Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 932

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Denisa153
26.02.2018 4 z 5

Upřímně jsem od knížky čekala, klasický přeslazený, romantický příběh, ale byla jem mile překvapena. Příběh neni žádný "slaďák". Je to docela příjemné fantasy u kterého si krásné odpočnete, nic náročného. Děj krásně plynul, byly tam i napínavé okamžiky jediné na čem autorka mohla trošku víc zapracovat byl konec, ten mi přišel trošku unáhlený, nedotažený a upřímně jsem ho trošku nepochopila. Prostě mi na něm chyběla ta jiskra co měl příběh na začátku.

"Jestli čtete tuto knihu, pak jste tím dítětem, které čte při baterce a sní o jiných světech. Nebojte se jí, té uvnitř ukryté Krásky, ani jejich snů. Klidně ji vypusťte ven. Ona je vy, já, ona je magie. Není nic takového jako žít šťastně až do smrti. Je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný. Vy jste Ohnivák."

markulka
25.02.2018 5 z 5

Miluji pohádku Kráska a zvíře, takže jsem si knihu jednoduše MUSELA přečíst. A vůbec toho nelituji. Dalo by se říci, že příběh byl jedno velké klišé, ale já jsem nic jiného nečekala. Jeva mi byla sympatická, stejně tak Zvíře. Moc se mi líbily útržky z jeho myšlenek, jimiž byl příběh po celou dobu prokládán. Já jsem byla moc spokojená.

hanuliinka
24.02.2018

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že jsem velmi zklamaná. Upřímně moc nechápu, kde to vzalo tak dobré hodnocení. V této knize jsem snad nenašla jedinou postavu, která by mi přirostla k srdci. Možností tam bylo dosti, ale autorka prostě nedokázala propojit myšlení postav s myšlením čtenáře a namísto vcítění se do postavy zde byl spíše rozsáhlý popis okolí. Za celou knihu jsem si ani jednou nepobrečela ani se neklepala strachy.
Jediné co je na knížce super je asi ta obálka.
ŠKODA

Ajwy
24.02.2018 5 z 5

Četla jsem předchozí knihy této spisovatelky a byly skvělé, proto jsem neváhala a pustila se i do téhle. A zklamaná rozhodně nejsem. Jakmile jsem přečetla autorčinu poznámku na konci, byly pocity z této knihy mnohem intenzivnější. Kráska a Zvíře, jasně, dalo by se říci ... klasika. Ale tento příběh, ač klasický, byl přesto jiný, temnější a na chvíli jsem myslela, že to ani dobře nedopadne. Jeva byla fajn, Zvířete bylo málo, pocitů tolik, až jsem se jimi kolikrát zalykala ale všechno dohromady, velmi dobře fungovalo.

simona8126
24.02.2018 3 z 5

Tak já nevím... Když tady čtu ty komentáře, říkám si, jestli jsme vůbec četli to samé. Sladký příběh? Sympatická hrdinka? Absolutně nesouhlasím. Miluji Krásku a zvíře a pohádky obecně, takže jsem se těšila na knížku Na lovu, ale jsem hodně zklamaná. Že bude děj předvídatelný, to se dalo čekat, protože jak jinak tohle může dopadnout než šťastně? Ale takhle otravnou hrdinku jsem už dlouho nikde neviděla. Má milující rodinu, pohledného a hodného nápadníka a díky němu i slibnou budoucnost, ale jí je všechno málo. Pořád jen čtu, jak jí buší srdce, jak je nerozhodná, jak neustále něco CHCE, ale neví, co vlastně. K tomu ty ustavičně se opakující popisy lesa, sněhu, zimní přírody, sněhu, kouzel, divné hudby, krve, lovu, lovu, lovu a... už jsem říkala sněhu? Vážně pořád! Žádný zajímavý zvrat, žádný humorný prvek, žádný důvod obávat se o osud postav. Jediný, kdo mi přirostl k srdci, byla fenka Laňka.

Lorej
24.02.2018 5 z 5

Tenhle příběh byl takový sladký, i přes to, že celá ta knížka je vlastně o lovení.
Naprosto jsem si zamilovala hlavní hrdinku, která je mi povahově velmi blízká.
Jinak, tento příběh všichni známe, ale autorka do něj vložila kus sebe, takže je v něm ukryté nejedno tajemství.
Já jsem s tímto retellingem naprosto spokojená, a v budoucnu se k němu ráda vrátím.
Ps.: Ta obálka je naprosto kouzelná!

Dadula118
21.02.2018 2 z 5

Za mě teda škoda papíru...Dvě hvězdičky dávám za nápad.Ale přišlo mě to nedotažené,povrchní.

EvaSupovic
21.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka, nedalo se od ní odtrhnout. Miluji pohádkové moderni příběhy a tenhle mě rozhodně nezklamal

Lil30
20.02.2018 4 z 5

Vždycky jsem měla Krásku a Zvíře ráda, proto bylo jasné, že se i do této knihy pustím. Příběh byl poutavý, krásně se četl a líbilo se mi, že jsme mohli na vše nahlédnout i z pohledu Zvířete. Ale co mě zklamalo, byl konec. Zdál se mi moc krátký a uspěchaný. Jinak se mi ale kniha líbila a určitě doporučuji si ji přečíst.

JanaDor
16.02.2018 4 z 5

Je to pohádkové a převládá lehké napětí nad romancí. Což mi trochu chybělo, já mám tu správnou romantiku moc ráda. Kniha se výborně četla, a pokud máte chuť na moderní fantasy pohádku, vzhůru do ní.

Tenebien
16.02.2018 4 z 5

Moc jsem od knížky nečekala, ale i když se jedná o re-telling, určitě byla zajímavá a těžko se odkládala. Jen bych víc zapracovala na epilogu. :-) (čteno v originále)

4laras
14.02.2018 4 z 5

Další verze Krásky a Zvířete. Další krásná verze Krásky a Zvířete.
Kniha mi už od začátku utíkala pod rukama a docela se na sebe zlobím, že jsem ji přečetla za jednu noc. Knihu jsem původně neměla v plánu číst ani si ji kupovat, ale po přečtení první kapitoly jsem si byla jistá, že to nebyla chybná investice.

Příběh je strašně čtivě napsaný, prokládaný různými pohádkami, vzacením se do dětství Krásky a její rodiny.
Strašně se mi líbili čísti Zvířete, které nebyli dlouhé, ale i když měli jen tři slova, shrnuli vše z jeho strany. I jeho chování, které nebylo zrovna dvakrát milé.
Jen co mě na knize zabolelo byl ten konec. Na můj vkus byl moc rychle ukončený.

Tato kniha nepůjde na poličku, ale hned vedle postele, abych po ní mohla opět brzy sáhnout.

Pedruska01
14.02.2018 5 z 5

Samotné téma Krásky a Zvířete mám ráda již od samého dětství. Takže, když mi kniha přišla do rukou a leč jsem měla jiné plány, neodolala jsem a začala ji okamžitě číst. Možná ze začátku zvláštní styl vyprávění, ale rychle jsem si na něj zvykla. Kniha se neuvěřitelně dobře četla. Pořád mě něco hnalo pokračovat - jen nerada jsem knihu odkládala a protáčela oči nad hodinami, jak ten čas neskutečně letí. Vsuvky tvořené z pohledu Zvířete bylo milým překvapením. Sic mohly být delší, ale aspoň, že tam byly. Umožnily mi nahlédnout pod povrch.
Hrdiny jsem si oblíbila hned, neměla jsem s nikým problém. Byla pravda, že jsem si nejdřív myslela, že Jeviny sestry budou ten typický příklad - zlé a závistivé sestry, ale opak byl pravdou. Opět mile mě to překvapilo, jak skvěle spolu mohou vycházet. Už na samém začátku, aniž by se tam samotná postava vyskytla, mi byl sympatický Solmir, ke konci jsem z jeho strany cítila jakousi... zradu, ale chápala jsem to - citům neporučíme.
Zvíře byla postava sama pro sebe. Je to typ postavy, kterou budete mít rádi, i kdybyste nechtěli. Bylo fajn prožívat společně s Jevou tu jeho proměnu. Proměnu z té divokosti na lidství.
V tomhle příběhu se tak trochu zamotaly pohádky dvě. Ta hlavní a ještě o Ohnivákovi. Bylo to zvláštní, ale nebylo to zlé. Zase to byl trochu jiný pohled od další osoby, co se snažila o další adaptaci na tuto klasickou pohádku.
Byla to milá pohádková záležitost, i když s větší brutalitou a kouzlem než jsme zvyklí, která mě dokázala uchvátit a nepustit. Autorka má takový styl, že jsem jí to naprosto všechno věřila a především jsem si připadala, jako kdybych tam byla s nimi. Občas jsem to samotné Krásce záviděla. :) Každopádně, za mě ano, protože se mi to moc líbilo, takže neváhám doporučit. :) (A ten přebal? Pane bože, ten je naprosto úchvatný - obrázek to nevystihne, musíte ho mít v ruce!)

IvankaM
13.02.2018 4 z 5

Příbeh a celkové zpracování knihy bylo nádherné, jenom ten konec mi přišel takový zvláštní a chvilku mi trvalo se začíst. Ale fakt moc doporučuji.

Marry123
12.02.2018 5 z 5

Krásku a zvíře jsem už četla v pár podobách a ani tato mě nezklamala. Zas to bylo trochu jiné a jinak kouzelné. :)))

marketa3200
12.02.2018 5 z 5

Nádherná pohádka, sice retelling, ale oproti jiným se drží pohádkového motivu a kouzla. Rozhodně jsem ji nečetla naposled.

ivousekk
11.02.2018 4 z 5

Úžasný dobrodružný pohádkový příběh. Výborně se četl, byl napínavý, měl svoji vlastní magii, díky které se nedalo dělat nic jiného, než otáčel další a další stránky. Po detektivce to bylo na odlehčení přesně to, co jsem potřebovala.

kneslova
10.02.2018 5 z 5

Mám ráda Krásku a zvíře, četla jsem ji v mnoha podobách a tato byla taková nejsyrovější. Krásná verze příběhu .

Veronicess
08.02.2018 4 z 5

Táto verzia Krásky a zvieraťa sa mi moc páčila. Boli tu určité prvky originálneho príbehu, ale zároveň aj nové dejové zvraty, ktoré knihe dodali to správne čaro. Na prvý pohľad sa zdá, že ide o klasickú rozprávku, ale je tu oveľa menej presladenej romantiky a oveľa viac brutálnosti. A Kráska je super cool lovkyňa. Komu by sa toto nepáčilo?

Veľmi sa mi páčlo ako kniha dokonale opísala ten pocit túžby po niečom viac. V tomto krásne trafila kliniec po hlavičke a myslím že veľa ľudí sa v tom nájde. Celá kniha vám potom príde, akoby bola napísaná presne pre vás. Už len kvôli tomu najkrásnejšiemu venovaniu.

Airin
08.02.2018 4 z 5

Touto knihou jsem byla příjemně překvapena. Od první chvíle si mě svět Jevy a Zvířete získal a po dočtení knihy jsem byla smutná, že se s nimi musím rozloučit. Skvěle napsaný retelling, který nám přináší trochu pozměněný příběh Krásky a Zvířete. Budu jedině doufat, že autorka ve své fantazii jen tak nepoleví :))
Recenze / bookhunter5