Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 932

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Karola17
14.03.2018 4 z 5

Obálka nádherná ale nakonec jsem čekala že to neskončí happyendem ale nakonec ano. Nebylo to špatné ale nebylo to úplně co jsem očekávala

JennieeW
14.03.2018 5 z 5

Obálka naprosto všechny uchvátila.. a já se jen obávala, že to, co se skrývá za ní bude příšerné.
Ale upřímně? Nebylo to zas tak velké zklamání.
Ano, retelingů na Krásku a Zvíře je už opravdu hodně, a nemůžu tvrdit, že zrovna tato kniha je z nich nejlepší, ale..
Autorka je naprosto neuvěřitelná v popisování. Když čtete pasáže věnované lesu, pomalu můžete cítit, jak se zhmotňuje kolem vás.
Zvíře jsem si díky autorce nepochybně zamilovala, a konečná zápletka? Tohle jen tak někde neuvidíte.
Podle mého, stojí za to dát této knize šanci.
A když se vám přeci jenom nebude líbit, vaši knihovnu aspoň bude zdobit ta nádherná obálka.

kaca3606
14.03.2018 3 z 5

kniha mně zase tolik nebavila

xSimaix
13.03.2018 5 z 5

Mohu říci, že čtení Na Lovu byl vážně magický zážitek.

Ani nedokáži vysvětlit proč se mě tato kniha dotkla v tolika sférách.
Možná to bude díky tomu, jak je kniha čtivá a poutavě napsaná.
Možná to bude díky skvělé hlavní hrdince, se kterou se dokáže určitě mnoho z nás ztotožnit.
Možná to bude díky tomu, že mám jednoduše ráda knihy na motivy Krásky a Zvířete.
Nebo to bude vše z předchozích jmenovaných možností a nejspíše také kvůli té jednoduché zprávě, která nám kniha ke konci dá - to, že každý z nás po něčem v životě prahne, že každý z nás má svého "Ohniváka" a každému z nás potrvá poměrně dlouhou dobu, než nalezneme sami sebe a to, co od života doopravdy chceme...A to je možná jednoduchá, ale krásná zpráva a něco, nad čím se můžeme každý z nás zamyslet.

A co váš Ohnivák?

Doporučuji!

venacava
12.03.2018 2 z 5

Od začátku jsem si říkala "tohle jsem už četla" a po čase mi došlo, že kniha kopíruje příběh Dvůr trnů a růží ... bylo to zklamání... příběh se samozřejmě vyvíjí nakonec jinak, ale polovina knihy je jako číst úvod k prvnímu dílu Dvoru. Knihu jsem přečetla za jeden večer a žádné překvapení se nekonalo.

koala
08.03.2018 5 z 5

Úžasné pojetí Krásky a zvířete, miluji popisy nelítostné i přívětivější přírody, zasněžených lesů obzvlášť. Ze začátku mi to hodně připomínalo Dvůr trnů a růží a jsem moc ráda, že se příběh velmi rychle odebral vlastím směrem. Kniha byla nesmírně napínavá a přečetla se tak nějak sama až příliš rychle ... proto mě nejdřív zklamal její konec, který mi přišel příliš zkrácený, nepropracovaný, málo dramatický ... ale čím víc o tom přemýšlím, spolu se závěrečnými slovy autorky, tím víc si myslím, že to je dobrý konec ... není to jen pohádka, je to geniální vyprávění o prokletí neklidných, touhami zmítaných, stále hledajících duší.

abelmoony
07.03.2018 5 z 5

Již před lety se mi do rukou dostala kniha od Meagan Spooner a zamilovala jsem se do ní.
Dnes jsem navštívila knihovnu a uviděla jsem obálku, který zaujmula. Trochu jsem se obávala, že kniha bude jenom takové spojení Dvorů a Krásky a zvířete, ale byla jsem mile překvapena.
Přečetla jsem ji jedním dechem. Vtáhla mě do děje a okouzlila svým světem. Všichni víme, že máme čekat šťastný konec, ale v některých scénách opravdu trnete strachem, že se stane "zázrak" a kniha skončí jinak než očekáváte.
Zamilovala jsem se do těch minikapitolek z pohledu Zvířete. Je v nich něco dech beroucího.

Jajibloguje
07.03.2018 5 z 5

Knihu odporúčam mladým slečnám, romantickým dušiam či milovníkom rôznych príbehov, ktoré sú inšpirované rozprávkou Kráska a Zviera. Príbeh bol veľmi dobre jazykovo aj graficky spracovaný. Prečítať si ju môžete len v češtine, do slovenčiny preložená nie je. Určite si zamilujete Jevu a jej odvahu, Zviera a jeho lásku a hlavne samotný vizuál knihy. Chcem dať do pozornosti skrytú myšlienku a samotnú posolstvo knihy. Krása nie je všetko. Dôležité je, čo človek nosí vo vnútri. To najcennejšie je očami často neviditeľné. Musíme sa na to pozerať srdcom. Za mňa palec hore.

VeronikaAzzurr
06.03.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala už, když jsem viděla, že bude v budoucnu přeložená do češtiny. Kniha byla velmi čtivá, krásná oddechovka od které jsem se nemohla odtrhnout, měla své kouzlo. Moc se mi líbilo prolínání kapitol Jevy a Zvířete, byť u Zvířete bylo pouze pár slov, někdy žádné, grafické zpracování ale hned ukázalo jeho mysl. Co bych ale vytkla je konec, podle mě trochu uspěchaný. Krásné zpestření byly také pohádky, které Jevě kdysi výpravěl otec a ona na ně zpětně myslela.
Kniha se mi moc líbila, byla krásným světem, kam jsem mohla uprchnout od reality a myslet pouze na ni. Určitě stojí za přečtení.

Mitculka
04.03.2018 5 z 5

Nejsem zrovna náročná čtenářka, ale můžu říct, že se mi kniha moc líbila. Ani nevím, jak mi stránky mizely pod rukama. Na rozdíl od disneyovské klasiky je příběh i hlavní hrdinka (trošku) drsnější a Zvíře divočejší. Vývoj Zvířete, ztvárněný nejen slovně ale i graficky, je také velmi dobře zpracovaný. A poselství spojené s ptákem Ohnivákem si určitě každý zaslouží přečíst.
A vůbec jako velmi příjemné plus vnímám také zakomponování slovanských pohádek do příběhu. Když o nich čtu, cítím něco známého, co znám z dětství, musela jsem si ale představit, jak nové ty příběhy musejí být pro děti v Americe a jinde po světě. Velmi milé zpestření. :-)

Sima890
04.03.2018 4 z 5

Hodně krásné a pohodové počtení to bylo. Kniha mě hodně bavila a já hltala jednu stránku za druhou. Narozdíl od re-tellingu Sarah Maasové (Dvůr Trnů a Růží), byl tohle opravdový příběh Krásky a Zvířeze jen s nějakými změnami, takže to bylo trošku i předvídatelné. Přestože mě kniha bavila má několik chyb.

Příběh je napsaný hrozně čtivě až jsem se nemohla odtrhnout. Autorka si k re-tellingu moc nových věcí nepřimyslela, ale prokládala to různými jinými pohádkami, které vracely Jevu do vzpomínek na otce a dětství. Velmi důležitou roli v příběhu sehrál pták Ohnivák. Kniha je z větší části napsána Jevě a ta druhá patří Zvířeti. Někdy se z pohledu Zvířete objevily jen tři slova, ale i ty stačily aby člověk poznal, co Zvíře cítí. Určitě tam mohlo být více romantiky, což jsem čekala, že tam bude, ale skoro nic. Tuhle pohádku jsem si prostě zamilovala, i když tam nebyly nijak velké zvraty, drama ani akce (trošku mi to tam ale chybělo). Prostě to na mě působí jako krásná a kouzelná pohádka.

Celkem velké mínus byl ten uspěchaný konec, kdy se vše stalo moc rychle a ak skončilo. Jelikož je to pohádka, tak samozřejmě št'astně, ale bylo mi to líto. A epilog? Ten si autorka mohla odpustit, bylo to shrnutí života Krásky a Zvířete v otázkách, takže mi přijde, že tam je úplně zbytečný. Doufám, že autorka udělá další díly pro rozvinutí příběhu, co se dělo dál a tak.

ja.nevim
04.03.2018 4 z 5

Nečetla jsem anotaci této knížky, takže jsem věděla jen to, že je to jakýsi retelling a tak jsem nevěděla co očekávat a neočekávat. Proto jsem po přečtení překvapená. Mile. Je to příjemná oddechová knížka. Četla se lehce, takže jsem se ani nenadála a byla jsem nakonci. Doporučuju.

LucyBooks
03.03.2018 5 z 5

Krásná knížka s kouzelným příběhem. Je pravda, že tam nebylo moc napětí, nebo romantiky (spíše ke konci)
a byla trochu kratší, ale za to měla knížka hezké poselství a to oceňuji :-). Četla se velmi rychle, za jeden den jsem ji přečetla.

Ewilka
02.03.2018 4 z 5

Na lovu je úžasné přepracování Krásky a Zvířete. Ze začátku jsem sice byla z příběhu mírně v rozpacích, ale pak jsem se ponořila do knihy, která mě naprosto uchvátila. Zvláště mě potěšilo zapracování ruských pohádek do příběhu.

Sabča92
02.03.2018 4 z 5

Další re-telling na krásku a zvíře. Na lovu byla oddechová kniha se zajímavým propojením s další pohádkou (pták Ohnivák). Příběh se mi líbil, bylo to oddechové, nenatahované. Vztah mezi Kráskou a zvířetem tam v podstatě vůbec nebyl, až v samém závěru najednou vzplanula láska. Kniha má nádhernou obálku, která se mi nesmírně moc líbí. Mladší čtenáři si knihu užijí více ale věřím, že ani příznivce Dvoru to neurazí :-)

andrea4315
01.03.2018 4 z 5

Poetické, krásný jazyk, to byla slova, co mě napadala po přečtení. Zůstal ve mě zvláštní sladkobolný pocit, kdy na jednu stranu vůbec nechápu, proč je to tak opěvované ale zároveň vím, že tohle bude jedna z těch mála knih, které přečtu více než 1x.

Baronka947
01.03.2018 3 z 5

Dlouho jsem přemýšlela jak tuto knihu shrnout jedním slovem. Až když jsem se rozhodovala, kolik hvězdiček knize dám, tak mě to napadlo - PRŮMĚR. Po tom, kolik jsem viděla na netu reklam jsem čekala něco víc. Když jsem viděla komentáře a hodnocení knihy, tak jsem byla teda docela zklamaná.
V průběhu čtení mě napadlo, že by kniha mohla mít jenom nějakých 20 stran, jak mívají pohádky, a stačilo by to. Protože jak už tady někdo psal: To byl samý popis sněhu, lesa, lovu, cesty, zase sněhu... a pořád se dělal čaj. Jsem ve čtení celkem puntičkář a čtu s pocitem, že mi nesmí uniknout ani jedno slovo, ale tady jsem přeskakovala celé řádky, jak mě to už nebavilo.
Ze začátku mě celkem potěšilo, že kniha měla spád a k prvnímu důležitému zvratu došlo brzy. To ale neplatilo o zbytku knihy.
Přišlo mi, že autorka pošlapala několik svých tvrzení. Třeba to, že Laňka je letní pes a venku v zimě by zmrzla. Bylo to zmíněno hned několikrát, ale potom pes za hrdinkou vesele běhal na lov a dokonce ji našel v údolí Zvířete, kam musel běžet několik dní sněhem. A další je tvrzení, že hrdinka nenatáhne otcův luk a tak musí mít vlastní. A pak z něj vesele střílela.
Některé pasáže mi přišly skoro urážející. Spousta věcí byla vysvětlena, jako by nám nemohly dojít samy. Jako kdyby bylo potřeba to celé shrnout, protože jsme blbci :D.
Postavy byly zvláštní. Hlavní hrdinka byla zase dokonalost sama se ztrápenou dušičkou. Nenávist ke Zvířeti jsem jí ani na jednu vteřinu nevěřila. Sestry si nezáviděly, což je taky divný :D (kdo má sourozence, rozumí mi). Zvíře se asi povedlo nejvíc. Líbil se mi ten jeho vnitřní boj, i to jak jedna nebo druhá strana získávala navrh.
Konec mě teda vyloženě zklamal. Čekala jsem nějakou pecku, ale byla to nuda. Všechno vlastně skončilo a vyřešilo se tím, že Jeva pochopila, co se se Zvířetem stalo. Všechno jí došlo a žili šťastně až do smrti... To je divný, ne?

Devětatřičvrtě
28.02.2018 4 z 5

Dokázala jsem se vcítit do hlavní hrdinky a prožívat to s ní. Čekala jsem, že to bude slaďák, ale mile mě překvapila. Kniha sama o sobě až tak vyjmečná není, připadá mi důležitější poselství, které nese.

annes
28.02.2018 5 z 5

Pááááni! Kdyby tu byl žebříček 10 nejoblíbenějších knih, tak takhle knížka by tam 100% vylítla. Né, úplně na jedničku, ale třeba na trojku určitě! Vřele doporučuji:-)

Andynka
27.02.2018 3 z 5

Kráska a Zvíře, ano postavy tam jsou zachovaný, ale nějak jsem postrádala tu pohádkovost, to kouzlo příběhu.
Jak nemám ráda , když má kniha až moc popisů, tady jich klidně mohlo být víc. Mohla nás autorka zatáhnout víc do té pohádkové říše.
Příběh mi přišel nedotažený...
Ale zase nemůžu říst, že by se to špatně četlo, jen tomu schází ta jiskra.