Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Heli20
13.04.2018 5 z 5

Nádherná knížka,pohlazení pro duši..četla jsem jedním dechem a dávám za pravdu níže uvedeným komentářům..chci poračování,chci prostě číst dál:)

Denisa_a
12.04.2018 5 z 5

Tak jo, nechala jsem se zlákat a tuhle knížku prostě MUSELA mít. A teď mě to štve. Štve mě, že jsem jí četla. Protože už je konec :-( tohle je přesně ten tip knížky, co musím nejdříve vstřebat abych mohla číst něco dalšího. Achjo, já jí miluju ♥

Maus
05.04.2018 5 z 5

Já nemám slov. Knížku jsem začala číst včera a dnes dočetla... Tak krásnou oddechovou knihu jsem dlouho nečetla. Hltala jsem každou stránku a ted sem smutná, že jsem ji dočetla. Chci víc!

lucka8081
03.04.2018 3 z 5

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel mě to dost zklamalo. Chyběl tomu hlubší děj, psychologie postav nic moc. Připadá mi to jako ne příliš povedená verze Dvoru růží a trnů.

heliiinka
02.04.2018 2 z 5

Mě to celkem zklamalo. Začátek byl skvělý, ale tak od půlky se to hrozně vleklo a konec byl k uzoufání nudný. Byly tam pěkné momenty a ze začátku mě to opravdu bavilo, proto aspoň ty 3*. A nejsympatičtější mi byl Solmir.

Ditules
02.04.2018 4 z 5

Povedený retelling Krásky a zvířete. Příběh zajímavě doplňují ilustrace, které znázorňují myšlení Zvířete...

sebemi
28.03.2018 4 z 5

Krásné, pohádkové, něžné čtení. Už se vidím, jak to čtu dětem před spaním :)

Moc se mi líbil doslov autorky: "Není nic takového jako žít šťastně až do smrti. Je jenom život. Je na nás, aby byl šťastný."

Magdyla.8
27.03.2018 5 z 5

Nádherná, neobyčejná "pohádka". Měla některé prvky z Krásky a zvířete, ale byla více divočejší a akčnejsi. Vtáhla mě do magického lesa plného kouzel a čar hned od první stránky a nepustila. Moc se mi pribeh libil a okouzlil me.

85prcek
27.03.2018 5 z 5

Moc příjemné čtení. Zvláštně, ale přitom krásně zpracované. Příběh se mi líbil.

Belisima
27.03.2018 5 z 5

Milá kniha, pro mě šitá na míru, miluji sníh a přírodu, vše v knize bylo krásně popsané, děj byl velmi zajímavý, hlavní hrdinka mi sedla, příběh velice povedený.

Samira
25.03.2018 5 z 5

Poetická, snová, pohádková krása.
Takový zvláštní přechod mezi tím, co jsem milovala na pohádkách v dětství a jak na ně nahlížím dnes.
Je to kniha netradiční a zvláštní, nejde jen o klasické převyprávění, ale i o něco víc.
Nemusí svou formou sedět každému, ale mě si získala beze zbytku.
Dojem pak korunuje obálka a krásné zpracování.
Hned bych se znovu vydala na lov a nechala se zlákat touhou za něčím neuchopitelným.
Nečetla jsem naposledy, opravdu doporučuji!

Barbara182
25.03.2018 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha (moc jsem toho od ní nečekala :-), kterou jsem četla jedním dechem, jak je skvěle napsaná. Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten konec, který mi s ohledem na propracovanost celého předchozího příběhu přišel zbytečně stručný, nedomyšlený a jaksi ošizený. Jinak ale dobré, řekla bych, že se v budoucnu ke knize zase někdy vrátím pro repete :-)

eva4036
25.03.2018 4 z 5

Další příběh převyprávěný o krásce a zvířeti. Mám moc ráda tuhle pohádku a to už od dětství a proto jsem se na tohle zpracování moc těšila. Abych pravdu řekla, moc jsem si veliké naděje nedělala, že to bude nějaká skvělá knížka, ale musím říct, že mě knížka mile překvapila a měla jsem jí během dne přečtenou. Je to taková pohodová četba, která neurazí, ale ani nenadchne. Nevím, možná je to tím, že už jsem trochu náročnější čtenář, než jsem dříve bývala. Na druhou stranu, ale musím pochválit knížky přebal, který se nakladatelství moc povedl.

Dragell
20.03.2018 2 z 5

Další z tak populárních retellingů, tentokrát na Krásku a Zvíře.
Přiznám se, že tentokrát mne čekalo knižní zklamání. Příběh je opravdu pomalý, velmi se táhne, sází na opakování stejných akcí, nedal mi jakoukoliv příležitost se do něj začíst.

Konec pro mě nebyl nijakým překvapením, tak nějak nám hlavní hrdinky tajemství Zvířete prozradí už v polovině knihy a ten zvláštní románek je prostě k neuvěření.

Ale abych nebyla jen záporná, na knize mne zaujaly malé pasáže na počátku kapitol, které byly věnovány myšlenkám a pocitům Zvířete a byly také graficky provedeny tak, aby i obrazově znázorňovaly stav jeho mysli.

Bórborka
20.03.2018 2 z 5

Za mě tato kniha neobstála. Možná to je jejím žánrem jenž nepatří mezi mé nejvyhledávanější, ale doporučit bych ji určitě nemohla. Na knize se mi líbí, že čím blíže ke konci tím lepší a to vás tedy donutí knihu dočíst, ale měla jsem z ní pocit, že vše zajímavé nacpala do posledních desítek stránek. Za mě taková slabší oddychovka

MíšaS.
19.03.2018 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Ten přerod z nenávidím tě, protože si zabil mého otce do panebože, co jsem to provedla, a kdo z nás dvou je vlastně větší zvíře ?? Skvělé.
Autorka posunula tento příběh na vyšší level, když přidala "druhý" les plný kouzel a kouzelných bytostí.
Za mě jednoznačně 5* a velké nadšení.

Tofinka
18.03.2018 4 z 5

Retellingy a pohádku Kráska a zvíře úplně miluju takže jakmile jsem se o knize dozvěděla, musela jsem si ji přečíst.
Četla jsem ještě jiný retelling na tuto pohádku (Dvůr trnů a růží od Sarah J. Maas) a nemohla jsem si pomoci, ale pořád jsem je srovnávala. Nakonec jsem došla k závěru, že se srovnat nedají... Zkrátka nemůžu říct, že se mi jeden líbil více nebo méňe, protože oba dva příběhy měly originální nápad a zpracování.

Tak abychom se posunuli... Obálka je naprosto "libová". (A já si na krásné obálky docela potrpím. :D) Anotace vás okouzlí a přinutí vás si knihu koupit a okamžitě přečíst, takže s ní jsem také velmi spokojená.

POZOR SPOILER!
Na začátek musím říct, že po přečtení první kapitoly z pohledu zvířete jsem měla v hlavě jedinou myšlenku: " Panebože... Zvíře je schizofrenik... :D" (Ale uznejme, že jsem nebyla daleko od pravdy...)

A nyní k samotnému příběhu. Zakomponování pohádky O ptáku Ohniváku do děje mi přišlo jako příjemné zpestření a zjištění, že Zvíře je carevič Eoven / Ivan a že celá pohádka se ve skutečnosti odehrála jinak, bylo zajímavé.
Také se mi velice líbilo definování ptáka Ohniváka jako cíle, kterého se snaží všichni dosáhnout...

A nakonec sem prostě musím napsat tu část knihy, která se mi vryla do paměti (a podle mě je, bohužel, velmi pravdivá) :
"To lidé říkají druhým, co chtějí slyšet. To lidé překrucují a skrývají pravdu, aby dosáhli svého. To lidé lžou... A ve chvíli, kdy přiznalo, že zabilo jejího otce, vypadalo Zvíře velice lidsky."

KONEC SPOILERU...

A taky konec komentáře :D.
Knihu vřele doporučuji všem milovníkům retellingů ❤.

Hoshi
18.03.2018 5 z 5

Krásný, odpočinkový, příjemný retelling Krásky a zvířete protkán jinými pohádkami, který nijak nepřekvapí, ale ani neurazí. Čtení jsem si užívala, cítila jsem pod chodidly sníh, na který Jeva našlapovala, slyšela hudbu lesa stejně, jako Laňčin dech a tlukot srdce Zvířete. Ráda se k příběhu budu vracet s pocitem, že si u něj mohu odpočinout. A ta obálka .... :3

Percabethka
17.03.2018 3 z 5

Tak nějak nevím, co si o té knížce myslet.
Na jednu stranu mi ten příběh připadal kouzelný. Na druhou jsem ale hned v první třetině knihy (když Kráska dovyprávěla příběh o Ivanovi) uhádla, co se zvířeti stalo, kdo ve skutečnosti je i jak to musí Kráska napravit. Kvůli tomu mě pak příběh tolik nebavil. No a nakonec ten poměrně useknutý konec a divný epilog. (SPOILER: Podle mě prostě mohli bydlet na tom hradě a nevracet se do města, když to tam ani jeden z nich neměl rád).
I tak mě ale Na lovu něčím zaujala. Není to knížka, ke které bych se chtěla vrátit, ale... Jsem ráda, že jsem si jí přečetla.

Anne Leyyd
15.03.2018 4 z 5

Opravdu nevím, jestli se mi ta kniha tolik líbila anebo mi náhodou perfektně sedla do nynější nálady, ale zkrátka: MOC se mi líbila, MOC jsem si ji užila.

M. Spooner jsem kvůli její sérii Ptačí zpěv neměla vůbec ráda a k této knize jsem přistupovala trochu s obavami. Byla jsem proto neskutečně překvapená, jak rychle si mě příběh omotal kolem prstu. Styl psaní autorky byl neskutečně poutavý, čtivý a podmanivý. Doslova jsem se do zasněženého, promrzlého lesa plného vůně jehličí a zvuku chřoupání sněhu propadla, a vše viděla živě před očima.

Hlavní hrdinka byla skvělá, velmi sympatická, statečná, chytrá. Dovedla jsem se do ní velmi rychle vcítit a rozumět jí. Příběh Jevy a Zvířete jsem potom hltala tím spíš. Psychologický vývoj byl perfektně podaný, pozvolný a přirozený - přesně tak, jak to mám ráda. Autorka se přitom silně drží slavné předlohy, ale obohacuje ji o některé pohádkové prvky.

Samotný konec byl dle mého názoru perfektní. A jsem moc ráda, že je to samostatná kniha, nikoli série.

Jediné, co mě mrzelo, bylo poněkud málo dialogů. Ale zamyslím-li se nad tím do hloubky, pak příběhu nic nechybělo. Autorce se podařilo vytvořit z něj silný příběh, který se pevně opíral o pohádkové zákony, ale současně mu dát punc reality - především ve vývoji vztahu postav. A ještě mě potěšilo, že sesterské vztahy zde byly výjimečně skutečně vřelé. To byla fajn změna :-)

Takže pokud bych si měla vybrat, zda bych sáhla po retellingu S. J. Maas nebo po tomto, beru tenhle ;-)

Dávám 4,5 * a vřele doporučuji. Pokud budete dopředu počítat s tím, že hrdinka Jeva bude vaším průvodcem, děj se bude soustředit pouze na několik postav a nebudete čekat armády bojující o vládu nad pohádkovou říší a připravíte-li se na prostředí z ruských pohádek, pak si tuto knihu jistojistě užijete.