Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Bettybook
18.05.2018 5 z 5

Nemám, co jiného dodat... Miluju

NemesisTrimble
17.05.2018 4 z 5

Popravdě jsem od toho moc nečekala, ale kniha mě mile překvapila. Známou pohádku "Kráska a zvíře" mám ráda a většina z vás ji jistě zná. Bylo to v podstatě to stejné v jiném podání a jiným dějem. Opravdu se mi kniha líbila.
Pohled zvířete jsem vždy četla ráda a tak nějak mě to vždy přinutilo číst dál. Měla jsem ji přečtenou do tří dnů. Jediné mínus byl konec, který jsem čekala o trochu zajímavější, ale byl pěkný. Rozhodně doporučuji.
Nemesis T.

Evžen82
16.05.2018 5 z 5

Knížka mě zaujala od první stránky a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Přečetla jsem ji za dva dny. Některé věci byly sice předvídatelné, ale kombinace napětí, vzrušení a lásky funguje. Jen konec mi přišel zbytečně uspěchaný.

elektralibro
14.05.2018 5 z 5

Zajímavě sepsaný příběh krásky a zvířete

Shira27
13.05.2018 5 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala, kvůli velkému množství ne zrovna kladných recenzí. Proto mě velmi mile překvapila.
Je to strašně milý a oddechový retelling Krásky a Zvířete spojený s námětem pohádky Ptáka Ohniváka.
Kniha měla velmi pomalý začátek a trvalo mi, než jsem se začetla, ale potom mi stránky mizely pod rukama a měla jsem hned přečteno.

Tohle je jedna z knížek, které si v budoucnu budu chtít znova přečíst. :)

May
12.05.2018 4 z 5

Další Kráska a Zvíře a tentokrát úplně jinak.... Krása, relax...pohlazení... Ideální na čtení po detektivce nebo klasické literatuře...pohádkový odpočinek:-)

PS: čtěte včetně autorčiny poznámky! Souhlasím s autorkou, všichni kdo čteme Na lovu jsme Ohniváci a věříme na pohádky ...

Žožik
10.05.2018 4 z 5

Příběh byl celkem hezky zpracovaný, ale zároveň také hodně předvídatelný. Od některých částí knihy jsem se nemohla odtrhnout, ale občas mi něco připadalo, že by to autorka mohla zpracovat trochu lépe. Celkově se mi ale kniha velmi líbila.

1259
10.05.2018 5 z 5

Celý příběh byl hezky napsaný a od původního příběhu Krásky a Zvířete se lišil opravdu hodně. Vůbec bych se nezlobila, kdyby podobných příběhů bylo více.

kikina18
09.05.2018 2 z 5

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného... Tady to bylo opravdu jenom přetransformovaná Kráska a zvíře. Knihu jsem dočetla a až do konce jsem doufala, že se tam něco zvrtne. Bohužel nic extra...

Lenynek
06.05.2018 5 z 5

Miluju příběh o Krásce a Zvířeti, v jakékoliv podobě. Tahle story ale není obyčejnou pohádkou, po čas čtení máte neodbytný pocit, že na vás volá a křičí, abyste zahodili hranice a limity vědomí. Vypráví o touze a pocitu, který pohání fantazii a chce nakrmit nenasytného. Mně osobně tato kniha vzala srdce. Není klasická, není pro každého, ale naplní vám útroby radostí a bolestí, a touhou pohnout se v tento moment dál. Někam, kde to neznáte a přesto víte, že je to to nejsprávnější místo, kde byste měli být.

Clarrisa
01.05.2018 4 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, protože mě zaujala hlavně svým obalem a retellingy na Krásku a zvíře prostě miluju.

Bohužel nesplnila ma očekávání. Vlastně vubec nevím, co si o tom mám myslet. První polovina knihy byla až moc táhlá a předvídatelná, poté přišlo na řadu Zvíře, hrozné vraždící zvíře, ze kterého se poté vyklube vlastně vězeň sama sebe ve vlastním těle. No a konec mě příjemně překvapil, obsahoval rozuzlení a dokonce i logické vysvětlení! Dobře to mě trošku odměkčilo.

warca
30.04.2018 3 z 5

Víc jak polovina knihy byla dějově pomalá a celkem nezáživná. Číst se to dalo, ale příběh mě nijak nepohltil, neoslnil.
Konec se trochu rozjel, ostatně jako v původní pohádce.
Příběh byl pěkný, ale prostě si mě nezískal originalitou ani čtivostí.

peitho.1
24.04.2018 5 z 5

Krásný pohádkový příběh, moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka není žádná ufňukaná chudinka, která by čekala, až jí někdo zachrání, právě naopak. Bere věci do svých rukou, bojuje a nikdy si nestěžuje. Navíc tu můžeme najít spoustu úvah k zamyšlení, hledání sebe sama a dočkáme se i trochy té lásky, bez kterých by to nebyla ta správná pohádka :) Dávám plný počet a vřele doporučuji :)

Tvefisto
20.04.2018 5 z 5

Ze všech pohádkových příběhů mám nejraději právě Krásku a zvíře, proto jsem neváhala. Spíš jsem byla blahem bez sebe :) Knížka nezklamala, čtivé a příjemné. A myšlenky Zvířete, byly úžasně podané..jak píšu, blahem bez sebe.

nani_nka
20.04.2018 4 z 5

Príbeh na štýl rozprávky o Kráske a zvierati s troškou mágie pre romantické duše. Najviac sa mi páčili myšlienky zvieraťa vždy na začiatku kapitoly, krásne sesterské vzťahy medzi Jevou a jej sestrami,keďže vo väčšine rozprávok je to tak,že staršie sestry na tú mladšiu žiarlia a robia jej napriek. Ale najviac ma uchvátil koniec,ktorý napriek mágii bol veľmi realistický a nesie v sebe krásny odkaz.

erulka
19.04.2018 4 z 5

Nová adaptace Kráska a Zvíře se mi líbila. V knize se objevuje daleko více odkazů na další pohádky a příběhy a tak to přece jen nebyla klasická Kráska a Zvíře. Velmi mě zajímala kletba a četla jsem a četla, abych konečně zjistila, jak to bylo. Úžasné byly i myšlenky Zvířete. Konec byl moc krásný, velmi jsem ocenila, že Jeva byla nakonec ten Ohnivák. Zato mě velmi zklamal epilog. Myslela jsem si, že se o životě Jevy a Eovena dozvím víc. I tak to byl krásný příběh

Miss.hell
18.04.2018 5 z 5

To se zase musím jednou pochválit, za skvělý výběr knihy :-D
Úžasné čtení, děj mě vytáhnul ihned a vložené "myšlenky" zvířete, to ještě více prohlubovalo. Už se těším až tento svět a Jevu opět navštívíme

jesterka.as
18.04.2018 5 z 5

Krásná pohádka. Velice mile mě překvapilo, že ač je příběh převzatý a "jen" přepracovaný, je moc hezky napsaný, není to jen opsaná pohádka, nepostrádá napětí, ale i pohádkový konec. Já jsem moc spokojená a vřele doporučuji všem milovníkům pohádek a hlavně těch o Krásce a Zvířeti.

elenai
14.04.2018 3 z 5

Takže za letošek mám splněno. Jeden retelling za rok. :-) Tento byl docela povedený, pohádku o Krásce a Zvířeti řadím mezi své nejoblíbenější. Kniha mi prostředím trochu připomínala filmovou verzi od Herze. Byla příjemně mrazivá. Autorka si psaní opravdu užívala a psala s láskou a úctou k příběhu, ovšem za mě mohla místy písmena ubrat - zkrátka a dobře byla kniha poněkud rozvláčnější. Vidím to na pěkných sedmdesát procent.

MiraiYume
14.04.2018 5 z 5

Nádherný příběh! Úžasně napsaná kniha! I když jde o převyprávění notoricky známé pohádky, je takhle kniha v mnoha ohledech výjimečná. Spisovatelka má cit pro volbu slov, čtenář si opravdu dokáže představit scenérii tichého zmrzlého lesa před sebou. Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst, úvod se mi nejdřív zdál zdlouhavý, později mi došlo, že byl nezbytně nutný k dokreslení Krásčina charakteru a vztahů s jejími sestrami. Všechno dávalo krásný smysl a příběh Zvířete byl téměř uvěřitelný. Naprosto skvělé byly vsuvky s pocity Zvířete. Cítila jsem s ním. Vlastně celou knihou mne provázela smršť různých pocitů, podle toho, co Jeva a Eoven zrovna prožívali, jakou fází svého vztahu si procházeli - ať to bylo poznávání, nenávist, postupné získávání vzájemné náklonnosti... To všechno autorka vylíčila bravurně. Po dočtení mi bylo smutno. To se mi stává málokdy. Chtěla bych vědět, jak to s Eovenem a Jevou pokračovalo, jestli se nechali pohltit lesem nebo se Jeva navrátila k rodině. Pár výtek bych přesto měla - vzhledem k rozvláčnosti celého příběhu se mi konec zdál až k uzoufání uspěchaný. Chybělo mi nějaké dotažení příběhu s Ohnivákem, něco, co by ho udělalo víc hmatatelným, víc ho zasadilo do příběhu, když už se neustále pohyboval na jeho okraji... Ale přece - fakt kouzelný příběh! :-)