Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400909/bmid_na-dostrel-Vls-400909.jpg 4 529 195

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Eyeshot , 2014

tomas9591
03.03.2021 3 z 5

Dobře. Co si budeme, Andrew Mayne to opravdu nebyl. Čekal jsem od knihy celkem dost a myslím si, že mé očekávání bylo přehnané. Knížka byla plná napětí, akce, zvratů a byla pěkně drsná. Bohužel jsem prakticky vždy dokázal knihu zaklapnout a jít dělat něco jiného. Konec byl super a nebylo nouze o vtipné scény.

adela2316
26.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla ctiva. Pasáže o pachateli me trochu nudily (popisy jeho soustředění, minulost...), ale jinak celkově dojem dobry.
Možný SPOILER: zajimavy byl ten posun, kdy z absolutní beznaděje za autem příběh dopadl tak, jak dopadl :-)

MichalM398
21.02.2021 5 z 5

Přečteno po návratu z Egypta.Jako bych se znovu vrátil do pouště, atmosféra,děj mě naprosto vtáhl, napínavé není co vytknout

Misha*
02.01.2021 3 z 5

Neni uniku bylo rozhodne lepsi dilo. Zde jsem mela obcas pocit ze to je prilis nerealne.

Nikol681
22.12.2020 2 z 5

Za mě bohužel jen průměr, přišlo mi to místy dost zdlouhavé a občas až moc "přitažené za vlasy"..

Janinka.V
05.11.2020 1 z 5

Odloženo,nedočetla jsem..nemělo ten správný spád,pořád jsem čekala a četla,až jsem zjistila,že nevím o čem čtu..škoda

jaroiva
24.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Líbila se mi kniha Není úniku, tak jsem s očekáváním koupila tuhle. Ale poté, kdy se ukázalo, kdo je hlavní hrdina, už bylo jasné, jak to dopadne. Objevilo se občas nějaké překvapení ve vedlejší linii, ale celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou, možná horší průměr.
SPOILER
kniha o tom, jak neuvěřitelně neprůstřelní hrdinové, vyzbrojení šroubovákem si poradí s po zuby ozbrojeným ostřelovačem, který je vybaven i nočním viděním... OMG

katallinka
17.10.2020 4 z 5

Skvělá kniha napínavá do poslední stránky.

rekon
21.09.2020 3 z 5

Za mě průměr... místy je to takové zdlouhavé a málo uvěřitelné, v půli knihy jsem si říkala, co ještě autor může vymyslet, že už by mohl být i konec. Kniha Není úniku byla mnohem lepší.

NelaMaty
11.09.2020 5 z 5

Kniha byla opravdu strašně napínavá, stejně i jako předchozí kniha od autora. Doufám, že brzo napíše další - oblíbila jsem si jeho styl psaní :-)

ivka67
06.08.2020 3 z 5

Takový průměr. Přečíst se to dalo.

Nany_cz
05.08.2020 5 z 5

Je pravda, že kniha je místy překombinovaná, ale mně se i tak líbila. Při čtení jsem cítila napětí i strach spolu s hlavními hrdiny, což u thrilleru většinou všichni čtenáři očekávají. Celkové rozuzlení mě překvapilo, protože jsem dlouho bádala nad tím, kdo by to mohl být.
Autor umí psát, protože děj ubíhá opravdu rychle. Nechyběla pořádná akce a tak mohu říct, že jsem se ani u jedné stránky nenudila.

Lukaso
04.08.2020 4 z 5

Ale jooo, celkem zajímavé

Forest66
18.06.2020 1 z 5

Celkem nezajímavá a hodně za vlasy přitažená knížka. Předvídatelný děj a spoustu nesouvisejících odboček. Když jsem četl anotaci, říkal jsem si, že s takovou zápletkou se nedá rozvést širší děj a byl jsem zvědavý, co autor vymyslí. Nevymyslel nic

JessieEx
11.06.2020 4 z 5

Akční thrillery prakticky nečtu, ale protože Není úniku nebyla špatná knížka, rozhodla jsem si přečíst i Na dostřel. A musím říct, že to byla neuvěřitelná jízda! Pojďme na chvíli pominout fakt, jak moc to bylo nereálné, vykonstruované a plné náhod... přece jen je to akčňák a od toho ani neočekávám uvěřitelnost.
Stačilo mi, že to bylo od začátku napínavé jak malé gatě a vyvolávalo to ve mně fakt nepříjemné a stísněné pocity. Cítila jsem klaustrofobii za hrdiny, i přesto že se nacházeli na otevřeném prostranství Mohavské pouště. Jedním slovem byl to masakr a přemýšlím i nad vyšším hodnocením. Jak tohle mohlo autora napadnout nechápu. Škoda jen příliš rychlého konce.
Tuhle knížku doporučuji, určitě lepší než Není úniku a vlastně ani nechápu ta nízká hodnocení...
P.S. Perfektní byly i vtipné vsuvky, bylo roztomilé, jak spolu James a Ella mluvili, a hrozně se mi líbila jejich historka o tom, jak se seznámili :)

DominaCZ
05.06.2020 odpad!

Enormní demence už od počátku.
Proč na každým kroku, i na benzině, musel bejt nějakej americkej vesnickej dement nebo šupák ?!

Jinak lidi - oběti další dementi. Jsou mu na mušce, vědí to, přesto s každým výstřelem šokující výkřiky OH BOŽE, ON PO NÁS STŘÍLÍ !!!
Tak ne asi twl.
Nepomohla tomu ani anotace s roztaženýma hnátama.

Autor na to, jak píše že tvrdě maká na psaní a své rutině, je dost otřesnej, mnohdy až trapnej.

Spoiler: Týpkovi rozstřílí snoubenici, ta se mu tam roztažená válí v krvi (ano, je to ta z anotace) a když konečně zemře, s ním to nehne ?! Normálně by se pozůstalý k tomu mrtvému asi vrhl snajpr-nesnajpr ne? Ale on v poklidu zůstane, dál číhá, nic necítí a za vteřinu na to, že tam její tělo v pouštní výhni leží a rozkládá se, zapomněl a řeší, jak smahnout šmejda. Tak určitě tyv*le jako.KONEC.

Katania
29.05.2020 3 z 5

Další kniha od autora byla už dost překombinovaná a celkem neuvěřitelná. Ale opět, jako odreagovačka to není úplně špatné.

Tereziee
20.05.2020 3 z 5

Adams má opravdu talent na to psát čtivě. Když si ke knize sednete, tak stránky letí skoro samy. Jak už ale v komentářích bylo zmíněno několikrát, příběh je tak neuvěřitelný a hlavní hrdinové nesmrtelní, že jsem musela nějaké hvězdičky prostě ubrat. Kniha Není úniku byla o chlup lepší.

Anténa1991
15.05.2020 5 z 5

Jasně, je to celý celkem nemožný, ale vždyť je to knížka, vymyšlený příběh. Musí to být trochu vyhajpovaný a non real, ne? Jinak by to byla přece nuda.
Podle mýho boží a svižný. Autora mám ráda, knihu doporučuji. 5*

Edy09
03.05.2020 3 z 5

Nepříliš reálná ale bavila.

Taylor Adams
americká