Na cestě k domovu / Auf dem weg nach Hause

Na cestě k domovu / Auf dem weg nach Hause https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44479/na-ceste-k-domovu-auf-dem-weg-nach-hause-44479.jpg 4 19 5

Novela známého spisovatele Karla Klostermanna, ve které popisuje svoji vlastní strastiplnou cestu ze studií z Písku do Kašperských Hor v dvojjazyčném česko-německém vydání v s ilustracemi známého výtvarníka Petra Hilského.

janina66
17.08.2023 5 z 5

Velmi dokonale vykreslen život lidí v odlehlých samotách v tété povídkové knize.
Všechny jsem vyslechla audio.
Nejvíce se mi líbily povídky To byl špás, Potrestán, Nioba z Malče, Šupák, Vánice a ta hlavní Na cestě k domovu. Ani si neumím už představit takového sněhu.

zdenaR
23.12.2021 4 z 5

Moc hezký poslech audioknihy, povídek je zde více.

ujira
01.12.2021 5 z 5

Syrové a krásné zároveň, povídky o cestách domů ze syrové a krásné Šumavy.

haki34
29.03.2021 5 z 5

posloucháno jako audiokniha, kde kromě povídky Na cestě k domovu jich bylo vícero..
Výborné vykreslení atmosféry, počasí i těžkého života malých lidiček na Šumavě. Karel Klostermann vládne krásnou češtinou a umí si pohrát se slovy...neopomíná ani nářečí...lidem dopřává, nejspíše dle reality, docela výživné osudy..někdy bych i lepší konce brala..někdy však naopak třeba v boji s příridou člověk vyjde vítězně.
Doporučuji !!!
(i tu audioknihu - Na cestě k domovu - audiokniha obsahuje celkem jedenáct vybraných a pravděpodobně nejznámějších příběhů, které spisovatel zadumané Šumavy, Karel Klostermann, zařadil do různých povídkových knih. Čte Jiří Hanák. Obsahuje povídky 1. Na cestě k domovu, 2. Vánice, 3. To byl špás!, 4. Šupák, 5. Vídni třeba se postavit, 6. Pan radní, 7. Potrestán, 8. Nioba z Malče, 9. V tísni, 10. Červené srdce, 11. Schovanec )

Kerberos
14.07.2019 4 z 5

Popis cesty studenta s Písku domů na Šumavu noc před štedrým dnem.Třináct hodin zmrzlou zasněženou krajinou.Velmi dobře popsáno úpně jsem ten mráz a křupající sníh cítila.

Karel Klostermann
česká, 1848 - 1923