Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Johana
19.12.2021 5 z 5

Knížka nabízí lehounce a superkultivovaně podaný výborný humor. Četla jsem tuhle asi hodinku v čekárně u lékaře, při vleklém čekání na nepříjemnou proceduru. Asi tak po té hodině mne oslovila paní, sedící celou dobu naproti, a povídá: "Promiňte, já mám pana Ebena také ráda, ale vy působíte jako reklama na tu knížku, jak se celou dobu hezky smějete!" A měla pravdu!
Knížku doporučuji, v každém případě - obzvláště pak do ponurých čekáren. Je to veselé a chytré a něžné.

palka452
18.12.2021 5 z 5

Láskave jako pan Eben

Svilka
16.12.2021 5 z 5

Humor pana Ebena je takové pohlazení po duši. Více takových knih do této doby. Velmi jsem se pobavila. Doporučuji!

Elen.aja
14.12.2021 3 z 5

Humor pana Ebena mám velmi ráda, proto jsem od knížky měla vysoká očekávání, ale přiznám se, chvílemi jsem se přemlouvala ji dočíst. Asi mi chyběl ten specifický hlas a intonace, které jeho humor dokreslují. Audioknihu bych zřejmě hodnotila jinak. Ale jinak se jedná o oddychové čtení na odpoledne. Co mě ale velmi pobavilo, byl samotný formát knihy, který je vskutku originální.

Krchnaida
12.12.2021 4 z 5

Líbilo se mi to! Pohodové, chytré a zároveň vtipné počteníčko :-)

weberda
12.12.2021 5 z 5

To mě tedy pobavilo, leckdy mi i vytryskly slzy od smíchu.

5tužka
11.12.2021 5 z 5

Moc jsem se bavila, u jedné povídky dokonce hýkala blahem :)

Mateo67
04.12.2021 4 z 5

Inteligentní. Laskavý. Taktní. Vtipný. Noblesní. Charismatický. Slušný. Skromný. Kultivovaný.
Poznámka pod čarou: Takového prezidenta český národ již několik let nutně potřebuje.

KatyM.
27.11.2021 5 z 5

Úžasná kniha plná humoru.

drakamena
22.11.2021 4 z 5

Ačkoli mi některé z političtěji laděných fejetonů tak úplně nesedly - především vzhledem k tomu, za kterého režimu odstartoval Marek Eben svoji kariéru - valná většina byla skvělá. Ten o nákupech v době koronavirové, ten o květáku, ten o jezevčíkovi jako chlupatém ohřívači bez vypínače... Vůbec nelituji, že jsem si audioknihu koupila a poslechla. Vyvolala u mě úsměv na rtech.

Zuzana08
21.11.2021 5 z 5

Taková jednohubka, velmi milá jednohubka! U některých fejetonů jsem se posmála více u některých méně. Ale jako celek hodnotím určitě pozitivně.

kosilka
20.11.2021 5 z 5

Úžasné odreagování se, zlepšení nálady a až na pár textů k současné situaci, úplné zapomenutí na starosti všedních dnů. Bylo nádherné se naplno a naprosto uvolněně zasmát. Dokonalé, děkuji.

niki-chan
19.11.2021 4 z 5

Opravdu kniha plná inteligentního humoru a postřehů - pan Erben tak, jak ho známe.

ajasin
16.11.2021 4 z 5

Milé, úsměvné. Napsané s vtipem, nadhledem a noblesou. On to snad ani jinak neumí.

Vivetkav
16.11.2021 4 z 5

Skvělá oddechovka.. poslouchala jsem audio a díky p. Ebenovi úplně skvělé..usmívám se ještě po týdnu .. doporučuji

Lucie__
14.11.2021 4 z 5

Některé fejetony opravdu úsměvné, některé nudné. Kniha je oddechovka, jsem ráda, že jsem se k ní dostala, nicméně to není kniha, kterou bych musela mít v knihovně.

Je to takový Robert Fulghum styl.

pichova.veru
13.11.2021 5 z 5

Velice příjemná oddechovka

Ivanka83
12.11.2021 5 z 5

Knihu jsem si pořídila hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jsem za to opravdu ráda. Fejetony jsou tak čtivé a tak milé.
Asi si pořídím i audioknihu, protože to chci slyšet i přímo od pana Ebena.
Vřele doporučuji.

AngeliS
10.11.2021 5 z 5

Knížka je to moc pěkná, ale nakionec audiokniha ještě lepší. Parádní oddechovka i zamyšlení. Mluvený projev panaa Ebena je bezesporu výtečný. Super nápad na knihu, kde můžete vytrhávat stránky, které vás nebaví, ale ve skutečnosti je poměrně nepraktická. Navíc je tam super úplně vše, tak kdo by stránky oddělával. Mohl teda své knize věřit více.

ZuzanaZ83
10.11.2021 5 z 5

Velmi milá kniha, pro mě formou audioknihy v podání autora. Chytrý a slušný humor. U částí souvisejících s Covid dobou - lopata a manželka, nákup rohlíků, jsem se smála nahlas. A to se mi dlouho nestalo.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x