Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Dom95
08.01.2022 5 z 5

Dokonalé, nelze nic vytknout. Poslouchal jsem jako audioknihu a pouze "za volantem". Věřím, že většina témat pana Ebena napadla opravdu při řízení. Sám mnohdy také v autě přemýšlím nad věcmi, které by mě za "běžného provozu" vůbec nenapadly.

rareh
08.01.2022 3 z 5

Nenáročná milá oddychovka.

lenkaabooks
07.01.2022 3 z 5

Pan Eben na mě působí jako milý, vtipný, vzdělaný a sečtělý muž, tedy jsem se na knihu sloupků moc těšila. Líbily se mi, byly k věci, jen vtipné nebyly tolik jak jsem doufala.

Pistácie
04.01.2022 4 z 5

Ještě donedávna jsem netušila, že náš oblíbený moderátor je i zdatným spisovatelem. Mě o tom jeho krátké sloupky a fejetony z časopisů převedené do knižní formy tedy rozhodně přesvědčily. Jsou nejen vtipné, ale i úderné, poučné a zajímavé. Dokáže reagovat na aktuální témata. Jeho názory a postřehy jsou sice krátké, ale dost všeříkající.

4345
02.01.2022 5 z 5

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Je plná každodenních zázitků, které zná každý z nás,popsaných pro pana Ebena typickým inteligentním a laskavým humorem. Kniha je v kroužové vazbě jako poznámkový blok a v jejím úvodu autor nabádá čtenáře, aby vytrhli to, co se jim nelíbí. Já nevytrhla nic, moc jsem se pobavila a zvládla bych i dvojnásobek podobných veselých historek

Vladísek
02.01.2022 5 z 5

Knížku jsem si koupila do auta a četla ji jako spolujezdec zbylému osazenstvu vozidla cestou tam a zase zpátky :) Bylo to milé a vtipné čtení. Doporučuji.

JáŠárka
02.01.2022 5 z 5

Kniha mě hodně bavila. Měla jsem ji přečtenou za jeden den, nešlo se od ní odtrhnout.

JitkaH83
01.01.2022 5 z 5

Milé, vtipné rozptýlení.

huhuhu
29.12.2021 5 z 5

Snažila jsem se číst po troškách, aby mi kniha co nejdéle vydržela. Ale moc to nešlo, Ebenovy fejetonky se čtou samy... Je to vtipné, inteligentní, trefné, laskavé. A nechybí ani můj oblíbený text o puberťácích, který jsem už znala. Doporučuji!

zaz
29.12.2021 5 z 5

Eben je můj Edem, lze jen doporučit.

uzivatel5630
26.12.2021 5 z 5

Milé, vtipné, oddechové čtení. Líbil se mi kultivovaný styl psaní, v dnešní době se to jen tak nevidí. Místy jsem se opravdu válela smíchy. Rozhodně si pořídím audioknihu do auta, aspoň se na to postávání v zácpách budu i těšit :-).

prochajda
25.12.2021 5 z 5

Zábavné, vtipné a příjemné čtení na jeden den. Chvílemi jsem se opravdu upřímně rozesmála. Děkuji .

Vidlička
25.12.2021 5 z 5

Mám ráda Ebena, jeho způsob myšlení a jeho frky. Osobně bych vytrhla, jak radí, asi jen tak dva fejetónky. Moc milý a hezký čtení!

happy-smile
25.12.2021 5 z 5

Pěkné krátké fejetony. Přišlo mi, že zezačátku byla snaha mít tyto povídky spjaté s názvem knihy a tedy s autem a jízdou. Potom už to přechází ve volné téma. Prostě úsměvné postřehy a historky ze života. Doporučuji.

dawson321
24.12.2021 3 z 5

Erbenovy sloupky se pěkně četly, jen už jsem asi jiná generace, takže některé věci mi prostě tak vtipné nepřišly a s některými jsem úplně nesouhlasil.

JKDelaney
24.12.2021 4 z 5

Občas i slza ze smíchu valila se po tváři. Prostě Marek Eben jak ho známe. Vtipný, ne moc, ale i tak někdy překvapil.

Shardlake
24.12.2021 5 z 5

Krásné a úsměvné! Díky pane Ebene za milé chvíle s touto knihou.

Gabi13
24.12.2021 5 z 5

Dnešní štedroden úplně vybízel k příjemnému čtení. A já se pane Eben tak nasmála

Bustedka
20.12.2021 4 z 5

Dala jsem si to jako audioknihu a nelituji. Eben má sice občas sexistické narážky, velmi konzervativní názory, ale má taky dobré postřehy, které umí velmi trefně pojmenovat. Bylo to milé, úsměvné a za volantem velmi dobře poslouchatelné.

Kacatko86
20.12.2021 3 z 5

Pana Ebena mám ráda, mám ráda jeho humor, na knihu jsem slyšela spoustu chvály a navíc se mi hodila do výzvy. Formát knihy naprosto skvěle vymyšlený! Nicméně, mě osobně až tak neoslovila... Ale to je asi můj osobní problém, protože mám ráda příběhy a nikdy mě nebavili knihy povídek apod. Ale myslím, že kdybych jí poslouchala v audioverzi, užila bych si jí víc, protože k tomu humoru samozřejmě patří i ten samotný přednes pana Ebena.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x