Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1078 1078

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Ivana11
11.01.2021

Laskavé čtení, ale obsahově nic pro mě, nedočetla jsem.

Ctukudychodim
10.01.2021 5 z 5

Laskava, lehka, vtipna a noblesni knizka. Radost takove cist.

Tommi12
10.01.2021 5 z 5

Kniha mi byla dána darem, nikdy by mě ani nenapadlo si ji koupit - a hle, o to větším relaxem pro mě bylo její čtení. V několika případech jsem se upřímně zasmál a sdílel podobný pohled na danou věc. Příjemné počtení :)

Lena79
04.01.2021 5 z 5

Marka Ebena mám ráda, líbí se mi jeho osobitý humor, který je velice blízký tomu mému. Toto je moje první setkání s autorem a rozhodně toho nelituji. Myslím, že si přečtu i další knihy.

medialstar
03.01.2021 5 z 5

Vlídný a moudrý humor, u kterého se není třeba za břicho popadat. Promluvá způsobem, u kterého je mi zkrátka dobře na duši a vtip je příjemným bonusem. A to se cení vysoko.

Shui-Xian
02.01.2021 5 z 5

S touto útlou knížečkou nelze šlápnout vedle. Je laskavá a lidská, a tak vás její čtení příjemně vtáhne do myšlenkové pohody, ve které sice odpočíváte, ale zaroveň se místy přistihnete, že vás Ebenova skromná duchaplnost provokuje k úvahám, které všednědenní maličkosti postupně překračují.
Jsem moc ráda, že se Marek Eben k vydání odhodlal, protože texty, které si nehrají na ambiciózní literaturu, můžou být (a také často i jsou) velmi dobrou knihou...

bralenka
01.01.2021 5 z 5

Krásné, laskavé a vtipné! Doporučuji.

splaty
31.12.2020 5 z 5

Marek Eben je prostě borec. Způsob, kterým glosuje myšlenky všedního dne je velmi vtipný.

maja2712
27.12.2020 5 z 5

Mila knížka s brilantní češtinou a obyčejnými příběhy vyprávěná s galancí Marku Ebenovi vlastní. Nezklamala v žádném směru.

Jenny46
25.12.2020 4 z 5

Kniha vychází z vlastních zážitků a ukazuje všední věci v novém světle, i když pro nás asi některé téma nebude vtipné nebo zajímavé. Každý si najde svůj zajímavý text pro potěchu duše, oddechová knížka...

soupik2012
23.12.2020 5 z 5

Pro mě tato knížečka byla jako nějaké zjevení. Spisovná čeština, kultivovaný humor a opravdu velice vtipné komentáře. Tak po tom se mi opravdu již dlouho stýskalo. Jak bych byla šťastnou a zároveň také pyšnou občankou, kdyby byl naším prezidentem někdo tak laskavý a uměl se tak krásně vyjadřovat, jako to umí pan Marek Eben. Moc a moc děkuji, za toto pohlazení po duši. Již jsem to moc potřebovala. Dala bych víc, než 5 hvězd. Tato knížečka by si to plně zasloužila. Audioknihu čte sám autor. A k tomu snad již není třeba nic dodávat.

ADE138
21.12.2020 5 z 5

Příjemné počtení. Celou dobu jsem se musela usmívat. Doporučuji i jako dárek.

Aktij605
21.12.2020 5 z 5

Pohodové a příjemné počteníčko...doporučuji

Amazonka72
13.12.2020 5 z 5

Ano, dám této útlé knize 5 hvězdiček. Důvod je prostý, pro mě byly tyto krátké sloupky pana Marka Ebena pohlazením po duši. Milé, nevtíravé, chytré, se špetkou humoru. Maličkosti každodeního života. V dnešní době zázračný elixír. U několika textů jsem se opravdu pobavila. Není jednoduché vybrat ten jeden jediný, který mě zaujal nejvíce, ale rozhodně nemohu opominout příběh ze supermarketu - kdy se na Vás od pokladny hrne množství produktů, a Vy (ač se snažíte sebevíc) nestíháte poskládat všechny ty nakoupené potraviny do tašky. Téměř každý týden tuto chvilku trapnosti při nákupu v obchodě prožívám. Jak očistné je zjištění, že v tom nejsem sama. A že podobné pocity má i tak noblesní člověk, jakým je pan Eben. Chcete-li vykouzlit úsměv na své tváři, či tváři někoho blízkého, určitě po této knize sáhněte.
Jediná výtka - opravdu by mě zajímalo, kdo vymýšlí a schvaluje obálky knih. Dle mého estetického cítění je tato obálka vrcholem nevkusu. Kdyby nešlo o knihu pana Ebena, záruky kvality, nikdy bych po ní nesáhla. Obálka knihu prodává, je to první, co Vás v knihkupectví zaujme (či nezaujme).

alkazemka
10.12.2020 5 z 5

Knížka jako laskonka. Žádné michelinské hvězdy, žádná hot cuisine, ale obyčejná dobrota. Poctivá, jako zákusky co měli v mléčňáku, když jsem byla malá. Dobrota, co ji slupneš jak malinu, když máš jen tak chuť na něco malého.
Markova distingovanost, slušnost a úcta přímo prýští z každého řádku. Pěkné. Milé. Takové akorát pohlazení v předvánočním čase. Moc krásný dárek..... Děkuju za zákusek...

"Jak poznáte z jedoucího auta, že osoba, která jde po chodníku, je místní? Takovým signifikantním znakem byla síťovka.”

P.S. Joooo! Jsem místní! Nosím úžasnou síťovku a teď vím, že to není jen dobrý pomocník, ale i poznávací znamení pro ztracené pocestné! Můžu být užitečná! Jupiii!
(Omlouvám se, tento svůj zcela nový objev jsem na základě Markova postřehu prostě musela připsat. Konec hlášení)

Terrez93
08.12.2020 3 z 5

no já teda nevím, ale zase tak moc jsem se nenasmála, jako všichni ostatní (když čtu ty všechny pozitivní komentáře).. ale něco úsměvného fakt bylo, ale nic moc závratnýho pro mě.

kob
08.12.2020 5 z 5

Tak tohle jsem zrovna potřebovala. Báječně jsem se bavila.
Tahle knížka by neměla bydlet v knihovně, ale v lékárničce, jako lék na špatnou náladu. Stačí otevřít na jakémkoliv místě a užívat dle potřeby - předávkovat se nelze ;)

Jana K
06.12.2020 5 z 5

Považuji pana Ebena za jednoho z nejlepších moderátorů, kteří se u nás momentálně vyskytují. Vlastně za vůbec nejlepšího, obdivuji jeho decentní, milý způsob humoru, kterým umí vždy skvěle pobavit.
Tady v této útlé, v kroužkové vazbě vázané knížečce nám předkládá své drobné postřehy k nejrůznějším aktuálním tématům. Z mnohými z nich se řada z nás určitě velmi dobře dokáže ztotožnit.
Nemám co vytknout, opravdu milé počteníčko na jeden večer.

viweb
06.12.2020 4 z 5

Opravdu oddechová četba. Nejvíce mě zaujali poslední povídky že současnosti. Doporučuji

cérka
02.12.2020 5 z 5

Děkuji, pane Eben ze srdce děkuji! Já se tak nasmála! Obdivuji Váš smysl pro jemný humor, slovní zásobu a schopnost se vždy trefně a decentně vyjádřit. Proč jen nejste našim prezidentem!

"Ve světě to vypadá, že se málem blíží apokalypsa, že všichni zemřeme, a já bych čekal, že Češi v takové chvíli vykoupí bible. Nikoli. Češi vykoupili droždí. To je nadějné."

Doporučuji jako skvělý dárek, jako pohlazení po duši nebo jen tak, pro radost :)

humor fejetony sloupky

Marek Eben