Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

4xbabča
06.03.2021 5 z 5

Příjemné, milé, velmi vtipné čtení a Marek Eben umí své příhody, které by se zdály celkem obyčejné povýšit na čtení pro radost. Dobře jsem se bavila a dost nasmála a myslím, že takové knihy jsou opravu příjemným odpočinkem.

Allena24
04.03.2021 5 z 5

Laskavá, vlídná, vtipná, k zamyšlení a pro mě i s nostalgií - taková to pro mě byla četba.

Datr1
04.03.2021 5 z 5

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

L.Helena
04.03.2021 5 z 5

Úžasné, vtipné, moudré, výstižné postřehy. Marek Eben prostě dokáže i z obyčejných všedních záležitostí učinit vtipné historky s neobyčejnou dávkou laskavosti jemu vlastní.
Děkuji.

clouck
02.03.2021 4 z 5

Příjemné oddychové jednohubky.

zuzi.d
02.03.2021 5 z 5

Laskavé postřehy ze života. Podávat po kapkách jako bylzám na duši.

Pralinka1910
01.03.2021 5 z 5

Velmi příjemné čtení. Nasmala jsem se. Letní a zimní gumovrat proste nemá chybu...
Ostatně, kdo by neměl rad vytříbenou úroveň, noblesní vyjadřování a šarm tohoto člověka. Zrovna tyto vlastnosti bych velmi ocenila ( čti zásadně postrádám ) u prezidenta republiky. A tak mne napadá: Pane Ebene, nechtěl by jste to příští rok zkusit????

raty
01.03.2021 5 z 5

Pan Eben mi ve svých na papír přenesených myšlenkách dost často mluvil z duše. Děkuji za milé a příjemné čtení.

Přiznám se, že jsem často uvažovala o vytrhnutí některé stránky, protože jsem si říkala, že to by bylo přímo pro toho nebo pro toho. Ne, ne. Jen ať si koupí svoji knihu, vřele ji všem doporučím a já se k té své určitě budu vracet.

Magrata15
28.02.2021 5 z 5

Tak tohle jsem potřebovala. Pohodová a vtipná kniha,plná milého a chytrého humoru Marka Ebena. Přiznávám, že chvílemi jsem se smála nahlas. Rozhodně doporučuji přečíst

Matematicka
28.02.2021 5 z 5

Vážím si Marka Ebena jako moderátora i jako člověka. Jedna z jeho nejdůležitějších předností se projevuje i v této knize: dokáže si udělat legraci i sám ze sebe. A to mi přijde v dnešní době víc než potřeba. Fejetony jsou krátké, týkají se běžných příhod ze života, ale Marek Eben se i na ně umí podívat s pochopením a humorem. Opravdový "balzám na duši", který doporučuji užívat po kapkách!

"Ale jsem optimista. Ve světě to vypadá, že se málem blíží apokalypsa, že všichni zemřeme, a já bych čekal, že Češi v takové chvíli vykoupí bible. Nikoli. Češi vykoupili droždí. To je nadějné."

Jana N.
26.02.2021 5 z 5

Dnes mi knížka přišla a já ji jedním dechem přečetla. Už dlouho jsem se tak hlasitě nenasmála. všechny příběhy byly super žádnou stránku jsem nevytrhla... Pro mě nejlepší je zeleninový záhon a jezevčík v posteli.... Knížku doporučuji

Melanka
25.02.2021 5 z 5

S panem Ebenem bych moc ráda šla na pivo. Myslím, že bychom si pěkně popovídali a hodně nasmáli. Kniha je skvělá.

vysokaa
24.02.2021 5 z 5

Kniha napsaná s elegancí, vtipem a hlavně je napsaná mile. Pan Eben psal, že pokud se nám nebude nějaká povídka líbit, máme ji vytrhnout. Vytrhnout list z knížky? A navíc z tak milé a vtipné knížky? Nikdy.

ddkk
22.02.2021 5 z 5

Kdo by neměl rád Marka Ebena ( i když se možná tací také najdou)! Já ho tedy určitě ráda mám. Obdivuju jeho suchý, inteligentní humor, jeho slušnost i občasnou, skoro bych řekla místy až roztomilou - naivitu, i jeho způsob vedení rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi, jeho neprvoplánové, zasvěcené a zajímavé otázky, i jeho vtipné písničky a trochu legrační hraní v jeho "Válečkovském období".

Myšlenky za volantem jsou takové střípky "z každého soudku něco". Krátké a nápadité glosy, mnohdy s humornou pointou. Ne že by to bylo k popukání, ale je to milé, vtipné, často aktuální. Možná nejlépe bych to vystihla slovy - pohlazení po duši.

Doporučuji každému, kdo se chce na chvíli zastavit, usadit se pohodlně do křesla a bavit se myšlenkami Marka Ebena.

ydnac
21.02.2021 5 z 5

NAPROSTO ÚŽASNÁ A VTIPNÁ KNIHA !!! :-)

Jsem opravdu ráda, že jsem si ji díky čtenářské výzvě i koupila, protože TOHLE CHCETE MÍT DOMA :-)
Sedím si tak v křesle, piju kafíčko a začala jsem číst.
Po chvíli mě napadlo, že si budu psát čísla nejvtipnějších stránek a ty pak přetlumočím kamarádkám a známým :-)
Po další chvíli jsem málem vyprskla kafe při výbuchu smíchu.
Opisování čísel těch zábavných stránek jsem nechala asi po 5 minutách, kdy jsem zjistila, že je to zbytečné neboť opisuji vcelku každou stranu :-)
Pan Eben mě opravdu donutil smát se nahlas téměř po celou dobu čtení, takže mu tímto děkuji za prodloužení života a skvělé odpoledne, které určitě nebylo jediné, vzhledem k tomu, že si knihu nechám někde poblíž a v případě potřeby smíchu ji vytáhnu :-)
BRILANTNÍ HUMOR!!!
DOPORUČUJI :-)

Le Chat
19.02.2021 5 z 5

Milé, laskavé, vtipné, inteligentní. Prostě pohlazení po duši, ke kterému se určitě v budoucnu vrátím.

drzá veverka
17.02.2021 5 z 5

Naprosto úžasné, milé, laskavé a vtipné pohlazení po duši. Nemám ve zvyku číst knížky vícekrát, ale k téhle se určitě vrátím.

saruse
14.02.2021 5 z 5

Výborné jako autor sám. Zajímavé, že kolikrát napsal přesně o tom, o čem jsem před nedávnem přemýšlela (např. o tom, že je všude pořád tak nepochopitelně plno Hitlera). Marek Eben prostě vládne slovem mluveným i psaným a jeho texty jsou někdy jako pohlazení, někdy jako vybroušený diamantík humoru. Každý si najde to své. Já jsem si našla hlavně květák. :-)

Sandalkar
14.02.2021 5 z 5

Precetli jsme nahlas za cestu Liberec-Hradec Kralove zpet. Pokud by nas zastavil prislusnik, taky bychom asi dostali pokutu za nevenovani se rizeni. Chechtali jsme se, az jsme slzeli. Mile cteni.

Martiiiik
14.02.2021 5 z 5

U mě bližší seznámení s Markem Ebenem přišlo díky Stardance a jeho humor mi sedí.. Musím říct, že jsem se u knihy až nečekaně často od srdce zasmála.. Sprosté slovo u něj téměř nenajdete.. Je to učiněný mistr slova.. Vřele doporučuji :-)

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 465x