Led pod kůží

Led pod kůží https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181322/bmid_led-pod-kuzi-E4q-181322.jpeg 4 458 63

Mycelium série

Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?!... celý text

Eyghon
09.06.2017 5 z 5

Napínavé, akční. Ještě lepší než první díl.

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Prostě super - prostředí, postavy, děj. Jsem opravdu hodně zvědavá, proč zrovna Lucas je ten, kterého si Lodě vybraly, co je ten konkrétní důvod :) Určitě si přečtu i další díly :)

olle3
23.12.2016 5 z 5

Ještě lepší než předchozí díl. Musím se přiznat, že i po zavření knihy musím nad světem (a vesmírem) paní Kadlečkové přemýšlet. Přehláskovaná písmenka a složitá slova, která mi v první knize trošku (ale opravdu jen trošku) vadila, se nyní ukazují jako geniální tah, který sugestivně vytváří neopakovatelnou atmosféru.
+ brilantní postavy x autorčin vypravěčský um = skvělá kniha

Melcrovka
13.10.2016 5 z 5

Do již známého světa a příběhu se postupně přidává další celá tlustá vrstva příběhu, okolností a postav. Vše zapadá do sebe jako puzzle. Opět jsem si ani na konci knihy nebyla vůbec jistá o co vlastně těm hlavním postavám jde. Uvidíme dál...

girdi
02.10.2016 5 z 5

Je to jízda. Svět už mám ošahaný, postavám se dostávám pod kůži a dějí se velké věci a hlavně se schyluje k něčem mnohem většímu. Jsem zvědavá, co se na nás chystá. :-)

bosorka
30.06.2016 5 z 5

Děj se pozvolna zahušťuje, přidává se víc politikaření, rozvíjí se dané. Něco se chystá... Pro mě opět za jedna, baví mě nesmírně.

QEDS
13.09.2015 5 z 5

Skvělé pokračování. Nemám co dodat. Vřele doporučuji.

tlllk
02.07.2015 4 z 5

Taký Sci-Fi striptíz, odložil som ďalší diel, a to čo vidím sa mi zatiaľ páči.

Jonny
22.03.2015 4 z 5

Druhý díl nezklamal. Tak trochu mi připadá, že se toho moc neudálo... ale o to víc se těším na další svazek.

Melic
27.02.2015 4 z 5

Líbí se mi to. Do toho světa jsem se celkem už vžil a stále je mnoho tajemství, co čekají na objevení.
//Akorát na konci jsem v tom kapku plaval, proč měl Lucas tu helmu, co to tam bylo za nějaké lávové proudy atp, nebudu říkat víc :-)

Ronin Roujin
22.02.2015 4 z 5

Dvojka jede ve stylu jedničky a vše se zostřuje a temní. Těším se na další díly.

ladynka
30.01.2015 3 z 5

Obdobně jako první díl - na jednu důležitou informaci připadá spousta hlušiny, neboli několik stránek niterných pocitů jednotlivých osob, takže když se popadesáté dozvídám, že osoba a nenávidí osobu b, už je to jen únavné.
Sice bych uvítala mnohem více informací zvenčí než subjektivizované prožitky okamžiků postav z románu, ale tohle je právě osobitost, na níž kniha stojí a která mě bohužel otravuje. Ve sci-fi si mnohem víc cením střízlivosti, uměřenosti a dávkování informací než zahlcení emocemi.
Stále mě ale zajímá, jak se bude rozvíjet tajemství kolem Lodí, co to vlastně znamená a co čeká hlavního hrdinu, takže pokračuji dál.

PeterDzurjaník
26.01.2015 5 z 5

Prvý diel ságy bol veľké sito. Buď si svojich čitateľov našiel (a v tom prípade bol prijatý ako majstrovské dielo) alebo čitateľov pre svoju komplikovanosť, hĺbku a pomalé tempo definitívne odradil. Predpokladám, že tí, ktorí siahli aj po pokračovaní sa zdarne s neznámym svetom vyrovnali vynikajúco a očakávajú ďalšiu skvelú nálož.
V takom prípade môžem priamo povedať, že budú viac než spokojní. Ak bol začiatok Mycelia predovšetkým o predstavení postáv, ich pozadia, tajomstiev a vzťahov a o uvedení do reálií neznámeho sveta, v pokračovaní autorka už začne šliapať na plyn a začne so svojimi postavami hýbať a nechávať ich navzájom kolidovať a vytvárať konflikty. Komplikuje sa vzťah Lucasa k Staffordovi, Pinky aj Aš~šádovi, ktorý sa mu obracia chrbtom. Fiona zasa prestáva veriť Prastarej a upiera svoju vieru k Fomalhiwanovi.
Popritom autorka odkrýva aj minulosť Lucasa a Kamëlë a príbeh sa tak prehlbuje, získava nové impulzy a zvraty. Ešte nie je odhalené všetko, ale predsa len porozumieme pozadiu oveľa viac ako po prvom diely. Navyše sú nám naservírované nové záhady.
Najväčšou prednosťou je však nárast dynamiky a akcie. Či už ide o scénu s rýchlodráhou alebo záverečným vyvrcholením v nemocnici, čitateľ len môže chrochtať blahom a už len s úsmevom spomínať na uťahané tempo predchádzajúcej knihy. Po prečítaní poslednej stránky si budete priať okamžite začať čítať tretí diel.

Cibak
29.12.2014 5 z 5

Jsem zatím potěšen ságou mycelium..... Musím co nejdříve pořídit další díl!

kormoran78
13.10.2014 5 z 5

Já jsem z toho světa, který vytvořila Vilma Kadlečková, nadšený a opravdu se těším na to, kam vlastně celá sága směřuje. Trochu si odpočinu a vrhnu se na třetí díl :-)

Lamanai
03.10.2014 3 z 5

První půlka knihy mě moc nebavila, možná to ale bylo i mým rozpoložením. Pak se to celkem rozjelo, ale když už se mi začínala líbit pointa, najednou knížka skončila a vlastně mne rovnou odkázala na další díl. Ten si po pauze zase rád přečtu, ale přesto tuto část beru jako takový mezistupínek, spíše než plnohodnotný příběh. Čím dál lepší mi ale přijde nadhled a kousavý humor, vtipná originální přirovnání a práce s jazykem. Znát je i kvalitní redakční práce, v celé knize mne vyrušila jen jedna drobná stylistická nesrovnalost.

Kabátice
02.10.2014 5 z 5

Druhý díl je ještě lepší než první, konečně se děj začíná rozjíždět. Jsem úplně napnutá, jak to bude s těmi loděmi.

piratmartin
01.09.2014 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Pavo.Klima. Občas sem se trochu v souvislostech ztrácel. Přišlo mi tam taky dost flashbaků, oproti jedničce to bylo podle mě trochu takové těžší čtení. Ovšem trojku si přečtu taky, protože mě zajímá jak to celé dopadne. MOŽNÝ SPOILER: sám už mám tak trochu představu jak to bude. Co sem četl o houbách, kdy vědci si v dnešní době myslí, že mají svůj rozum, tak si myslím, že vědomí lodí je ovládáno právě myceliem hub jako samostatného vědomí, které ovládá i össany samotné. Mají podle mě spóry hub v těle a jsou jako takový zombies těmito houbami ovládáni.

Dáma s hrnstjm
12.04.2014 4 z 5

První díl mě moc nenadchnul, přišlo mi, že postavy a informace převažují nad dějem a to já nerada. Ale tento druhý díl, to bylo něco jiného! Tentokrát mě úplně dostala postava Lucase Hildebrandta - to, co se mu stalo a co se mu děje, jak se chová, jaký je... opravdu vzrušující! Naštěstí moje neoblíbená Pinkertýna se tam spíš jen tak mihla, takže mě ani nestačila vytočit. Konec byl skvělý a určitě se nám v dalším díle objeví naprosto netušené souvislosti.

jarmik
07.03.2014 5 z 5

Na čtení druhého dílu jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Jak jsem se do Ledu pod kůží ponořil, nemohl jsem se odtrhnout. Docela tlustá fantasy bichle byla za chvilku přečtena. Tak to má být – tak si představuji žánrovou literaturu: napětí, zvědavost, jak to bude dál. Když se nad tím zamyslím, tak i v tomto směru udělala autorka správně to hlavní, co měla. Vytvořila něco, co přitáhlo zpět ke čtení fantasy zhýčkané čtenáře, kteří už jinak sci-fi / fantasy celá léta nečtou (= já).