My děti ze stanice ZOO

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/550/my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 4.65487
Originální název:

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO (1978)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Oldag
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (719)

Přidat komentář
Synysterka
18. března

Silný příběh, podle skutečné události, zařadila bych jako povinnou četbu do škol.

freejazz
17. března

kvalitná kniha.
najlepšie bolo, keď som ju hľadal v kníhkupectve v malom meste. predavačka nevedela, zavolala vedúcu, tá sa "zamyslela" a povedala, že oni nemajú priestor na to, aby držali všetky knihy z poľnohospodárstva...

ne.ver
13. března

Tato klasika poutave popisuje zivot mlade narkomanky. Myslim, ze by ji meli cist povinne vsichni. Kniha je perfektne napsana, vse je vyliceno jasne, ale prec jen mi prijde, ze citlive... clovek drzi hlavni hrdince palce, ale evidentne fetuje dodnes...

Dagros
08. března

Četla jsem knížku na střední škole a dodnes ji mám v živé paměti... Knížka je skvěle napsaná, ikdyž to, co v ní je, je prostě hrůza. Já osobně jsem ji četla v rámci povinné četby k maturitě a jsem moc ráda, že v té povinné četbě je zařazena. Snad bude ostrašujícím příkladem pro spoustu lidí.

katerina.l.
07. března

Chtěla jsem se rozepsat a knihu rozebrat. Ale nemám na to. Chápu, že pro určitou věkovou kategorii to může být kniha zajímavá a poutavá. Mně přišla dost hrozná a to ve všech rovinách.
Nezachránil to ani srdceryvný příběh narkomanky, která se od puberty prodávala a kradla. Nějak mi nejde s ní soucítit.

ArthasKarfa
04. března

Knihu jsem měl poprvé v ruce na střední škole, už na prvních řádcích mě četba a celý příběh zcela pohltil a já četl každou stránku jako součást života. Nikdy nezapomenu na ten čas, kdy jsem knihu četl v metru, nebo cestou někde po Praze a hledal hrdiny příběhu schoulené někde mezi lidským spěchem a nespravedlností.

Nikol1994
02. března

Za mě jedna z nejlepších knih co jsem četla. Několikrát jsem se k ní vrátila a vrátím určitě znovu.

Peggy1990
28. února

Prvne jsem videla film, ale kamaradka mi rekla, at si prectu knihu protoze film je o nicem. Kniha je opravdu skvela a kamaradka mela pravdu :) Vic k tomu napsat nedokazu...

Mechtylda
26. února

Přečetla jsem si ji v 17 letech a pak už nikdy, ale některé pasáže si pamatuji dodnes. Především to, jak mi byla hlavní hrdinka sympatická a nepociťovala jsem vůči ní žádný odpor ani nepochopení, naopak mi po četbě téhle knihy navždy zůstal v hlavě pocit, že drogám může propadnout kdokoliv a velmi jednoduše.

Nomia
23. února

Čtivé, děsivé a odporné. Pro mě v podstatě nepochopitelné, že si někdo takhle s prominutím zkurví život, ale kniha je to výborná. Má strašně ponurou a neutěšenou atmosférou a přesně ukazuje do jakých sraček se člověk dostane, jakmile začne koketovat s drogami.
Některým mladým experimentátorům bych nejraději knihu omlátila o hlavu, aby si uvědomili, jaké je to svinstvo. O to děsivější je fakt, že se jedná o skutečný příběh. Rozhodně to není čtení na dobrou noc.

RyonMathrin
19. února

Autentická výpověď holčičky, která se stane závislou na drogách a musí už ve 12 letech nabízet svoje tělo, aby si mohla koupit další dávku... otřesné.
Jako knihu bych ohodnotil jednou *, jako výchovný odstrašující příklad si zaslouží plný počet. Četl jsem a už to číst nikdy nechci. Vím však, že to jednou dám číst svým dětem, aby si rozšířily obzory a věděly, jak si člověk může pokazit život, když si najde špatnou partu.

martin09
18. února

Asi není nikdo, kdo by tuto knihu alespoň jednou nečetl, nebo o ní někdy neslyšel. Tudíž jsem čekal od knihy opravdu mnoho a podvědomě jsem se bál zklamání. Opak je pravdou. Kniha snad ještě předčila má očekávání a musím ji směle zařadit mezi své nejoblíbenější knížky. Příběh mladé Christiany chytne každého za srdce. Nelze hodnotit jinak než pěti hvězdami.:)

e.s.e.t.
16. února

S každou knihou, či filmem s drogovou tématikou, si kladu tu stejnou otázku. Jak je to sakra možný? Děti ze stanice ZOO jsou surovým svědectvím dítěte, které se dostalo do temného světa dospělých, a to tou nejhorší představitelnou formou. Neméně sugestivní je i film, natočený podle této knihy.

anna246
16. února

Myslím si, že k téhle knize se časem každý jednou dostane.
Je skvěle napsaná, a celý příběh jsem si prostě musela vyhledávat obrázky Christiany.. Nějak mi to třískalo do hlavy tu skutečnost, a čím víc jsem se blížila ke konci, tím hůř mi bylo..

onyx84
13. února

Oba palce nahoru

Morgaine07
12. února

Knihu jsem si vybrala k maturitě, kniha byla čtivá, ale několikrát jsem jí musela odložit, protože jsem měla někdy chut hlavní hrdinku profackovat...přešto to byla dobrá a poučná kniha o tom co je to drogová závislost a co drogy dovedou.

yossa1
05. února

Velmi silný příběh. Mladá dívka se pere se závislostí na drogách. Vlastní pohled je doplněn o pohled matky a několika odborníků.

kaja3190
02. února

My děti ze stanice ZOO ukazuje, jak lehce se dá spadnout do drogové závislosti a jak je nebezpečná. Myslím, že by si ji měl přečíst každý teenager, aby ho to varovalo před nebezpečím drog.

el.peee
30. ledna

Společně s Mementem od R. Johna patří k základům každé literatury. Ráda se k ní vracím, i když to není příjemné čtení.
Čtenářům bezostyšně předkládá tehdejší drogovou scénu v Německu. Pokud máte problémy běžného života, tak po přečtení této knihy je mít nebudete.

lla.veronica
29. ledna

Nejlepší a zároveň nejstrašnější příběh o moci drog, který jsem četla. Kniha je působivě napsaná a zanechá ve čtenáři trvalou stopu..

Kateshiki
28. ledna

Kniha vyprávějící o životě Christiane Felscherinow je krásně zpracovaná. Příběh se mi velmi líbí, protože mě pořád nutil číst dál a dál. Lépe zpracovanou knihu ze života jsem snad ještě nikdy nečetla.

Jája92
27. ledna

Byla jsem nadšená , když jsem zjistila , že tuto knihu mámě v místní knihovně. Jedna z knih, která na vás nechá dlouhodobý dojem.

Heyyy
25. ledna

Knihu jsem poprvé četla na základní škole, v rámci povinné četby. Tehdy mě naprosto nadchla, to jsem byla ve věku hlavní hrdinky a o drogách jsem toho moc nevěděla.
Když ji čtu dnes, po 13 letech, už tak nadšená nejsem.
Nelíbí se mi příliš jak je kniha psaná, některé výrazy mě přímo iritovaly ("cool"), navíc si myslím, že by se dala kniha zkrátit, zhruba v poslední třetině mě už nebavilo v kuse číst o pokusech o odvykání/útěku/návratu k prostituci a tak stále dokola...
Navíc mi to chvílema přišlo podané jako by hlavní hrdince všichni ubližovali a jako kdyby snad tehdy mládež na sídlišti ani neměla moc na výběr, než se zabavit drogami.

RunningWolf
23. ledna

Mám absolutní odpor k drogám,alkoholu a všemu čím se člověk jen dobrovolně ničí a jediný komu tím přispívá je stát.(Dealer)
Tuhle knihu jsem číst ani nechtěl ale řek jsem si proč ne.
A upřímně? První kniha kterou jsem opravdu četl s nechutí,nechtěl jsem ale pokračoval jsem.A proč?nevím.
Tuhle jde jedině nečíst nebo přečíst,nic mezi.
Absolutní povinnost pro každého nactiletého.Souhlasím s názorem,tuhle knížku zařadit mezi povinnou četbu.
V téhle knize je tolik hnusu,hlouposti,lhostejnosti že by se z ní nepoučil jedině ten kdo už něco takového zažil nebo v tom žije.

Rania
16. ledna

Těžké téma, ale realisticky zobrazuje vliv drog na děti. Doporučuji přečíst každému.

mack12
15. ledna

Neskutečně poutavý příběh, dobře napsáno a bohužel realita...

karolina0346
14. ledna

Naprosto strhující a úžasný příběh. Dokud si neuvědomím, že se všechno fakt stalo (a v nějaké podobě pořád děje). Nejpozději na střední by to měl každý přečíst...

Vampiras
14. ledna

Kniha sama o sobě je velmi dobrá. Silné čtení z reality a blízce popsané pochody hlavní "hrdinky". V rámci povinné školní četby bych zařadila do seznamu pač si myslím,že tohle čtivo by mělo projít rukama pubescentům nejpozději při nástupu na SŠ. Kniha mě však nejednou doslova naštvala a kroutily se mi palce u noh z názorů a myšlenkových pochodů Christiane.

Karhal
12. ledna

tohle by měl číst každej 13-14 letej všěvěd. realita života na drogách.

Nika_bk
08. ledna

Ťažko sa mi čítala, priam ma rozčulovala..niekoľkokrát som musela knihu odložiť a rozdýchať sa..možno ako matka to hodnotím z iného uhľa..k tejto knihe by som sa už nevrátila