My děti ze stanice ZOO

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách z... celý text

Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/550/my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 4.65049

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO (1978)

Romány, Biografie a memoáry
Vydáno:, Oldag

VladkaBU
předevčírem

... i když je kniha určena pro mládež, myslím, že i dospělí s tímto tématem mají co dělat. Tolik, kolik bylo Christianě, je teď našemu mladšímu synovi. Z příběhu opravdu mrazí, kam je až i dítě schopné zajít kvůli drogám.

postrach
předevčírem

V naší staré knihovně jsem našla tuhle knihu.Z roku 1987.Četla jsem o ní.Myslím,že se podívám i na film.Tak jsem se rozhodla,přečíst si ji taky i druhý díl.Někdo,si ani nepřizná,svou závislost,nedokáže se sebou něco dělat,nechat si pomoct.Myslí si,že má všechno pod kontrolou nebo všechno vzdává....Autorka o tom vypráví.Drsná realita,drsně napsaný příběh...

key.maker

Dost drsný příběh hodně mladé narkomanky. Přečteno sice až v mých 30 letech, ale o to víc si nedokážu představit, co musela zažívat hlavní aktérka a vůbec ty děti...

Gaara1

Kniha se mi zdá určitě přehodnocená. Nesedl mi ani styl psaní a myšlenkové pochody hlavní hrdinky ( autorky ) , která ve všem vidí, že je to cool ( honění zákazníků kvůli háčku už asi tak cool nebylo ) a která je strašně ovlivnitelná svým okolím a svou zvědavostí...
Jinak na příběhu se mi líbilo, jak Christiane bojuje se svou závislostí, jak si nalhává, že nikdy nedopadne tak a tak, jak volá o pomoc ...
Ztržené hvězdičky:
- za styl psaní
- cool hlášky

tezzpoletsar

Hltala jsem každou stránku. Úplně jsem se vcítila do Christiany a zajímalo mě, co s ní bude.. Knížku jsem četla před 7 lety a vím, že mě hodně vzala. Silný příběh, určitě doporučuji.

mysiouxsie

Je to vůbec možné, aby tohle byla pravda? Pokud jsou toto zkušenosti teprve třináctiletých dětí, pak je něco zásadně špatně. Ale ono se nakonec není co divit. Co si asi měly myslet, když žily v absurdně rozkrojeném městě, ve škole bordel, doma hádky v rozvrácených rodinách. A z nepřirozeného života na přeplněných sídlištích, kde není kousek volné zeleně, ani místa na hraní, by se člověk rovnou musel zbláznit. Ale co mi přišlo ze všeho úplně nejhorší, že si Christiane zoufale chtěla s někým popovídat, vymluvit se ze svých zmatených pocitů a drogových problémů, ale nikdo ji nedokázal vyslyšet a už vůbec ne jí pomoct, i když o to sama ještě stála. Děsivé.

petra.kind

Poprvé jsem knihu četla když jsem byla jen o málo starší než Christiane. Drsné, šokující a bez obalu.

DuncanIdaho

Dost drsný příběh feťačky. Ke konci to bylo stále dokola: vydělat si peníze, koupit fet a šlehnout si. Jenže u narkomanů nejspíš o nic jiného nejde. Myslím, že hlavní problém Christiany byla konfrontace jejích snů a reality.

Elis1528

K této knize nemám nic, co bych vytkla. Touto knihou začala má cesta k velké zálibě čtení, knížek tohoto žánru. Do mladé Christiany jsem se vcitila, jako bych v knize vystupovala já. Přečtená jedním dechem, je to má nejoblíbenější kniha a vím, že i kdybych tuto knihu četla po několikáté, nikdy mě neomrzí.

fojtikjirik

Tohle byl neskutečně drsný příběh. Že nepůjde o žádnou odpočinkovou četbou plnou optimismu, jsem samozřejmě věděl již ve chvíli, kdy jsem si knihu půjčoval z knihovny (díky fotce na přední straně obalu), ale něco tak drsného jsem nečekal. Podrobný a realistický (až naturalistický) popis každodenního života narkomana, drogami zotročeného a nuceného v lepším případě k prostituci, v horším případě k páchání trestných činů, činí z My děti ze stanice ZOO děsivé varování před nebezpečím skrytým v omamných látkách. Proč si lidé jen proto, aby vypadali drsně, dobrovolně ničí zdraví? A dýlerům hanba není? Tyhle dvě otázky si někdy určitě položil každý.

Dobročtenářka

No prostě klasické autobiografické vyprávění o osobě zapadlé někde v prdeli tohoto světa o,kterou se nikdo nezajímá,ale je to kniha,která vás vtáhne do děje asi na patnácté stránce. Úžasně popsaný život v Západním Berlíně v 70.-80.letech minulého století.Líbí se mi autentičnost prostředí panelových domů. Jen bych nevěřila,že takto může fungovat protidrogové centrum (Narkonon),stále jsem měla pocit,že toto je ta vymyšlená část příběhu.
Celkově se mi kniha líbila,ale příliš dlouho autorka zmiňovala své dětství do jedenácti let a stále se vracela zpátky,proto to bylo zmatené.

Jacck

Autobiografická kniha. Drsný život lidí, kteří se stali otroky heroinu. Jedna z knih, která člověku po přečtení uvízne v paměti na celý život.

CarolC

Tuhle knížku čtu už snad potřetí. Naprosto strhující pravdivý příběh, u kterého vám bude kolikrát běhat mráz po zádech. Především ve chvílích, kdy si uvědomíte, že to je drogový příběh ještě 13 letého dítěte. Neskutečně poutavě napsané. Nechci ani pomyslet, co se její matce honilo hlavou, a jak moc byla bezradná. Tohle by měla být povinná četba!

pedroK

Kniha, která vám uvízne v hlavě na mnoho let. Zpověď jedné sociálně poznamenané generace..čtivě napsané. Nedá vám to odložit knihu a myslet na něco jiného. Příběh, ze kterého na vás padne úzkost tíživé reality se špatným koncem. Doporčuju teenagerům, kteří mají chuť experimentovat.

karolinalet

Sice moc nemusím knihy z prostředí drog, ale tato mě svým příběhem naprosto ohromila. Strhující kniha, rozhodně doporučuji všem.

TamaraKrejčí

Všechno je v komentářích popsáno, se vším souhlasím. Ale za mě velké zklamání, že hlavní hrdinka brala drogy klidně dál, že v klidu v ústraní za vydělané peníze, právě z našeho obdivu k této drsně pravdivé knihy...se prostě z toho snad nikdy nedostala.

petramac

Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Poutavě napsaný příběh o tom, jak je lehké sklouznout k nejtvrdším drogám. Pro mě jako matku dvou malých dětí vyvolala knížka a způsob, jkakýám je psaná (obsahuje příběh Christianny i z pohledu její matky, jsou tam i komentáře od psychologů), spoustu otázek k zamyšlení. Myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

misaa.p

Tuhle knížku bych zařadila do povinné četby na střední škole (ne-li na základní), jako odstrašující příklad. Velice drsné, ovšem v mnoha případech bohužel pravdivé.

Romžiry

Kniha z které je těžko na duši. Drsné, ale čtivé.

Carol96

Kniha s velmi silným skutečným příběhem!!

baru_h

Kniha se mi velmi líbila. Pokud se to tak dá brát. Měla jsem při ní občas husí kůži a přišel mi absurdní kolotoč, ve kterém se Christiane ocitla. Heroin, absťák, odvykání a pak zase heroin, absťák a odvykání.
Tahle kniha je vážně zdárný příklad, že drogová závislost může přít, i když si někdo myslí, že to má pod kontrolou.

Leniii

Tohle je snad jediná knížka, kterou jsem přečetla už potřetí....drsný, surový, silný příběh, kterému jsem poprvé snad ani nechtěla věřit...stojí za přečtení!!

Katranis

Jak odpudit od drog? Zkusme to přes knihu a autentické fotky. Třeba tím alespoň některé děti zachráníme.
"Nejprve si řekne, že se jí to nemůže stát, že takhle nechce dopadnout. Kolem ní však všichni fetují. Chce zapadnout do kolektivu, zkusí to. To je šleha, jak lítat v nebi. Pak přijde pád. Vždycky přijde. A tak vzletět už stojí víc. Víc peněz, víc obětování, víc mrtvích přátel. Jak hluboké dno může být? "

midloch

Poprvé přečteno na začátku puberty - podruhé na začátku vysoké a potřetí v roce 2017. Kniha je tak surová, až z toho mrazí. Když si navíc člověk uvědomí, že Christiane svůj boj nakonec nezvládla a dál jede v drogách (což je bohužel osud většiny narkomanů) je výsledný dojem opravdu drsný. Tohle by mělo být součástí všech protidrogových kampaní cílených na mladé.

krevetinka

Jediná kniha, kterou jsem četla minimálně pětkrát. Je to tak drsné a surové, že by člověk ani nevěřil, že je to dle skutečné události. Opravdu silný příběh.

Petruska200

Cetla jsem v puberte,knizka me chytla,ale na druhou stranu .....

barca98

Četla jsem poprvé asi ve 12 a od té doby zastávám názor, že od všech drog ruce pryč. Myslím, že by kniha měla být zařazena do povinné četby a všichni teenageři by ji rozhodne měli přečíst, člověk by si pak jistě rozmyslel, jestli stojí za to, s drogami experimentovat.

Mejsha

Naprostá klasika, kterou by měl přečíst každý..čím dřív, tím líp.

JPBelmondo

Kdysi moje první setkání s touto tematikou, která zde byla takřka tabu. Na tehdejší dobu skutečně odvážný počin. Kdo by si tenkrát pomyslel, že i u nás bude toto téma jednou velmi aktuální. Dnešní mladá generace by ji měla zcela jistě mít zařazenu do povinné četby.

jindrich5708

Dal bych jako povinnou četbu spolu s knihou Matka Davida S., narozeného 3. července 1959.