Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky.

Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig) méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.74853

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

markettH
předevčírem

Celá trilogie dokázala neuvěřitelně zaujmout a nelituji času strávený s Mikaelem, Lisbeth a dalšími. Všem, kteří se rozhodují, zda si mají Milénium přečíst, vřele doporučuji..... Avšak hrozí zvýšené riziko závislost :-)

smallycz

Skvělý příběh, velmi dobře napsáno. Škoda, že už se od autora žádné dálší knihy nedočkáme :(

pedroK

Precizně propracovaný thriler, čtivě napsaný. Kdo chce zažít dobrodružství a nebojí se trochu drsnějšího žánru, nechť sáhne po této knize. A..napřed knihy, potom filmy, jsou ostrouhané, byť také dobré.

Mashiro05

Geniální. Pokud nad touto knihou přemýšlíte a nevíte jestli si ji přečist, určitě jděte do toho! Moc doporučuji. Nebudete litovat.

Milky92

Miluju celou trilogii!!! vrácím se kní docela často!!!

berila

Celá trilogie skvělá (maličko horší 2. díl). Věčná škoda, že už autor nemůže nic napsat.

Romžiry

Dech beroucí, Skvělé. Už se těším na další.

DuncanIdaho

Děj nemá nějak velký spád. Kniha je však napsaná tak, že ji to rozhodně neuškodí. Některé knihy mají spád až zbytečně velký, to tahle naštěstí nemá. Vše pak vyústí v neuvěřitelný případ dědičné úchylnosti.

Misule.sv

Celá trilogie je skvělá! přečteno jedním dechem

kacisinka

Úžasná kniha, čtená jedním dechem!

konicekbily

Hlavně nenápadně! Autor to má velice dobře promyšlené a tak potřeboval vytvořit dvojici nesourodých vyšetřovatelů pro celou trilogii. Proto ten zdánlivě pomalý a nesouvisející rozjezd. Dokonale vymyšlená zápletka se stupňujícím tempem, postupným bezchybným vyřešením a jemné náznaky toho, co nás čeká v dalších knihách této série. Musel jsem všechny tři díly přečíst dvakrát za sebou, abych si to v hlavě srovnal. Snese srovnání s "Hrabě Monte Christo" od Alexandra Dumase.

Bohdana11

Ze začátku jsem si říkala,to zas bude nuda než se prokoušu a chytí mě to, ale trvalo to jeden den,pak super, jen jsem se ztrácela ve členech rodiny, doporučuji a honem na další díl

gigi77

strhující ...

petra.kind

Kniha, která odstartovala mé nadšení pro severské krimi, ačkoliv se rozhodně nedá říct, že bych měla takové pocity od první stránky. První polovinu jsem knihu odkládala, abych se k ní po čase vracela s tím, že když už jsem si ji koupila, tak ji musím dočíst a ještě že jsem tak udělala! Děj začal na obrátkách nabírat tak, že těžkopádný úvod byl hned zapomenut a při první příležitosti jsem naběhla do knihkupectví pro druhý a třetí díl!

magdacev

Výborná detektivka, kniha lepší jak filmy, doporučuji první přečíst.

zmatla

Četla jsem knihu a viděla obě filmová zpracování. Na každém je něco dobrého, ale kniha byla stejně nejlepší.

Nita17

Celá série Milénium se stala mým nej. Larsson byl opravdu skvělý spisovatel. Kniha je sice opravdu místy náročnější, zvláště zorientovat se v příběhu a postavách, ovšem vytrvalost stojí za to. Mikael a zvláště Lisbeth jsou nezapomenutelní, už ani nepočítám kolikráte jsem se k nim zas a znovu vrátila.

kní

O prvním dílu Milénia - knize Muži, kteří nenávidí ženy - jsem se poprvé dočetla z dlouhé krásné téměř až eseje v novinách ještě předtím, než byla poprvé vydána v češtině. Ještě to nebyl bestseller. Zbyla mi z ní vzpomínka-představa zasněžené tiché švédské krajiny s příslibem neobyčejné něco víc než detektivky. Název jsem si poznamenala na papírek - ten NEZTRATILA - a časem jsem si ji koupila. Nějakou dobu se mi válela doma - začla jsem ji číst v zimě na horách na chatě. Pomalu jsem se jí prokousávala - asi na 50. str. mě to opravdu strhlo. Po dočtení jsem byla mírně zklamaná jen tím tak trochu "banálním" závěrem. Až po přečtení dalších dvou dílů mi došlo, že o toho masového vraha žen vlastně ani nešlo. Právě se chystám přečíst si ji po 3,5-té. Leží mi vedle křesla na stolku. Ještě se asi nechám trošku vycukat, než se do ní zase ponořím (to pak bude domácnost několik dní ležet ladem a bytem se budou potloukat hladoví a špinaví rodinní příslušníci - jejich bědování ale já vnímat nebudu...).

hjoo

Parádní kniha, jen trochu místy natáhla a někdy jsem se zamotával do rodinných příslušníku, kteří zde vystupovali. Ale hodnotil bych knihu jako dobře čtivou a nápaditou, přemýšlím že začnu číst i ostatní díly.

Sněžková

Kniha, kterou jsem jako zázrakem objevila v Knihobudce (dej jí, Perun, věčnou slávu!)
Ze začátku mě nebavily zdlouhavé ekonomicko-politické žvásty, ve kterých nebylo jednoduché se zorientovat. Stejně tak rodokmen Vangerovic famílie byl zamotaný, kdo si má, sakra, pamatovat 50 členů impéria a kdo je čí dcera, syn, tchán, sestřenice? Nakonec se ale celý příběh roztočil do takových obrátek, že nebylo knihu možné odložit. Na nudných 150 stran zapomenete a jen hltáte další a další kapitoly.
Další část „Milénia“ si pořídím do knihovny, na to vezměte jed!

AltaMari

Také jsem měla problémy se začátkem, zdál se mi natahovaný. Pak jsem viděla film, který byl velmi dobrý, a knížku jsem četla téměř nonstop. Vynikající zápletka, seversky mrazivé kulisy, násilí, sex, švédská trojka (téměř), jedna kočka... a hackerka Lisbeth mě okouzlila. Proste líbivé i propracované dílko, 5* si zaslouží.

swamp

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) První díl je pro mě asi tím nejlepším od Larssona. Děj ještě není tak přitažený za vlasy, na čtenáře dýchá všudypřítomná severská potemnělost a tajemný případ starý mnoho let... a seznámení s Mikaelem "Kallem" Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou je na světě.

maryska09

Dobre napsana kniha. I pres velke mnozstvi jmen a postav se v ni ctenar dokaze dobre orientovat, bez zbytecneho opakovani textu, nebo vysvetlovani. Zapletka, pri ktere se resi kriminalni pripad stary nekolik desitek let je velmi poutava, konecne reseni uveritelne a tezko predvidatelne. Tesim se na precteni druheho dilu.

dzafik

Prvnich cca 40 stran jsem myslela, ze tuhle knizku asi nedoctu, ale musim uznat, ze i pres asi 100 postav jsem se zacetla a je to narez!

zork

Kniha mi vôbec nesadla, neskutočne ma nudila a po 3. kapitole som to vzdal a odložil ju. Po tých hodnoteniach som čakal viac.

Erinys

První strany jsou hodně náročné. Spousta informací a chvíli mi trvalo, než do sebe začaly zapadat.
Pak ale byla kniha "nadupaná" dějem. Navíc s dvojitou porcí zápletky. Řešila se přítomnost i příběh z minulosti.
Od autora jsem přečetla i další dva díly, ale ty už nebyly tolik whow.

galadrielin

Za mě tedy bohužel ne. Asi mi nevyhovuje ten "severský" styl psaní. Nevím. Nudila jsem se, do čtení jsem se musela nutit. Druhý díl si určitě nepřečtu, osud hlavních hrdinů mě tak nějak nezajímá. Ale celkem rozumím, proč je to ostatními hodnoceno tak dobře.

durinka

Obávám se, že nedokáži dát knize nezaujatý komentář, patří totiž mezi moje nejoblíbenější. :)
Musím však přiznat, že se mi z počátku nezamlouvala, neboť jsem v určitých částech měla pocit, že je děj zbytečně natahován. Celkový dojem z knihy byl však po přečtení opravdu neskutečný. Doporučuji.

bkohutova

Knížka mě velmi zklamala, protože od knihy, která má takové hodnocení bych čekala trochu víc. Rozjezd pomalý, děj se vleče, autor dává čtenáři příliš mnoho informací. Místy jsem chtěla knížku odložit stranou, nakonec jsem se ale překonala a knihu dočetla. Nejsem si jistá, zda budu chtít v sérii pokračovat.

Košišta

Pro mě bible, která mě přivedla k tomuto žánru, ale Stieg a Milénium je jen jedno. ♥ Geniální.