Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.75378

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Synysterka
předevčírem

Musela jsem se prokousat začátkem, ale to co přišlo pak.....výborné, výborné, výborné.

Morgaine07

Příběh u kterého se ani nudit nemůžete.

Alma5

Knihu jsem zařadila v čtenářské výzvě mezi žánr, který obvykle nečtu, a tak tomu asi i zůstane. Nicméně po překonání nudného začátku to vlastní pátrání bylo hodně poutavé, musela jsem přečíst snad za jeden den. Film rozhodně vidět nechci, i ta kniha byla na mně příliš drastická.

slayeesgirl

Někdo píše, že je začátek vleklý...po první kapitole si nedovedu představit, že bych knihu odložila, nebo nedej bože nedočetla...nevydržela jsem ani do druhého dne, takže jsem to přečetla jedním dechem. Určitě si nenechte tuhle kultovku ujít a rozhodně si k tomu pusťte i film (za sebe doporučuji severskou a ne americkou verzi).

sabiburesova

TAK TO BYLO NĚCO! Skvělé hodnocení u téhle knihy mě nepřekvapuje. Začátek je sice pomalejší, ale to co přijde potom - na to se oplatí "počkat". Úžasná knížka plných úžasných okamžiků a hlavní postavy jsem si velice oblíbila:) tady nejde jinak než všechny hvězdičky.

Casablanca

Četla jsem mnoho severských detektivek, ale v tomto případě jsem hodně v rozpacích. Po prvních 100 popisných rozvláčných stránkách mám poprvé v životě chuť nedočtenou knihu odložit.

YA-girl

Kniha byla opravdu neuvěřitelně napínavá, napětí se stupňovalo... hrdinové byli vykresleni sympaticky, člověk jim držel pěsti... závěr byl nečekaný... a přitom to nebylo ani nijak extra drsné, za což jsem ráda. Ale možná na můj vkus tam bylo až moc jmen - v rozsáhlém rodokmenu Vangerových jsem se (hlavně kvůli stejnému příjmení) absolutně nedokázala zorientovat, neustále jsem se musela v knize vracet, abych si ujasnila, kdo je kdo.

elenai

Kniha odrážející pravou severskou náturu. Nemáte z ní radost, neustále vám běhá mráz po zádech a jste místy naprosto zhnuseni. Larsson tímto uvedl v život kultovní postavu Lisbeth Salanderové - podivuhodné dívky společností nepochopené, která je tvrdá jako žula a vždy si jde nekompromisně za svým. Buď ji obdivujete, anebo nenávidíte. Já patřím k té první skupině. Pokud jste fandové filmového plátna, určitě se podívejte na film, ale na švédskou verzi! Je fakt hodně naturalistická. Nic pro měkkejše.

AnnaNešporová

Kdyby mi kamarádka neřekla ať překousnu těch prvních cca 40 stran, knížku odložím a už se k ní nikdy nevrátím, ale potom nabrala takových obrátek, že jsem se nemohla odtrhnout. Skvěle napsaná, jen si autor mohl odpustit začátek.

faba

Nejlepší z celé trilogie! Ano, druhé dva díly jsou super, ale tato je nejlepší! Viděl jsem i obě verze filmů... kdy od Finchera se tvrdilo, že je scéna Lisbeth u právníka nejkrutější. Dle mého není. Švédská verze je hroznější a odpornější, ale stejně se knize nevyrovná. Skvěle napsaná kniha. Je to opravdu takový problém ve švédské společnosti? Napsal by někdo něco takového u nás o nás?

Nadík

Opět strhující příběh.

LP113

Naprosto úžasné. Začátek teda podle mě docela zbytečný, tato kauza tam opravdu úplně nemusela být tak podrobně popsaná, ale jinak jsem se nemohla odtrhnout.
Viděla jsem i oba zfilmované jak ve švédské tak americké produkci. Oba filmy byly super, ale kniha je kniha. Opět se mi to po několikáté potvrdilo, že kniha je mnohem lepší. Do filmu se nedá zakomponovat vše co v knize je.

lenamor

Naprosto skvěle napsaná detektivka

ruzer

Ojojóóój tak toto bola lahôdka. Mal som mierne povedané odpor k severskej krimi pretože bola všade. Milión autorov, holywood točil adaptácie ako v mokrom sne Henryho Forda.

Kamoš mi podaroval jeho starého Kindla. Tak som ako správny buran navštívil web uložto.xy a dlho rozmýšlal čo upirátiť. Okej vyskušáme smer strelky kompasu. Čo to bude ? Videl som Fincherovu adaptáciu a vôbec som si nepamätal o čom to bolo. Tak prečo si neosviežiť pamäť.

Začal som teda čítať Mužov. Zhltol som ich v priebehu pár dní. Písať tu superlatívy by bolo trápne. Kniha ma chytila hneď od začiatku. Takže nesúhlasím s tým, že niekto spomínal nemotorný rozbeh

Ale budem trápny. Smekám.

Tento víkend sa mi bude ťažko učiť na skúšku keď mi na posteli žiari druhá časť. Budem si musieť zaobstarať aj hmatateľné vydanie.

Inka063

S podivem se mi víc líbil film. Lisbeth je naprosto dokonalá. Budu jen opakovat zdejší komentáře, když napíšu, že kniha zpočátku dost drhne. Kdybych první neviděla film a nechtěla ho za každou cenu porovnat s knihou, asi bych ji odložila...

mapet85

Kniha, ktorou dal na svetlo sveta Stieg Larsson Michaela Blomkvista a Lisbeth Salanderovú. Spočiatku, prvých 30 strán, sa kniha čítala pomerne ťažko a trvalo mi kým som sa dostal do deja. Akonáhle sa však dej začal naplno venovať pátraniu po zmiznutej Harriet, šlo to ako po masle. Navyše Michael a najmä Lisbeth sú perfektné a svojské postavy, ktoré veci riešia po svojom. Kniha je napínavá, strhujúca s dychberúcim záverom. Škoda, že Larsson nestihol dopísať celú sériu a je z toho len trilógia, aj keď náplasťou môže byť pokračovanie od Davida Lagercrantza. Ešte,že mám pred sebou ešte dve, verím, že rovnako dobré pokračovania. :-)

Ree
28.12.2017

Na knížku jsem se opravdu těšila, protože jsem na ni slyšela jenom chválu. Samotné čtení už ale tak rychle nešlo. Začátek byl tak zdlouhavý a neustálé přeskakování, kdy začala scéna a po dvou větách se Larsson zabral do minulosti, která trvala třeba dvě strany, aby se pak vrátil k počáteční scéně mi vadily natolik, že jsem někdy knížku vzala do ruky, přečetla dvě strany a zase ji odložila.
Opravdu bavit mě kniha začala až někdy od 200. strany a někdy od 300., kdy na povrch začaly vyplývat souvislosti s Harrietiným deníkem a jinými dívkami jsem zadržovala dech a hltala jsem příběh plnými doušky.

Niu
25.12.2017

Připojuji se k pozitivním hodnocením této knihy. Dlouho jsem se odhodlávala, až mě přesvědčila kolegyně, že Milénium určitě ANO :o) Už dlouho mě tak rychle nevtáhla kniha do děje, jako tato; neuměla jsem přestat číst :o) Líbí se mi Lisbeth a Mikael ji skvěle doplňuje. Vrhám se na druhý díl. Doporučuji všemi deseti.

jaroiva
24.12.2017

dala bych i 5 hvězdiček, ale připadal mi otravný a text zbytečně prodlužující product placement v knize. Číst si reklamu fakt nechci. V tomto dílu je to možná ale ještě lepší než v druhém, který jsem začala teprve číst.
Jinak děj i zápletka je dobrá, konec možná zbytečně zdlouhavý.

hejdika
23.12.2017

Dlouho mě žádná kniha nechytla tak moc jako tato. A asi ani dlouho nechytne. Seděla jsem u ní od rána do večera, ani ve škole jsem ji neodložila. Vím, že mnohým dělalo problém se pokousat přes začátek, kde byla popsaná ekonomika té doby atd. Mě to naopak bavilo, ačkoliv si z toho už nic moc nepamatuju, přišlo mi to velmi zajímavé. Ale co musím uznat, konec zde mi přidal celkem tuctový. Nic nového ani překvapivého. Ale to mezi začátkem a koncem vás prostě nepustí. Je tam napětí, vášeň, intriky. Vřele doporučuji všem a těším se i na další díl, doufám, že tentokrát už s lepším koncem.

zuzka894
19.12.2017

Naprosto úžasná trilogie. Tuhle knihu jsem přečetla během půl dne, četla jsem až do dvou do rána, nemohla jsem se prostě odtrhnout od knihy. Hodně se mi líbila Lisbeth, její postoj k životu. Doporučuji si přečíst.

romca3001
17.12.2017

Pro mě super knížka. Nadchla mě už od počátku, zajímavý děj a rozuzlení. Těším se na druhý díl :).

B4LU
13.12.2017

Co se mě týče, ani ten úvod jsem nemusel překonávat - knihu jako celek jsem přečetl za dva dny prakticky bez přestávky. Jinak souhlasím s předchozími (pochvalnými) komentáři, doporučuji.

tanjaj
12.12.2017

Naprosto skvělá kniha, začínám hltat druhý díl.

potika
06.12.2017

K téhle knize jsem se odhodlávala několik let - název pro mě lákavý a k tomu vysoké hodnocení. Prvních 100 stran jsem četla skoro měsíc, několikrát knížka skončila zpátky v knihovně s tím, že ji nedočtu ... do 200.strany už jsem si říkala, že není nakonec tak špatná, a pak se to rozjelo ... nemohla jsem ji odložit a dočetla během dvou nocí. Přesto chvíli počkám s dalšími díly - vidím to na několikaměsíční pauzu.

scarlet194
30.11.2017

Kniha se mi líbila, ale na začátku jsem myslela že jí odložím.Dlouho se nic nedělo a konec knížky se také neskutečné táhl.

slyvuska
27.11.2017

četla jsem po druhé a pořád je to super

dr.romca
26.11.2017

Přes zdlouhavý začátek.... pěkná kniha

Kulibrnda
24.11.2017

Na trilogii Milénium se chystám opravdu dlouho a konečně na to došlo. Takže první kniha zdolána a jak jsme na tom? V podstatě uspokojí, ale nenadchne. Některé části jsou naprosto parádní, jiné děsně nudí. Autor to občas vážně přehání s popisem a s podrobnostmi, takže se člověk ztrácí ve všech těch jménech lidí, kteří na příběh ani nemají vliv, rodokmeny několik mnoho pokolení zpět a přitom jsou to informace, které jen navyšují objem textu, aniž by měly pro čtenáře nějaký přínos. Trochu škoda, v těchto pasážích se čtenář prostě nechtěně ztrácí. Naopak k samotným postavám výhrady nemám. Aktuálně kariérně zkrachovalý novinář a mladičká, právně nezpůsobilá hackerka jsou rozhodně zvláštní kombinace, ale docela to funguje. Zápletka. jak to jen napsat? Pátrání po vrahovi z případu, který se stal už dávno, není zase až tak originální. Občas zafunguje deus ex machina v podobě dcery, která se náhle zjeví a jen tak, mimo řečí pošle svého otce na stopu, kterou nevyluštil někdo po několik desetiletí. To bylo pro mne přeci jen trochu za čárou. Ale tak chápu, že nějak autor překvapit musí. Samotný konec naopak chválím, je to opravdu vrchol mírně nevyrovnané knihy, ale člověk pocítí ten hezký pocit, že se dostal na konec příběhu a postavy teď mohou žít svůj život dál. Ani nevím, jak moc autor tohle psal od začátku jako trilogii, nebo další knihy připisoval dál až podle ohlasu? Každopádně tato kniha má poměrně hezky uzavřený příběh a určitě by obstála i jako samojediná :) Proto startuji na třech hvězdách s tím, že s dalšími díly můžeme rovnoměrně a spravedlivě klesat, či stoupat. To se ještě uvidí :D

Chesterton
22.11.2017

Naprosto souhlasím, že osobnost Lisbeth je zábavná i lidsky přitažlivá. Asi hlavně kvůli ní jsem vydržela nejen ekonomické pletky, ale i mnoho drastických zvrhlostí. Nicméně napětí a spád mi vše vynahradilo. I rozuzlení mi přišlo komplikované a když jsem po čase slyšela cd myslím, že knihy by šly zestručnit a získaly by na půvabu.