Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy

Globální bestseller - vychází ve 34 zemích - dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist hraje Daniel Craig)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3658/muzi-kteri-nenavidi-zeny-3658.jpg 4.75024

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Hakate

Kniha, která připoutá, pohltí a nepustí. Skvělé uvažováni i povahový Kontrast hlavních postav, kteří se okamžitě stanou přáteli. On, společenský, přátelský, milý vtipný starší novinář. Ona, uzavřena, asocialni, apatická mladá hekerka. Spolu však dovedou nemožné. Jejich okamžitá spolupráce tak nevyřeší jen přes 30 let nevyřešenou rodinou záhadu ale odkrývají mnohem vic. Knihu mohu jen doporučit.

novina

Po delší době dávám pět hvězd. Do příběhu jsem se začetla poměrně rychle a musím říct, ze jsem se od něj nemohla odtrhnout.
Líbilo se mi Mikaelovo uvažování, jak přišel na spoustu maličkostí vedoucích k vyřešení případu i po takové době. Jak to s Harriet dopadlo - to pro mě bylo opravdu překvapení.
Na konci jsem ztratila iluze o části rodiny, ale i o Henrikovi a to jsem ho celou dobu měla za sympatického staříka.

PeM
09. záříodpad!

Opravdu....veeelmi rychle putovala i se svými kámoškami pokračováními zpátky do knihovny. Tohle teda fakt ne, už od začátku ne a ne se začíst a pro mě se to teda nerozjelo ani omylem. Mám ráda severské krimi, ale tuhle slátaninu už v životě nevezmu do ruky. Film jsem zkoukla jen do půlky, taky děs.

mulderka

Když už jsem se podívala na film, proč si i nepočíst... Tak jsem to dala. Ale... jako na všech severských detektivkách, které mi zatím prošly rukama, hrozně mi vadila autorova totální citová nezaangažovanost, jako by svým hrdinům nijak zvlášť nefandil. Prostě suché konstatování studeného čumáka - takhle to bylo a je. A přitom, co by se dalo vyždímat napětí aspoň z té jediné akční scény, jen kdyby se chtělo!! Řvala bych nad nevyužitými možnostmi. Asi jsou ti Skandinávci fakt úplně jiná mentalita.

Lodrich

Kniha, která mě vrátila ke čtení beletrie. Doslova jsem se nemohl dočkat pokračování.

SadUnicorn

Chvíli jsem měla problém se začíst, ale pak už jsem měla problém se odtrhnout. I když mi byl Mikael z nějakého důvodu dost nesympatický, do Lisbeth jsem se prakticky zamilovala. U scén s jejím novým poručníkem se mi chtělo zvracet, ale přesto jsem knihu neodložila. A vyřešení zmizení Harriet mi vzalo dech.

MonicaMonique

Nemůžu pochopit, proč mi trvalo tak dlouho, než jsem se pustila do knížek tohoto spisovatele. Naprosto mně tenhle příběh pohltil. Hned se jdu vrhnout na další díl

sabulicka

Ke knize jsem sáhla až po zhlédnutí filmu. Hodnotím ji velice kladně. Byla velice dobře napsaná, rychle se četla (na to jak jsem pomalý čtenář), děj byl napínavý.

Yarwen

Novinář Mikael Blomkvist s hackerkou Lisbeth Salanderovou se pokoušejí rozmotat klubko záhady okolo zločinu spáchaném v rodině Vangerových před několika desítkami let. A nejen proto má toto klubko notně prohnilý střed.
Z mého pohledu je třeba vyzdvihnout solidní příběh i složitost zápletky, jakožto dobrou dedukci v pátrání. Na druhé straně autor ohýbá reálnost děje i chování postav tak, aby mu to zapadalo do mozaiky, nevyvaroval se ani včlenění svých feministických a demagogických názorů do textu, jakkoli má na to právo - nicméně v míře, kterou lze akceptovat, byť např. názor, že u mladého děvčete je zcela běžné, aby během pár let vystřídala 50 partnerů, považuji za extrém. Za mě 50% a do dalších dílů půjdu, když už jsem jako dárek dostal ten čtvrtý...:)

Šárka345

Opravdu jedním dechem .... paráda!

markinho962

Výborný, nepustí

Juri81

Nejlepším hodnocením knihy bude zkušenost s mojí matkou, která mě navštívila v nemocnici a kouká mi do čtečky. Ty, co to čteš? Ale nic. A co je to to nic? Mami, tohle není pro tebe, to není Steelová. Aha, takže mi to neřekneš. Tak dobře, povim ti to: Muži, kteří nenávidí ženy. Aha, a který nebo kteří? A o čem to je? Je to severský krimi. Aha, to jako že to je z Liberce jo? Na to jsem výslech o knížce uťal a převedl řeč na jiný téma. Máma to má domu přes 100 km a podle propočtu času, kolik jí trvá cesta autobusem, musela mi, jen co zabouchla dveře, hned volat a povidá: Jak si říkal, že se jmenuje ta knížka? Jo tak díky. Druhý den ráno, no Járo to je tlustý jak kráva a má to skoro 600 stránek, v tý tvý čtečce to vypadalo menší! Nekecej, že sis to byla hned ráno půjčit v knihovně. V následujících sedmi dnech mi každý den volala, že se do toho nemůže začíst a kdy že se to jako rozjede. Osmý den byl zlomový, na internetu si našla nějaký článek, ve kterém se píše, že údajně zatím neexistuje člověk, který by tuto knihu nedočetl do konce. Máma mi volá, na dně a celá frustrovaná, aby mi sdělila obsah článku a že ona bude první člověk na světě, který to nedočte. Uklidnil jsem jí, ať si z toho nic nedělá, že já zase nepřečetl ani jednu Danielu. Asi po 14 dnech mi volá celá nadšená: Nejsem blbá, konečně jsem se do toho začetla! Pogratuloval jsem jí a sdělil novinu, že existujou ještě další díly. Když se dozvěděla, kolik mají stránek, zachvátila ji panika. Jak se u ní zlomil začátek, už to nešlo zastavit a je to po dlouhý době první knížka, která ji uchvátila, kdo by to byl řekl. Jelikož moje máma čte kapitoly i třikrát po sobě, aby vše pochopila, a celkově čte asi tak rychle jako já rychle se zlomenou rukou věším prádlo, zamluvila si „už“ na prosinec v knihovně druhý díl, který si hodlá půjčit a hodlá si ho i přečíst, aniž by věděla, jak skončí první. Tím vším chci říct, že pokud tuhle knížku přečte i moje máma (s nadšením a baví jí), musí jí opravdu dočíst se zájmem i kdokoliv jiný. Pozdrav mojí úžasný mámě, jestli tohle budeš číst, třetí díl ti prorokuju, že si v knihovně zamluvíš na srpen 2018.

DoDidDone

Jedna z knížek, po kterých štípají oči z nadměrného čtení.
Je zvláštní sympatizovat s nesympatickou Lisbeth a zvyknout si na její praktiky a zvláštní chování a těšit se na další díly.
Děj knihy je zajímavý, zápletka ne tolik složitá, ale tím, že se v ději často prolínají osobní životy hlavních postav, řešení případu se trochu dostává do pozadí.
Atmosféra je místy až děsivá- praktiky vraha extrémní (jsem zvyklý na Nesba, ale tohle bylo jiný kafe...) Co se mi ale líbí nejvíc, je uvěřitelné vysvětlování všeho a fakt, že to, co vám jednou autor řekne, už většinou nikdy nezopakuje.
Senzační kniha, na kterou je třeba si vyhradit nějaký čas, protože od ní nejde odejít.

Ilona18

Typická knížka, kterou člověk čte jedním dechem a všechno ostatní jde stranou.

gulas

Všechny tři knížky od Stiega Larssona přečteny jedním dechem. Škoda, že člověk musí chodit do práce, strašně to zdržuje :-)

Schamila

O Miléniu jsem slyšela od sousedů, četla recenze a stále váhala se čtením, mám za sebou první díl a pro mne neskutečná bomba. Je možné vůbec něco tak nádherného napsat? Bylo tam vše, neskutečné zvraty, rodinná mafie, milostné vztahy, stupňující napětí no a ten konec :-(. Všem moc doporučuji, ale udělejte si čas na čtení, protože nic jiného dělat nestihnete...

oskli

Sice jsem před rokem viděla film, ale knihu jsem si i tak užila. Naprosto úžasný čtecí zážitek pro jakéhokoli milovníka napětí a tak trochu "jiných" hlavních hrdinů. Ty dva totiž nelze nemilovat. A ten styl psaní... vážně balada. Zvlášť po Erotikonu, kdy jsem u každé stránky přemýšlela, jestli ještě vůbec číst dál, když mě vlastně vůbec nezajímá, jak to dopadne, tohle byl úžasný rozdíl. Nejradši bych dala šest hvězdiček :-)

BlaFre

Úžasná zápletka! Určitě si od Larssona ještě něco přečtu.

greatbear

Kniha mi byla doporučená, tak už jen proto jsem se dal do čtení této bychle. Přečtená za tři dny, vše ostatní muselo počkat, nedalo se od ní odtrhnout!!!

radek2259

Pro mě osobně klasika, která má sice nějaké chyby ale rozhodně dokáže ponořit čtenáře hluboko do příběhu. Pokud hledáto krásně složitý příběh, který není, ale filozofickou tělocvičnou.

sarekaslukova

Knihu jsem měla staženou tak rok a pokaždé jsem se bála, né toho, že by příběh byl strašidelný, ale trochu délky a toho že jsem o knize hodně slyšela a u audia jsem usnula hned u prologu. Ale až na pomalý rozjezd, kdy jsem nevěděla jak spolu příběh Mikaela a Lisbeth souvisí a pak poslední dvě kapitoly, kde se už nic moc nedělo, byla mile překvapena, jak byl příběh čtivě napsaný, jak se postupně postava Lisbeth rozvíjela a prvořadě i samotné pátrání a navazování souvislostí. Určitě se pustím do dalších dílů.

markettH

Celá trilogie dokázala neuvěřitelně zaujmout a nelituji času strávený s Mikaelem, Lisbeth a dalšími. Všem, kteří se rozhodují, zda si mají Milénium přečíst, vřele doporučuji..... Avšak hrozí zvýšené riziko závislost :-)

smallycz

Skvělý příběh, velmi dobře napsáno. Škoda, že už se od autora žádné dálší knihy nedočkáme :(

pedroK

Precizně propracovaný thriler, čtivě napsaný. Kdo chce zažít dobrodružství a nebojí se trochu drsnějšího žánru, nechť sáhne po této knize. A..napřed knihy, potom filmy, jsou ostrouhané, byť také dobré.

Milky92

Miluju celou trilogii!!! vrácím se kní docela často!!!

berila

Celá trilogie skvělá (maličko horší 2. díl). Věčná škoda, že už autor nemůže nic napsat.

Romžiry

Dech beroucí, Skvělé. Už se těším na další.

DuncanIdaho

Děj nemá nějak velký spád. Kniha je však napsaná tak, že ji to rozhodně neuškodí. Některé knihy mají spád až zbytečně velký, to tahle naštěstí nemá. Vše pak vyústí v neuvěřitelný případ dědičné úchylnosti.

Misule.sv

Celá trilogie je skvělá! přečteno jedním dechem

kacisinka

Úžasná kniha, čtená jedním dechem!