Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8072 1193

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

grimik
grimik
13.03.2024 4 z 5

Viděl jsem, někdy dávno, hodně dobrý švédský film s Noomi Rapace (celou sérii) a pak hodně špatný americký remake s Danielem Craigem. Až nyní jsem však sáhl po knize a naštěstí se řadí k těm hodně dobrým (podobně jako švédská filmová série) v rámci žánru. Děj jsem si už tolik nepamatoval, takže jsem si užíval i odhalování všech tajemství.
Rozhodně jde o to lepší severské krimi, co se dá najít. S knihou jsem neměl zásadní problém, není primitivní, jako záplava na trh mocně chrlených krimi/thriller žánrovek.

LahoferRose
LahoferRose
01.03.2024 4 z 5

Určitě mě nezaujalo vše. Příběh Herriet a celé rodiny Vanger mě bavil opravdu hodně, ale jak se toto rozlousklo, tak jsem zbytek knihy už dočetla jenom z povinnosti. Osud Milénia mne zase tolik nezaujal. Ale zkusím další díly.

Emik87
Emik87
24.02.2024 3 z 5

Opravdu jsem se snažila, ale začít se bylo nad moje síly. A dočíst málem taky. Dala jsem to, ale stačilo.

Loxias
Loxias
06.02.2024 4 z 5

Dlouho sem premyslel jestli mu v hodnoceni odpustim ten pomaly rozjezd a fakt, ze tam je hodne pasazi, ktere jsou proste naprosto postradatelne. No a neodpustim, protoze aktualne v dalsim dile prozivam podobnou frustraci. Nutno dodat, ze druha polovina je celkem epicka jizda a celkove je to hodne dobre cteni, tak ocekavam podobny zlom i nasledujicim dile.

Tvurce001
Tvurce001
06.02.2024 5 z 5

Tohle je tak dobře napsáno, že na to stačí jednomu 1/2 dechu. Nechybí tomu totiž vůbec nic.

elexmil
elexmil
31.01.2024 5 z 5

Přečetla jsem za 4 dny. Dobrá zápletka, po mne dost nepochopitelný svět ekonomiky a tisku. Dobrý kokteil různých osobností. Veskrze kladný hlavní hrdina Mikael se specificky volným přístupem k sexuálnímu životu. Sympaticky patologická osobnost hackerky Lisbeth s rysy Aspergerova syndromu (už teď mne zajímá, co se v dalším díle dozvím, co její osobnost formovalo).

Marcello_zbb
Marcello_zbb
16.01.2024 5 z 5

Nevedel som o knihe, nevedel som o filme - dokonca dvoch filmoch... A to sú tu s nami už cca 15 rokov! Na knihu som narazil náhodou a áno dostala ma - zhltol som ju za dva dni! Oba filmy som nedopozeral, nebavili ma. Film, ktorý sa odohrával pri čítaní knihy v mojej hlave, bol oveľa zaujímavejší... DOPORUČUJEM!

Kubikuli
Kubikuli
13.01.2024 5 z 5

Viděla jsem nejdříve film s Danielem Craigem, a pak až jsem si koupila knížku. Ta tím filmem byla samozřejmě ovlivněná, ale jsem za to ráda. Film i knížka jsou naprosto perfektní. Ráda se k ní vracím a za těch 11 let, co jí mám, už jsem ji četla minimálně třikrát :)

ToVy
ToVy
08.01.2024 4 z 5

Prve jsem viděl britskou verzi zfilmování této knihy, následně jsem viděl i švédskou. Pak jsem v knihkupectví narazil na akci koupě všech tří dílů a dalších tří dílů, které už napsal ale jiný autor. A když opět byla švédská verze bylo to chvíli potom, co jsem dočetl první díl. Kniha je prostě kniha, mnohem více detailů, které se prostě do filmu vejít nemohou, více rozpracování postav, ale pokud mohu doporučit, rozhodně lepší je britská verze. Ve švédské, tím, že jsme měl čerstvě přečtenou knihu jsme si více všímal nepřeností, změn, výsledek je vždy stejný, ale průběh jak se dostat k výsledku byl častokrát jiný. Skvělá kniha.

K.larki
K.larki
05.01.2024 5 z 5

Typ knihy, který její čtenáře rozděluje na dva tábory: ten první, který se od knihy nedokáže a nechce odtrhnout a ten, druhý, který knihu labužnicky vychutnává po malých dávkách jako kaviár. Já patřím k těm rychložroutům a těším se, až se při dalším čtení připojím k těm druhým:)

Dasa1313
Dasa1313
06.12.2023 4 z 5

Vizuálně jsem knihu měla zkreslenou filmem, který je, ale podle mě taky naprosto skvělý (viděla jsem pouze švédskou verzi).
Začátek a konec knihy, který se týká finančníka Hans-Erika Wennerströma by pro mě mohl být klidně ve zkrácenější verzi, ale jinak je kniha naprosto skvělá.
Severské krimi má prostě své osobité kouzlo.

gymplačkaanička
gymplačkaanička
23.11.2023 5 z 5

Začátek trochu pozvolnější, ale konec jsem přečetla jedním dechem. Opravdu skvělá kniha, kterou stojí za to si přečíst.

Januli
Januli
17.11.2023 4 z 5

Knihu jsem už měla dávno půjčenou a po přečtení anotace jsem ji vrátila. Nějak mě to nezaujalo. Teď v rámci výzvy jsem se do ní tedy pustila a asi nelituji. Jen pro mě to není až taková hitparáda. Ne že by se mi nelíbila, to určitě, jen příběh s Harriet mě bavil více a zbytek už jen okrajově, ale doplňoval knihu dobře. Myslím, že když hodně lidí knihu hodnotí fakt dobře, že to trochu strhne i ostatní, ale možná jsem jen já nějaká "divná" :-D určitě že zvědavosti přečtu pokračování a jdu stáhnout film. Ať si můžu ponadavat. (Film mě vždycky vytočí :-D)

bumble
bumble
14.11.2023 5 z 5

Vůbec se nedivím, že již bylo prodáno více jak 6 mil. výtisků. Mám přečteného prakticky celého Cartera a tudíž by měl být člověk na zvrácenosti svým způsobem zvyklý, ale tohle bylo ..... prostě ubližovat dívkám a ženám je totálně mimo (úplně se ve mě vařila krev) . A co tady zaznělo a co se událo a co je to za rodinu ... Však si to jistě přečtete. Kniha je skvostná, fantasticky napsaná a postupně nabírala grády, že se člověk nemohl odtrhnout. Už sahám po dalším dílu a myslím a pevně věřím, že mi pokračování nezklame. 5 hvězd je více než jasná volba.

pinkstrom
pinkstrom
03.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Ač mě dějová linka šílené rodiny bavila mnohem víc než ta šíleného podvodníka a posledních asi 100 stran po neuvěřitelné gradaci se trochu vleklo, bylo to super čtení.

mila2411
mila2411
31.10.2023 5 z 5

Co psát? Tady někde vznikla legenda zvaná dodnes "Severká krimi". Je to sqělé, je to čtivé, je drsné, je to napínavé do poslední kapitoly. Je to kniha, kde ani 10* nestačí, protože je to legenda...

Maky78
Maky78
22.10.2023 4 z 5

Severská krimi, která si vás vtáhne.
Zvraty v ději přicházeli v tu nejlepší dobu. Mělo to hlavu i patu. Lisbeth i Mikael ovládnou vaši fantazii a budete číst a číst.

Vakalik
Vakalik
19.10.2023 3 z 5

Nemám ráda detektivky a kdybych věděla, že jde o detektivní příběh, ani bych knihu neotevírala. Nicméně dlouhá léta kolem série Milénia jen chodím a statečně ho míjím, právě kvůli jeho vyhajpování. Dala jsem mu šanci. Není to špatné. Je to i trochu napínavé. Ale jako každá detektivka je to příliš předvídavé a záchrany na poslední chvíli alá Kobra 11 mi knihu jen znechucují. Nevím, jestli dám šanci dalšímu dílu :)

Jochen77
Jochen77
19.09.2023 3 z 5

Jako asi dobrý, ale člověk musí překousat mraky textu než se vůbec ukáže o co v knize jde. Prvních sto stran bylo úplně za trest. Poté se to trošku rozjelo, ale spád se dostavil až v polovině knihy tzn. něco po 300 stranách. Možná jsem vzhledem k recenzím očekával víc, osobně mě celkem vytáčel ten podrobný popis všeho, co daná postava dělala, kam všude šla a na co myslela. Vůbec nevím, jestli půjdu i do dalších dílů.

Kllara
Kllara
18.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha, jejíž děj mě pohltil natolik, že jsem se rozhodla přečíst celou trilogii. Příběh má hlavu a patu, hlavní postavy jsou zajímavé a dokáží si čtenáře podmanit. Rozumím tomu, že někomu mohla první polovina knihy připadat příliš rozvláčná, ale rozhodně jsem se v průběhu četby ani jednou nenudila a myslím si, že vysoké postavení na žebříčku získala tato krimi oprávněně.

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 805x
Čtenářské výzvě1 489x