Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216060/bmid_muzi-jsou-z-marsu-zeny-z-venuse-Dww-216060.jpg 4 345 76

Absolutní klasika. Nejslavnější kniha o partnerských vztazích, jaká kdy byla napsaná. Teď konečně také elektronicky. Kdysi, za pradávných časů, se Marťané a Venušanky setkali, zamilovali se do sebe a navázali šťastné vztahy, protože uznávali a respektovali vzájemné rozdíly.

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: ekniha , Práh

Men Are From Mars, Women Are From Venus , 1992

Klarcoolka
17.02.2017 5 z 5

Skvělá knížka o mezilidských vztazích. Spoustu věcí mi to osvětlilo :-)

jhrubas
04.02.2017 5 z 5

Částečně mi to pomohlo rozklíčovat ženskou logiku... Stojí za to si přečíst.

arthera
17.01.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že si žiju ve svém světě jsem si dlouho myslela, že mezi muži a ženami není příliš "duševních" rozdílů. NAIVKA :-) škoda, že jsem si tuhle knihu nepřečetla dříve, dost mi osvětlila a konečně chápu, proč se opačné pohlaví chová zrovna tak potrhle-a zase naopak, proč my ženy na ně působíme tak potrhle. Všechna čest párům, kteří se naučili správně komunikovat bez této knihy!!!

LucKub
30.12.2016 5 z 5

Nevedela jsem presne, co mam od teto knihy cekat a s tim jsem do toho take sla. Byla jsem prekvapena, v kolika pasazich jsem poznavala sebe, sve reakce i reakce partnera a nakonec jsem ji zhltla na dvakrat (byla bych ji precetla na jeden zatah, nebyt deti :D ). Nekolik myslenek z knihy zkusim aplikovat i u nas doma a doufam, ze to bude prinosne. Za me super a davam ji cist i partnerovi, aby se trochu "poucil" :D

Jandel
29.08.2016 5 z 5

Jako poměrně mladý člověk nechci udílet rady, ale....
Tohle je jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý, kdo chce správně fungovat v nějakém vztahu. Kniha pojmenovává věci a situace, které tak nějak instinktivně cítíme, ale nedokážeme se o nich bavit; nemáme pro ně prostě slova a vhodná pojmenování.
Nejlépe číst knihu společně s partnerem, po částech, vracet se k ní. A nejlépe na základě ní rozvíjet vlastní debaty o vztazích, jak už v páru, nebo s kamarády.
Je možné, že ne se vším jsem v knize úplně souhlasila, nebo si z každé části něco odnesla, ale to snad ani nejde. :-)

Red_
17.08.2016 3 z 5

Lákalo mne si přečíst něco z oblasti psychologie. Po doporučení jsem nakonec sáhl po knize Johna Graye Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše.
Kniha metaforicky přirovnává pohlaví k obyvatelům dvou různých planet, kteří bez sebe vzájemně nemohou existovat. Jakožto obyvatel jiné země (planety) má odlišný jazyk, výchovu, zvyklosti atd., tak to samé podle knihy platí i pro muže a ženu. V rámci komunikace tyto někdy zcela odlišné předpoklady vedou k nedorozumění případně ke konfliktu. A zde autor nabízí návod, jak podobným situacím předejít.
Po přečtení musím říct, že se v knize nachází spoustu pravd a kolikrát jsem si říkal, že podobnou situaci jsem několikrát zažil a zachoval se přesně tak, jak by se zachoval typický "Marťan". Samozřejmě následně přišla negativní, typicky "venušanská" reakce a já si řekl, že Gray asi ví o čem píše.
Ovšem podle mého názoru nic není černobílé a ne vždy se lze chovat podle "příručky".
Za prvé každý jsme jiný a už sám autor na začátku knihy předestírá, že to co je v knize zobrazeno jako typická vlastnost venušanky (ženy) může platit i pro marťana (muže) a naopak. Takže pak čtenář zjistí, že v běžném životě svého partnera musí nejlépe poznat jedině on sám a jedná se spíše o dlouhodobou praxi.
Za druhé při konfliktech hrají velkou roli emoce, zatímco knihu čtu pěkně v klidu.
Za třetí mi přijde těžké aplikovat něco, o čem druhý není úplně přesvědčen - tzn. ideální stav = knihu mají přečtenou oba dva partneři :)
Suma sumárum: Je dobré si uvědomit konkrétní hlavní rozdíly mezi ženou a mužem (nemám na mysli, ty fyzické :)) a občas se nad sebou zamyslet. Na kolik vám k tomu pomůže tato kniha a nebo zjistíte vy sami, už nechám na vás ;)

ctecka_knih
23.07.2016 2 z 5

Těžko přemýšlím, jak slovně ohodnotit tuto knihu.
Základní myšlenka, která ale není nová je: Muži přemýšlí a jednají jinak než ženy. To není podle mého názoru nic překvapivého. Znám spoustu párů, které jistě do ruky nevzaly žádnou podobnou "příručku" a přesto mají šťastný manželský život.
Nedokážu říci, zda-li tato kniha dokáže někomu pomoci v jeho vztahu. Asi si tuto knihu budete muset přečíst a pak si na ni vytvořit názor samy, případně jednat podle rad s této knihy. Proto dávám pouze 2 hvězdičky.

zork
23.05.2016 5 z 5

Knihu som si prečítal dvakrát a tretí krát som si pozrel len vybrané pasáže. Knihu by som nazval návodom na dobré manželstvo. A budem úprimný, keď si spomeniem na knihu a niečo z nej praktizujem, skutočne to pomáha. Niekedy sme skutočne malicherný a hrdý a ťažko sa takéto pudy potláčajú. Mne osobne pomáha to, že si uvedomím že robím niečo tak, ako by som nemal a snažím sa situáciu napraviť. Knihu by som zredukoval o pár stránok, ale inak určite odporúčam do nej aspoň nakuknúť.

TereziaH
04.03.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Člověk popřemýšlí co dělá špatně a jak se lépe chovat.

adelinka
26.02.2014 3 z 5

nejako ma táto kniha neoslovila, nehovorím, že rady sú zlé, ale ak sa partneri majú viac pochopiť, mali by knihu čítať obaja....a ja si myslím, že toho môjho som za 20 rokov manželstva už asi pochopila....stále sa to točilo o tom istom...ja by som ju vedela zhrňuť do nejakých 80 strán a nestala by sa asi až takou nudnou....

nickym
17.11.2013 2 z 5

Autor dost věcí k knize omývá z leva, z prava a stále dokola. Spíše mě znechutil vztahy, že vždy musí nastat nějaký problém, jako bych musel celý život řešit nějaký problém se svoji ženou, po přečtení knihy mi příjde lepší se neženit. Knížka mě unudila, že jsem konec přeskákal. Vlezla by se na polovic stránek. Doporučuji dle mě o hodně lepší a podobnou knihu: Kéž bych býval věděl... (Gary Chapman, http://www.databazeknih.cz/knihy/kez-bych-byl-byval-vedel-120750 )

rm
26.06.2013 5 z 5

Už je to nějaký rok, co jsem knihu přečetl a byla pro mě zajímavá - myslím, že základem všeho je pochopení :-)

ValKing
02.02.2013 4 z 5

Je to až šokující, jak takové maličkosti a pro Venušanky blbosti můžou úplně ovlivnit a pozměnit směr, jakým se bude vztah mezi dvěma lidmi ubírat. Mě tedy kniha dost pomohla uvědomit si pár věcí, na které bych ve vlastní rozmrzelosti nepřišla. Ať si kdo říká, co chce, pro mě je to užitečná a očiotevírající kniha. Ovšem když má někdo doktorát z psychologie, tak mu holt nepomůže, to je jasné. O:-)

Aliii
13.09.2012 2 z 5

Od knihy jsem očekávala daleko více - sdílím názor MyMilly a také mi není jasné, čím si tato kniha zasloužila svou popularitu. Nesedl mi ani styl, jakým je psaná.

MyMilla
07.05.2012 2 z 5

Tato kniha je velice populární, ale nějak mi není jasné, proč?
Autor popisuje všemožné modelové situace vedoucí k střetům a jiným konfliktům mezi mužem a ženou v partnerství. V podstatě nemám mu co vytknout a stejně tak mě v ní nic nenadchlo. Vše, co autor tak "barvitě" popisuje, je mi dávno známé a stále jsem očekávala, že narazím na něco nového, zajímavého. A ono nic! Podle mě mluví o věcech běžných a stále aktuálních nezáživně a vše příliš zjednodušuje a popisuje lehkým, takzvaně stravitelným způsobem, že vzniká dojem, jakoby neměl o inteligenci čtenářek (především) příliš vysoké mínění a proto má potřebu jim vše vyložit polopatě. A nebere mě ani jeho humor. Prostě nic v tom pro mě není.
Nicméně mnohým tato příručka může připadat velmi poučná, takže nesoudím, jenom sděluji vlastní dojem z přečteného.

vitavita
01.04.2012

Já osobně bych si tuto knihu nekoupil ani nepůjčil ....