Muž v hnedom obleku

Muž v hnedom obleku https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492407/bmid_muz-v-hnedom-obleku-ryq-492407.jpeg 4 302 69

Plukovník Race série

Anne Beddingfeldová, pôvabná a bystrá mladá žena so zmyslom pre dobrodružstvo, sa na stanici londýnskeho metra stane jediným očitým svedkom desivej udalosti: neznámy muž v náhlej panike spadne z nástupišťa medzi koľajnice a elektrický prúd ho na mieste usmrtí. Polícia uzavrie prípad ako nehodu, no kto je záhadný muž v hnedom obleku, ktorý sa vydával za lekára a ušiel, len čo prezrel telo obete? A čo znamená šifrovaný odkaz na lístku, ktorý pri úteku stratil? Odvážna Anne, vyzbrojená iba touto nejasnou stopou, sa rozhodne podozrivého muža vypátrať a odovzdať do rúk spravodlivosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Man in the Brown Suit , 1924

miša63
23.01.2019 5 z 5

Napínavé čtení, autorka nezklamala.

katy87
22.01.2019 4 z 5

Pro mě docela netradiční Agatha. Strašně se mi líbila literární "rozvernost" knihy (možná k tomu trochu dopomohl i český překlad?), deníkové zápisy a střídání perspektivy vyprávění. Co se týče obsahu, musím přiznat, že jsem se občas trochu ztrácela v postavách, kdo je kdo, a co se kde stalo. Typické zakončení a rozuzlení tak, jak známe, se nekoná, což není nic proti ničemu. Přišlo mi to opravdu hodně praštěné a i dost romantika, což bych u Agathy vlastně skoro vůbec nečekala.

SugarDolly
17.01.2019 4 z 5

Agatha se nikdy neochodí, byť zrovna tahle kniha se poněkud vymyká jejímu mainstreamu. Rozhodně jsem to přečetla s chutí.

Marplet
30.12.2018 3 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala, i po přečtení recenzí. Ale musím říct, že jsem se bavila dobře. Příběh nebyl vůbec nudný a četl se dobře, i když je znát, že toto dílko mé oblíbené autorky opravdu patří k těm slabším. Ale poznávala jsem tam známé špeky, které autorka čtenářům předkládá, a zase jsem jí na to skočila.

andulis86
29.12.2018 5 z 5

Má první kniha od Agathy Christie, koupená manželem. Velmi pěkné, oddechové a napínavé čtení.

Yalka
03.09.2018 2 z 5

Jako letní oddechovka dobrý.

Mates84
25.06.2018 4 z 5

Tak trochu jina A.CH.Knizka mi pripomina spise cervenou knihovnu,nez klasickou detektivku na ktere jsem od A.CH.zvykla.Ale pekne pohodove cteni.

Domuly
27.03.2018 3 z 5

Zápletka mě zas až tak nezaujala a kniha mě začala pořádně bavit až téměř na konci. Není to žádné psycho, spíše pohodové, lehké, místy trochu naivní čtení s občasným nádechem červené knihovny. Napínavé pasáže byly popsány výborně a čtenáře to nutí číst dál. Absolutně jsem neodhadla hlavního padoucha a na konci byla tak pořádně překvapená.

Caa
30.11.2017 3 z 5

První kniha Agathy Cristie, která vyšla v češtině.
Postavy jsou hodně schématické, mlčenlivý a silný muž, rozervaný a ztrápený mladík, krásná a obletovaná žena. Všichni se přetahují o přízeň hlavní hrdinky, bystré, pohledné, odvážné a nezkušené Anne.
Knihu bych doporučila především mladším čtenářům.

Alíša236
28.05.2017 5 z 5

Nejde o detektivku, je to spíš naivní špionážní román. Je to lehké čtení pro holky a stršaně mě bavilo. I jsem se místy smála nahlas. Jako nenáročné čtivo velice doporučuji, ale nečekejte agátinu detektivnu.

kapr
27.05.2017 odpad!

Čtu tady velice rozdílné komentáře, vidím, že stejně tomu je i u hodnocení. Je vidět, že každý čtenář je zaměřený na trošku jiný typ knih, a podle svého zaměření knihu hodnotí a komentuje. Já, vychovaný půlstoletím nesvobody, jsem velice citlivý na jakoukoliv tak zvanou společenskou objednávku, a tou špionážní romány často jsou. Pro mne asi jedna z nejhorších knih jedné z mých nejoblíbenějších spisovatelek. [OA]

Jane007
02.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale pak jsem zase nemohla přestat číst. Vraha jsem jako většinou neuhodla.

Majdule
03.03.2017 3 z 5

Můj první dojem z téhle rané autorčiny knihy nebyl zrovna příznivý. Mě nesympatická hlavní hrdinka s rysy nafoukané slepice a uhozená, zcela nepravděpodobná zápletka jak ze šestákového románu. To poslední platilo až do posledních stránek, tahle zápletka není z těch nejbrilantnějších, její ukotvení navíc spočívá jen v tom, že její nepravděpodobnost přiznávají sami hrdinové. Jako by to mělo čtenáři dát pocit, že to stačí. Jedná se spíš o dobrodružný příběh s prvky špionáže než o detektivku. Ale s plynoucím časem se najednou hlavní hrdinka jeví jako docela prima kost, mužští hrdinové jsou velmi mužní, padouch je zábavný. Takže nakonec jsem si tohle dobrodružství dobře užila.
70 %

Cella
30.06.2016 2 z 5

Limonádová story, ve které se nedá vyznat, padouch na nic, hlavní hrdinka prakticky taky, zlatý Hercule.

Owain
14.07.2015 5 z 5

Výborné.

Kubíííína
08.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih lady Agathy co jsem zatím četl.

Gity
08.03.2015 4 z 5

Na tuto knížku jsem byla díky předchozím komentářům hodně zvědavá a musím říct, že je to opravdu Agathina hodně netradiční kniha, to spojení s romantikou mě u ní dost překvapilo a moc mi to k ní nesedělo. Knížky s Herculem Poirotem se mně určitě líbí víc, ale i tuto knihu jsem přečetla s chutí a líbila se mi. Jako hodně zajímavý oceňuji ten prvek, kdy hlavní hrdinka popisuje nějakou situaci, do které se dostala a v další kapitole je ve formě zápisu v deníku popsaná ta samá situace, jen očima jiné postavy. To mě hodně oslovilo a zaujalo.

eiramka
29.01.2015 3 z 5

Miluju Agátu, ale kdyby tohle byla první kniha, kterou jsem od ní četla, asi by moje celoživotní láska nevznikla:) Tahle detektivka patří k těm slabším - postavy mi nepřipadají tak skvěle uvěřitelné a propracované, jak jsme u Agáty zvyklí a občas to sklouzne až k červené knihovně - ale což, Agátě to jistě promineme:)

Plútarchos
18.01.2015 2 z 5

Typická Agatha Christie a příběh Hercule Poirota bez Hercule Poirota! Hrdinkou je mladá dáma Anne Beddingfeldová, kterou osud a její dobrodružná (rozuměj ztřeštěná) povaha zaplete do těžko uvěřitelného příběhu a do Jižní Afriky. Rychlé čtení do vlaku z Ostravy do Prahy a zpět - 2,5 hvězdičky...

sarka45
29.10.2014 3 z 5

Paní Agathu Christie miluju, ale tohle už mi přišlo hodně přitažené za vlasy :-) - hlavně v závěru. Ale budiž, téhle Paní Spisovatelce to odpustím :-).