Muž, který už nezavolal

Muž, který už nezavolal https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405347/bmid_muz-ktery-uz-nezavolal-mM7-405347.jpg 4 333 110

"Prožili spolu sedm nádherných dnů, a pak zmizel. Jaké tajemství skrývá? Sarah a Eddie se do sebe zamilovali na první pohled. Strávili spolu sedm úžasných dní a oba měli pocit, že potkali toho pravého. Když Eddie odjíždí na plánovanou dovolenou a slíbí, že zavolá, Sarah nepochybuje, že slib dodrží. Jenže nezavolá. Ani neodpovídá. Všichni Sarah radí, ať na něj zapomene, ale ona ví, že se něco muselo stát. Zjistí, že skutečně existuje důvod, proč Eddie zmizel – pravda, kterou si zapomněli říct.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

The man who didn't call , 2018

Ála1968
30.12.2019 3 z 5

Kniha mě moc nebavila i když nemohu popřít,že jsem na jejím konci slzela.Mám ráda jiný žánr.

ladyka
27.12.2019 3 z 5

Pokud bych nad knížkou příliš nepřemýšlela a přivřela obě oči, dala bych 4*...romantická linka a zápletka není nepovedená a nemohu neocenit místy zdařilé psychologické pojetí (zejména pak Eddieho prozření vůči jeho matce). Pokud ale začnu byť jen trochu bloumat nad smyslem a uceleností příběhu, aspoň jedna hvězda rázem zmizí..
místy mi přišly totiž některé věci neuvěřitelné-co se (ne)odpuštění jedné z vedlejších postav týče,nechci vyzrazovat- a ocenila bych ubrání medového nádechu romance (nějak to bylo místy příliš sladké). Autorka také dle mého názoru zbytečně plnila řádky vatovými vycpávkami,které jen děj protahovaly. Poslouchala jsem audioknihu a i když hlasy obou protagonistů byly příjemné, chvílemi mi přišly robotické a divně rezonovaly...nevím, zda to bylo sestřihováním či jiným technickým důvodem. Škoda. Nicméně nekritické romanticky naladěné čtenářky určitě knížku ocení...

chamyl
23.12.2019 1 z 5

Na úvod: jsem pětačtyřicetiletý muž žijící více než dvacetpět let ve spokojeném vztahu se svojí ženou. Jinými slovy: naprosto odlišná cílová skupina, než pro kterou je tato kniha určena. Proto musím konstatovat, že jsem po pár kapitolách zcela chápal (aniž bych znal skutečný důvod), proč už ten muž nezavolal. Zachoval bych se stejně.
Šroubovaně komplikovaný příběh, který je ve finále naprosto jednoduchý, postavený na tom, že viníci ostrakizují oběť a nikomu to do konce knihy vlastně ani nepřijde divné. Příšerně rozkecaný slaboučký odvar Rosamunde Pilcher, ve kterém snad dvě třetiny kapitol působí dojmem, že byly napsány poté, co nakladatel autorce řekl: "Máš to moc krátký!"
1* dávám za kouzlo nechtěných perel, které mě alespoň občas pobavily:

Strčila jsem mu ruce do kapes šortek a nahmatala jeho dřevěný suvenýr.

Na klíči měl jako přívěsek dřevěnou myš. "Tu jsem vyřezal sám, když jsem byl malý." "Sám? Ze dřeva?"

"Bylo to určitě vážné, vždyť si mě dokonce přidal do přátel na Facebooku!"

L.Helena
05.12.2019 4 z 5

Celou první část jsem se nemohla pořádně začíst, děj hodně přeskakoval a navíc byl dost rozvláčný, líp, než na tři * jsem to neviděla. Pak od druhé části už to začalo být trochu svižnější. Ale celkový příběh pěkný, možná i díky tomu, že se nesoustředil jen na dvě hlavní postavy. Takže nakonec dávám za 4*, i když si myslím, že se to dalo zpracovat trochu čtivěji.

iiiccc
29.11.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka Sarah není tak úplně spokojená. A to proto, že její život ovládá bolest, kterou v mládí způsobila sobě i svému okolí. To se změní, když potká Eddiho. Sarah se stává Eddiem naprosto posedlá, ale on z jejího života zmizí, i když se svými přáteli v kontaktu zůstává. Proč?
Začátek je poněkud nezáživný a střídání dějových linek mírně zmatené. Poté se ovšem rozvine skvělý příběh plný lásky a bolesti.
Vedlejší postavy mi připadaly daleko zajímavější než hlavní hrdinové a jejich osud. Chápu, že se primárně jedná o romantický příběh, ale z tohohle by se dal udělat tak sakra dobrej thriller!

lenkaabooks
25.11.2019 4 z 5

Romantika jak blázen :-) Jednu chvíli mi i podezřele vlhly oči, jak jsem se dojala. Sarah a Eddie, oba se blíží čtyřicítce, stráví spolu týden lásky a pak se Eddie odmlčí. Nezvedá telefon, nereaguje na zprávy, mlčí na sociálních sítích. Proč, co se stalo, měl nehodu, je mrtvý ? Jindy tak racionální Sarah se sype zoufalstvím, její přátelé by měli mít nad hlavou svatozář :-) Vše se náležitě vysvětlí, ale jednoduché to nebude.

Lenoulinka
24.11.2019 4 z 5

Přestože to bylo poněkud táhle, ale romantika jak blázen.. Konec mě dostal, že jsem měla zavlhlé oči a to se mi u knížek moc nestává. Takhle procítěnou knížku jsem dlouho nečetla... Příjemné čtení.

vladka16
24.11.2019 5 z 5

1-čtu-pozvolné sezmamování s příběhem-2-čtu,čtu-jo fajn bude to zamilovaný-3-cože???,co se to děje,nevím co si myslet-4-chci číst,ale slzej mi oči-5-zlobím se,ale skoro mi to utrhlo srdce-a ten konec.....Vlastně víte co,přečtěte si to-knížka i podání je pěkné.

Danago
11.10.2019 3 z 5

Knížka mi připadala hodně pomalá a rozvláčná a místy až nudná. Dost popisuje rozpoložení Sarah a Eddiho. Přesto, když vydržíte , tak zjistíte, že zápletka je velice zajímavá, nepředvídatelná a originální. Poslouchala jsem jako audioknihu a nakonec se mi to hodně líbilo.

denisa7430
26.09.2019 3 z 5

Kniha se četla sama. Sice mi přišlo počínání Sarah malinko dětinské, ale na druhou stranu, která z nás to nezažila – bláznivě se zamilovat až po uši a pak čekat na nikdy nesplněný slib, že ON přeci zavolá. Úplně si vybavuji ten pocit, kdy jsem si myslela, že se právě zhroutil celý svět. Tohle je běžný scénář u náctiletých dívek, avšak v tomto případě jej zažívá dospělá, zralá a úspěšná žena.

hlavajda93
20.09.2019 4 z 5

Krásný napínavý romantický příběh.
Ze začátku se mi zdály dost zdlouhavé popisy přírody. Asi od půlky vám dojde, co vlastně stojí za tím proč se neozval.
Pak najednou máte pocit, že už bude vše lepší, ale opak je pravdou...nebo vlastně není a byl to jen klam a čeká vás krásný happy end.

Kakajko
03.09.2019 5 z 5

Příběh nádherný, ale neskutečně mě iritovala nespisovnost... Zde se to vůbec nehodilo.

Lka
01.09.2019 4 z 5

Audio :

ze začátku jsem si řikala, co to poslouchám, ale nakonec se příběh začal hezky rozvíjet. Bylo to napínavé, plno zvratů . Byl to zajímavý, poutavý příběh. Byla jsem zvědavá, co z toho bude...

Pavlína79
31.08.2019 4 z 5

Láska, ta jediná překoná i ty největší životní nástrahy ... příběh zajímavý, dramatický, přesto napsaný s lehkostí a přirozeností.

hapac
29.08.2019 4 z 5

Knížka s krásným obalem, tajuplným názvem a čtivým příběhem.

Simmminek
25.08.2019 5 z 5

Obal knihy je nádherný. Díky němu jsem si knihu koupila. Děj byl plný zvratů. Musela jsem číst dál a dál.

jaroiva
25.08.2019 4 z 5

Trochu moc rozvláčné. Myslím, že o polovinu kratší by to bylo lepší. A opravdu není autorka Američanka?
Ale nakonec se mi to i líbilo. Ten konec už mi připadal tak trochu navíc. Spíš se mi ale líbily některé psychologické části, připadaly mi až nepříjemně přesné, než kniha jako celek.

Eerian
24.08.2019

Moc hezka kniha, ke konci vubec nešla odložit :-)

attila1
24.08.2019 4 z 5

Hezký příběh, plný zvratů. Někdy úsměvný jindy smutný, moc se mi to líbilo. Jednu hvězdu uberu za moc přeslazený konec.

Jirulka
24.08.2019 4 z 5

Nakonec to nebylo tak špatné, příjemná oddechovka, jen by to chtělo ubrat pár stran a četlo vy se to ještě lépe..

pro ženy romance

Rosie Walsh
britská, 1998
2018  72%Muž, který už nezavolal
2016  73%Deň, keď sme zmizli
2022  75%Láska môjho života

Kniha Muž, který už nezavolal je v