Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36765/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-M58-36765.jpg 5 3818 678

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí.... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

Sabushenkaxx
22.03.2023 4 z 5

Hledala jsem v žebříčcích na této stránce a potřebovala jsem pohladit po duši, tato kniha to dokázala. S komentáři níže mohu jen souhlasit. Tuto knihu doporučím mnoha lidem ve svém okolí, kteří podle mě také potřebují pohladit.

Allla9
12.03.2023 5 z 5

Obdiv a pokora.

Karabach
10.03.2023 5 z 5

Příběh o pastýři s inspirujicim posláním. Důkaz kolik jeden člověk dokáže svoji trpělivosti, vytrvalosti a skromnosti a pomoct ostatním.

katlouc.ha
13.02.2023 5 z 5

Krásné, krásné, prostě krásné. Co k tomu říct víc? Každé slovo hladí po duši.

mythos91
29.01.2023 5 z 5

Kniha, která zanechá ve čtenáři snad jen hřejivé pozitivní dojmy. Ukazuje houževnatost jednotlivce, co sám jediný člověk dokáže vytrvalostí a pracovitostí vybudovat.

Rimmsy
20.01.2023 5 z 5

Jestli by nějaká kniha měla být v seznamu povinné četby, tak je to nepochybně právě tahle. Přečtenou ji máte za pár desítek minut, ale dojem z ní nevymažete už po zbytek života.. A ten dojem je nádherný! Prostě skvělá kniha, ke které vznikl stejně skvělý animovaný film, a celkově se jedná o hluboce lidský příběh a velmi silné sdělení.

Pozn.: Pozor na dva různé překlady!!! Trochu mě zaskočilo, když jsem před časem narazil na novější překlad z jiného vydavatelství (nechápu proč se do toho vůbec někdo pouštěl), který podle mě významně ublížil určité rytmice textu a celkové poetice knihy. Doporučuji tuto knihu jednoznačně ve vydání s původním překladem Zdeňky Stavinohové!

Angelo
22.12.2022 5 z 5

Moc hezká útlá knížka, kterou přečtete zhruba za čtvrhodinku. I přesto vás dokáže příjemně pohladit po duši na hezky dlouho. Kéž by takových knížek bylo víc.

Mayaotzin
29.11.2022 5 z 5

Audioverze v podání Marka Ebena opravdu nádherná a pohodová záležitost. Opravdu překrásná útlá knížka, která nám ukáže, čeho všeho je jedinec schopný. Pokud člověk chce, tak dokáže neuvěřitelné věci.

mekkejla
17.11.2022 4 z 5

A pak, že člověk sám nic nezmůže... Inspirativní příběh zachycený krásným slovem, který ještě podtrhovaly ilustrace.

Termaap
16.11.2022 4 z 5

Kniha se mi hodila do výzvy a jelikož vyhledávám hlavně současnou literaturu, přiznám se, že jsem k tématu “kniha od autora, který prožil 1.světovou válku” hledala něco opravdu útlého. “MUŽ KTERÝ SÁZEL STROMY” jsem si nakonec pořídila jako audioknihu, hlavně kvůli interpretaci Marka Ebena, jehož přednes je opravdu parádní.

Příběh jako takový je moc milý a pozitivní, hlavní myšlenka pozoruhodná, ale nějak ze mě úplně nesrší to všeobecné nadšení jako z komentářů níže. Nejsem zklamaná, to ne, ale kniha mě nezasáhla tak, jak jsem očekávala. Možná to ale ani není potřeba; těch třicet minut s Elzéardem Bouffierem považuji za dobře strávený volný čas:).

Bytost na cestě
09.11.2022 5 z 5

Velmi hluboké čtení s přesahem.

Elea
31.10.2022 5 z 5

Milé pohlazení po duši.

guardian
31.10.2022 5 z 5

Nevím, zda se vůbec dá hodnotit takto útlá knížka. Její přínos spatřuji především v rovině morální, nikoliv v rovině literární. Za krásné poselství ale dávám 5*, protože kniha umí opravdu pohladit po duši, jak zde už psali jiní.

Petronelka123
28.10.2022 5 z 5

Útlá knížečka plná krásných a hlubokých myšlenek.

Chillia
22.10.2022 5 z 5

Malé činy bez pozornosti, dělají velké divy. Naprostý skvost tahle knížka, psaná srdcem a s láskou k přírodě.

sporran
13.10.2022 5 z 5

Není třeba velkých slov, stačí velké činy, bez ovací. Aneb jak málo stačí od každého z nás, abychom dosáhli velkého dopadu.
Krásné a výstižné komentáře čtenářů níže...

Günter
11.10.2022 5 z 5

Člověk by se nejraději po přečtení sebral, na všechno se vykašlal a šel sázet stromy. Velmi příjemné krátké počtení.

Renatka11
09.10.2022 4 z 5

Poetická, inspirativní a krásně  graficky zpracovaná ekojednohubka. Moc se mi líbil  libozvučny autorův styl psaní i myšlenka, že každý z nás může svým jednáním a přístupem ovlivnit další směrování naší planety.

Martica
07.10.2022 5 z 5

Jeden z mých oblíbených autorů, jedna z mých oblíbených knih. Poprvé jsem ji četla před 22 lety, od té doby pak mnohokrát a pokaždé s chutí. Zkusila jsem ji tentokrát přečíst dětem (11 a 8 let), poslouchaly a líbilo se jim to.

AntikvariatBrno
02.10.2022 4 z 5

Jaroslav Foglar by panu Buffierovi jistě připsal i bonusovou modrou tečku. Krásný příklad tichého, cílevědomého budovatele.
- Lubor P.

stromy francouzská literatura budoucnost lesy poselství

Jean Giono
francouzská, 1895 - 1970
1998  91%Muž, který sázel stromy
1995  90%Hlasy země
1934  91%Člověk z hor
1936  91%Kéž tonu v radosti
1994  73%Silné duše

Kniha Muž, který sázel stromy je v

Přečtených5 608x
Čtenářské výzvě1 103x