Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

i.snd
12.01.2019 3 z 5

Jednoduchý příběh jednoho učitele, který hledal štěstí ve vnějších věcech a událostech, jež jej nemohly naplnit. Po setkání s léčitelem z Bali své životní postoje přehodnocuje a nachází toužebný klid mysli.
Jako literární dílko žádná sláva, ale myšlenky o nevědomé oběti, a s tím spojeného utrpení, jsou stále pro mnohé aktuální. Zrychlený duchovní vývoj hrdiny názorně ukazuje transformaci psychiky. Je jenom v naší moci, zda vidíme sklenici poloplnou nebo poloprázdnou.

New-radus
09.01.2019 5 z 5

Poměrně čtivý příběh, který vás několikrát v průběhu knihy "píchne do žeber" a vy si uvědomíte, že přesně tohle jste teď potřebovali slyšet (číst).

managalante
07.01.2019 4 z 5

Milá motivační povídka o tom, jak nedovolit vnějším vlivům, aby odváděly pozornost od nás samých a od toho, co máme rádi. Podle mě přečtení neuškodí. :)

Adellll
01.01.2019 4 z 5

Překvapila. Nepovažuji ji uplně za nejakou prevratnou knizku, ale za prečtení rozhodně stojí...

Danago
01.01.2019 4 z 5

Mladý muž na ostrově Bali snavštíví starého léčitele. Není nemocný, ale doslechnete se o jeho velkém věhlasu a rozhodne se s ním setkat. Věhlasný léčitel mu nečekaně odhalí, že jeho život není šťastný. Mladý muž začíná objevovat sebe sama. A jeho zjištění mohou změnit i váš život a mohou vám pomoci ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu.
Kniha Muž, který chtěl být šťastný otevírá čtenáři celý svět nových možností.
Příběh jsem poslouchala jako audioknihu a jsem moc ráda, že jsem zvolila tuto formu „čtení“. Při poslechu se mi lépe vstřebávala všechna moudra knihy a lépe jsem je dokázala pochopit. I když jsem některé myšlenky již znala, nepoužívala jsem je v životě dostatečně. A proto jsem si je ráda zopakovala a opět se nad nimi zamyslela.
Knihu Muž, který chtěl být šťastný čtou Jaromír Meduna a Jan Meduna velmi příjemným hlasem. Celková déka poslechu je jen 4 hodiny 30 minut, přesto je to celá nezkrácená kniha.
Kniha mi hodně dala a určitě si ji poslechnu ještě několikrát, abych si všechny důležité myšlenky pro štastný život připomínala.

Vendis
01.01.2019 5 z 5

Zkrácené Jist, meditovat, milovat.. jen na tu čast kdy byla Julia Roberts na Bali. :) nebo jako Coelho Alchymista..
Mně se to moc libilo...Čtivé, mile, klidné a k zamyšlení
Navic Bali je jedno z mist kam bych se chtela podivat, i diky filmu a ted i diky tehle knížce.

anansie
01.12.2018 3 z 5

Kniha mě zrovna neuchvátila. Nevím, jestli to měl být jeden z těch psychologických návodů, jak být v životě šťastný, rozhodně ani myšlenky v knize nebyly pro mě nic převratného. Forma dialogu zajistila aspoň trochu dynamiky a četlo se to lehce. Spíše taková odlehčená psychologicko-filozofická četba na jeden večer.

blowfish
25.11.2018 3 z 5

Zajimavé myšlenky v primitivních dialozích.

Mr.Fox
31.10.2018 5 z 5

Na této knize je úžasné, že ať už ji budete číst několikrát a v různých životních etapách, vždy ve vás zanechá něco jiného. Za mě kniha, která by vám neměla chybět. Kór pokud tápete a řešíte životní změnu - zaměstnání, vztah, studium, ztrátu blízkého člověka, budoucnost apod. Velmi mě oslovil styl vyprávění, kdy se nejedná o pár ucelených rad (jako např. v knize Čtyři dohody), ale o souvislý tok pozitivních myšlenek, zasazený do příjemného prostředí, ze kterých si každý “vycucne” pro sebe to potřebné. Mnoho jsem načerpal. Perfektní. Obohacující. Doporučuji každému, kdo právě prochází v životě velkou změnou a hledá inspiraci, motivaci.

mame2
25.10.2018 5 z 5

Kniha, kterou bych doporucil precist. Myslenky, ktere mi otevrely oci. Kniha se cte snadno.

Kája95
17.10.2018 5 z 5

Jen závěr mě trochu překvapil, přišlo mi že se hlavní hrdina najednou cítí jako NĚKDO. On všechno pochopil a jako by se na ostatní díval shora

Dvoja
10.09.2018 3 z 5

Nelíbí se mi posazení závěru knihy, kdy si hrdina uvědomuje "velkou pravdu" a od té chvíle se cítí pohroužen do duševního tajemství více, než kdokoli jiný. Nelíbila se mi lehce předvídatelná poslední lekce jeho učitele. Kniha se četla jednoduše, zvládne se za jeden den, u některých pasáží si člověk sám ze svých postřehů ze života uvědomí, že Gounelle má v ledasčem pravdu, ale to je pro mě všechno. Podobně laděná kniha "Život bez hranic" od Vujicice mi přišla srdečnější. A mnohem, ale opravdu mnohem více mi dala Mahábhárata a proto ji doporučuji.

Randyz1986
09.09.2018 5 z 5

Tenká, ale úžasná kniha plná krásných a inspirativních myšlenek, která se čte jedním dechem. Ač duchovní věci moc nemusím, tak tahle mě opravdu nadchla a překvapila tím, že ač hlavní postava vede diskuze s léčitelem v chrámu na ostrově Bali, tak řeší a vystihují problémy lidí dnešní uspěchané konzumní společnosti. Určitě doporučuji k přečtení. Alespoň mně dodala spoustu energie a osobní motivace.

Anie94
05.09.2018 4 z 5

Kniha byla velice inspirativní, občas s nějakou tou "spásnou" myšlenkou. K ničemu vás nenutí, jen pouze nenásilnou formou vyprávění směřuje čtenáře k zamyšlení. I kdyby žádnou změnu neuskutečnil, už jen fakt, že se zastaví a zamyslí se, je v dnešní době velice důležité. :-)

sibu33
02.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha, která Vás donutí k zamyšlení nad svým životem. Snad i Vás přivede ke štěstí.

Frupet
30.08.2018 5 z 5

Kniha mi svým názvem i příběhem připomněla jinou, Mnich, který prodal své ferrari. Super inspirativní kniha, která nic nevnucuje, jen vypráví. Možná trošku jednoduchá, průhledná, ale rozhodně čtivá a pozitivní.

Prim
23.08.2018

Procházím nyní životní změnou a tak jsem sáhla i po této knize.
Čte se dobře některé myšlenky mě úplně dostaly,ale některé věci ... třeba želvičky ...
No já jsem teď už na půl cesty ke svému snu.
V říjnu připíšu jestli se splnil dle mého očekávání ;)
3.10.2018 bylo to komplikované,ale nakonec se splnilo to co jsem si přála.

vendy6619
23.08.2018 4 z 5

Mě se četla skvěle. Doporučila mi jí kamarádka a musím říct, že jí za to děkuju.
S hodně pasážemi jsem se ztotožnila i já a to nejsem moc na takové knihy. Ale každopádně to co tam bylo... mě přimělo se zamyslet a souhlasit s tím co jsem četla. Něco sedělo do puntíku a nad zbytkem jsem se moc ráda zamyslela.

Věty v tom byly moc dobré a pravdivé. Rozhodně to není poslední kniha od autora, kterou si moc ráda přečtu!

Lukin2
20.08.2018 4 z 5

Inu, čte se to zpočátku dobře, sem tam se to zadrhává - A důvod je v tom, že autor se inspiroval moudrý více starců a filozofů světa.
Mé zmatené pocity vyřešila jedna má známá z Indonésie, s moudrem: "Neřeš blbosti, jsi ven za přáteli a najdi si ženu."

Lynxova
10.08.2018 4 z 5

Není to špatné, občas zdlouhavé, občas naivní, osobně mě zklamal popis večera, kde želvy kladou v noci vejce a vzápětí mluví autor o líhnutí malých želv v tomtéž okamžiku, ani se mi nechtělo ve čtení pokračovat, takový blábol!? Ale dočetla jsem a jako věc na dvě odpoledne k moři to bylo fajn.