Muž, který chtěl být šťastný

Muž, který chtěl být šťastný https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13026/bmid_muz-ktery-chtel-byt-stastny-QVu-13026.jpg 4 1210 241

Jen si představte Jste na výletě na ostrově Bali a pár dní před odjezdem navštívíte jednoho starého léčitele. Ne že byste k tomu měli nějaký zvláštní důvod, nejste nemocní, jen se doslechnete o jeho velkém věhlasu a napadne vás, že byste se s ním mohli setkat. Starý léčitel vás prohlédne. Jeho diagnóza zní jasně. Těšíte se dobrému zdraví, avšak váš život není šťastný. Ten moudrý stařec jako by vás znal lépe než vy sami. Neobvyklým náhledem na váš dosavadní život vás vtáhne do vůbec nejpoutavějšího dobrodružství, jaké si člověk může představit dobrodružství objevování sebe sama. Zážitky, které vám zprostředkuje, radikálně změní váš život a stanou se klíčem k životu, o kterém jste vždy snili. Muž, který chtěl být šťastný je poutavý příběh, který čtenáři otevírá celý svět nových možností. Tato knížka, která vyšla letos v únoru ve Francii a od té doby se zařadila mezi nejvyhledávanější knihy s duchovní a psychologickou tematikou, nám ukazuje, jak se osvobodit od věcí, které nám brání v tom, abychom byli skutečně šťastní.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Rybka Publishers

L’Homme qui voulait être heureux , 2008

Bolomsson
30.10.2019 4 z 5

Upřímně ani nevím, jak jsem se k této knize dostal, proč jsem si ji přečetl, když jsem z větší části optimista a člověk, který na svět pohlíží tak nějak od základu pozitivně:-). Ale už se tak zkrátka stalo a do mých rukou, tedy...do mých uší (pozn. poslouchal jsem audioknihu, která byla výborná) se tato motivační kniha dostala a já se velice příjemně zaposlouchal, nechal se unášet všemi těmi psychologickými úvahami do té míry, že jsem ji nakonec celou zhltnul na jeden zátah:-).
A jaký je můj závěr? Rozhodně za přečtení stojí! Nerozhodným a pochybujícím lidem může přinést v mnohém povzbuzení a novou motivaci, vlít trochu potřebné energie do žil a dodat potřebný stav uvědomění. Dalo by se říci, že je to svým způsobem i forma jistého návodu k tomu, jak na svůj život pohlížet přeci jen trochu sebevědoměji, nevidět vše tak černě a negativně, jak se nám na první pohled občas zdá.
Mi osobně život asi nijak výrazně nezmění, ale rozhodně stojí za přečtení.

Kerberos
02.10.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,příjemné.I když tenhle druh literatury nevyhledávám,bylo tam hodně poučného.

puuha
04.09.2019 4 z 5

Velmi poučné, čtivé. Obsahuje spoustu mouder k zamyšlení. Doporučuji.

zuzana1471
24.08.2019 4 z 5

Velmi pravdivá kniha, která nutí člověka zamyslet se nad sebou samým. Dost věcí na mě sedělo.

baty
17.07.2019 5 z 5

Po přečtení jsem zůstala chvíli sedět a říkala jsem si, jestli ten svůj život nežiju jinak, než jsem si kdy představovala. Kniha je dobrá na zamyšlení se nad sebou. Myslím, že spoustu lidí může i inspirovat k tomu, aby něco se svým životem udělali. Doporučuji si knihu přečíst.

HoneyBunny
01.07.2019 4 z 5

,,Když jednáte v rozporu se svými hodnotami, zabraňuje vám to se jako člověk vyvíjet a dokonce z toho můžete i onemocnět."

Samozřejmě mi příběh silně připomínal Jíst, meditovat, milovat.....akorát mě míň zasáhl do srdce.

,,Kdybych umřel, moji dědicové si mohli přečíst, jaký život bych býval rád prožil."

pinussilv
20.06.2019 5 z 5

Krásná kniha pro ty, kteří chtějí přemýšlet.

Allla9
20.05.2019 5 z 5

Krásně napsané.
- Nikdy nikoho nenechej, aby ti říkal, co dokážeš nebo nedokážeš. Je na tobě, co si vybereš a jak budeš žít.
- Jsme tím, co si myslíme. Ze svých myšlenek stavíme svůj svět.
Po přečtení knihy získáte pocit, že můžete vzít svůj život do vlastních rukou.

ditul
19.05.2019 5 z 5

Příběh muže, který hledal sám sebe.
*Každý uvěří své realitě, která ve skutečnosti není nic jiného, než výplod toho, čemu věří.

Zuzka12627
07.05.2019 4 z 5

Kniha se mi libila rychlé, nenáročné čtení, ale poučné s dobrými moudrostmi do života.Určitě doporučuji.

Gronk87
05.05.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetl do 24 hodin. Tak jak je stručná, je i výstižná a nezklamala

marge74
23.04.2019 5 z 5

Opravdu dobrý návod na lepší život. Určitě se ke knížce brzy vrátím.

InExTrEmO
13.03.2019 4 z 5

Pohodové čtení, bez nějakých konfliktů, zbytečného napětí a životních zvratů, které musí za kžadou cenu vzbuzovat senzaci. Pohled na svět očima člověka, který je v uvažování trochu dál a pohled na to, co to sebou všechno přináší.

Ronny97
09.03.2019 3 z 5

Námět knihy je dobrý, ale kniha mě nezaujala tak, abych se od ní nemohla odtrhnout, měla jsem problém se do knihy začíst, soustředit se na ni. Musím ale vyzdvihnout krásný závěr příběhu :)

lenya
09.03.2019 4 z 5

Určitě po knize sáhnu někdy znovu. Při čtení na mě doléhal klid, který umocňoval brilantně vykreslený popis prostředí. Zkrátka jsem se doma na gauči alespoň na chvíli cítila jako na dovolené v Bali u moře.

Renyu
02.02.2019 4 z 5

Úžasný! Narozdíl od většiny "motivačních knížek" to je sepsáno čtivě a hlavně uvěřitelně. Měl by si to přečíst (a poučit se z toho) každý.

Jessica007
01.02.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je v ní hodně moudrosti, člověk si toho z ní může vzít do života mnoho. Navíc se dobře četla. Mohu doporučit.

Gejitka
29.01.2019 5 z 5

Člověk není svobodný. Žije v zajetí svých představ. Představ o sobě, o světě, o ostatních. Teprve po vymanění se ze svých předsudků můžeme být svobodní a žít takový život, který nás učiní skutečně šťastnými.

HannyC
29.01.2019 5 z 5

Knížka jednoho dne ... a přesto vás uhrane na celý život :)

Petuel
15.01.2019 4 z 5

Velmi inspirativní knížka, čtivá. Donutila mě zamyslet se nad prioritami života.