Výkupné z Vysočiny

Aimil Mengueová a její bratr jsou zajati nepřátelským klanem a obávají se o život. Vůdce klanu, proslavený válečník Parlan MacGuin, však propadne kouzlu krásné zajatkyně a chce ji za každou cenu získat jako milenku. Požaduje za ni vysoké výkupné, aby její návrat k rodině zkomplikoval a co možná nejvíc oddálil. Aimil je připravena ho nenávidět za to, že musela strávit prvních pár dní v podzemním žaláři, ale čím víc ho poznává, tím víc zjišťuje, že je čestný a poctivý. Navíc ji silně přitahuje. Aimil je sice zasnoubena s jiným mužem, ale snoubence nemiluje. Ona i Parlan začínají propadat citu, který ještě nedovedou pojmenovat a který je postupně ovládá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333085/vykupne-z-vysociny-sfp-333085.jpg 4.355

Highland Brides 1.

Vydáno, Oldag

Highland Captive, 1990

Kniha Výkupné z Vysočiny

Artep071

tak tohle děvče se mi líbilo ...a Parlan byl taky pěkně spravedlivý tvrďák ..xi xi četlo se to samo a hezky ... určo stojí za přečtení pokud ovšem máte chuť na lehkou a červenou beletrii :)

Verunka4444
02.10.2020

Jeden z mých nejoblíbenějších příběhů této autorky. Aimil a Parlan se poznávají za ne moc příznivých okolností, kdy Aimil a její bratr jsou Parlanem uvězněni. Parlan se však do krásné dívky zamiluje a chce ji získat, zprvu jako milenku. Dělá tedy vše proto, aby se nemohla vrátit domů k rodině. Během pobytu v jeho klanu se Aimil začíná válečník líbit a zjišťuje i jeho kladné stránky.

TerryDee
23.03.2020

SPOILER

Další knihou od Hannah Howell bylo Výkupné z Vysočiny, která se už, jak napovídá název, odehrává ve Skotsku. I když hlavní hrdinka Aimil pochází z Nížiny, což je oblast ve Skotsku sousedící s Anglií a její obyvatelé jdou spíše považováni za Angličany než za Skoty.
Příběh se oproti jiným moc neliší, ale byl svým způsobem zajímavý. Je to klasický příběh uvězněné dívky, jenž podlehne kouzlu svého věznitele Parlana. Protože se ukáže, že to nebude takový netvor, jak si zpočátku mohla domnívat, ale že našla může čestného a ochotného jí pomoc. Jediné, co mi na tom vadilo, bylo to neustále protahování zápletky s hlavním záporákem Rorym. Bylo to trochu únavné a knížce to svým způsobem ubralo.

Hasko
14.04.2019

Četla jsem tři knihy za sebou od této autorky . Nebyl to dobrý nápad....knihy tím ztratí svůj ,, půvab,,. Zjistíte, že všichni muži jsou urostlí až mohutní, dívky drobné , křehké,ale dokáží se víceméně o sebe postarat. Nadpřirozené schopnosti nejsou výjimkou a výkupné je běžná věc. Knihy jsou čtivé,ale s odstupem.

LilianaFalcon
29.10.2018

První část knížky super. Škoda, že to tak autorka protahovala s Rorym. Od té části po svatbě se to už dost táhlo.

ADAMILA
07.06.2017

Příběhy z Vysočiny si jsou vzájemně dosti podobné, u některých jsem se i nudila ,"Výkupné " patří k tomu lepšímu průměru. Typické oddechové čtení na dovolenou, nebo na deštivé dny.

havrmoni
21.05.2017

Já nemůžu jinak než za 5* . Já ty její příběhy miluju.

biki
25.04.2017

Standartní příjemný romantický příběh, na který jsme od této autorky zvyklé. I když už nějak moc nepřekvapí (ostatně co pořád nového vymýšlet, zvlášť při počtu titulů, které už má H.H. na kontě), pořád je to milé odpočinkové čtení.