Můj zálesácký zápisník

Můj zálesácký zápisník https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281129/bmid_muj-zalesacky-zapisnik-KM2-281129.jpg 5 23 3

Zápisník se základními tábornickými znalostmi a dovednostmi jako je zakládání ohně, znalost morseovky, poznávání stop aj.

Corso
03.06.2021

"Rodičové drazí, kam jste mě to dali?!
Vítr tady fouká, slunce hrozně pálí,
komáři tu koušou, mouchy mě tu honí,
do stanu mi lezou mravenci jak sloni.
Musím ráno cvičit, - to je zdejší móda -
v potoce tu teče jen studená voda.
Kluci jsou tu špatní - každý se mi směje,
ale potok pro mne nikdo neohřeje!
Ještě bych tu umřel - a pak bych vám scházel.
Přijeďte si pro mne! Váš Bohoušek Mazel"

Snad prvy raz som si dovolil citovat :) Podotykam, ze v pionierskom tabore som v zivote nebol. Skor som prazdniny travil na deke v zahrade s knihou a flaskou malinovky. Alebo s Legom a Merkurom a pocuval som v radiu symfonicke skladby bo nic lepsie v pracovne dni nehrali.
S tymto malym zapisnickom som ale absolvoval zo dve rodinne dovolenky na chate v Nizkych Tatrach. Chcel som si samozrejme podla neho zakladat ohen, opekat slaninku, boli tu vyobrazene jedovate a jedle huby. Zbieranie hub som mal rad, bo ste jak praveky lovec zberac. Mal som dokonca urobenu podla zoznamu KPS. Krabicku poslednej zachrany s ihlou, nitou, zapalkami, kuskom sviecky, par drobnych a cojaviemcoeste :)
Po rokoch som na nejakom antiku nasiel novsie vydanie, kde bolo vsetko pionierske premazane a nahradene skautingom. Ale co, ohen sa zaklada stale rovnako. (Hlavne nie pod stromami :) Morzeovku som uz zabudol, znacky po chodnikoch nerobim, ale teda podla machu na stromoch by som zabludit dokazal. (On totiz v skutocnosti rastie ako sa mu zapaci.) Stopy zvierat ako tak ovladam, a ked uvidim v lese kopku bobkov ako hrozienka v cokolade, viem ze asi nebudu od medveda.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná knížka, která dokáže dětem leccos vysvětlit i je naučit. A myslím, že jsou tam věci, o kterých bohužel většina dnešních dětí nic netuší ...

Ikkju
19.04.2016

Dostal jsem ho v úplně nevhodném věku (17 let), a ještě s červeně zakroužkovanými položkami a instrukcí "tohle sbírej!", přesně pod kapitolou - jedovaté, nesbírejte! Ale to jsem ještě netušil, že existují i jiní ... tuláci :o

Ljuba Štíplová
česká, 1930 - 2009
1989  91%Na rozkaz krále
2004  88%Byla jednou koťata
1986  97%20 x Čtyřlístek
1988  96%Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky
1977  93%Můj zálesácký zápisník

Kniha Můj zálesácký zápisník je v