Moje (tak trochu) utajené dítě

Moje (tak trochu) utajené dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495119/bmid_moje-tak-trochu-utajene-dite-OxE-495119.jpeg 4 504 504

Znáte ten instinkt, který vás nutí utíkat, když se blíží něco děsivého? Jo. No, tak já ho evidentně přehlédla. Protože Damon Rose přišel a místo abych utekla, tak jsem otěhotněla. Ale to bylo před pěti lety a o dítěti jsem tomu-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit nikdy neřekla. Taky jsem právě udělala něco velice hloupého. Znovu. Požádala jsem o práci v Damonově agentuře. Jo, pořád je neskutečně nádherný s ledovým pohledem, který říká „potřebuju mít ten fax na stole. Hned vedle tvých rukou.“ Pořád si myslí, že by se svět před ním měl sklonit a líbat mu nohy. To se nestane, šéfíku. Nepokleknu. Neomluvím se. A rozhodně ti neřeknu pravdu o naší dceři. Ani kdybys vyměnil ten zásobník na led, kterým maskuješ svoje srdce.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Red

My (Mostly) Secret Baby , 2020

Ren95
24.06.2022 4 z 5

Po přečtení recenzí zde se mi upřímně do čtení této knihy nechtělo, ale nakonec jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Příjemné oddechové čtení vhodné na letní dovolenou od kterého nic kromě happy endu nečekáte.

Red-haired
24.06.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě mě neskutečně mile překvapilo. Je to nějaká vysoká literatura, která vás donutí k zamyšlení? Samozřejmě, že ne. Je to ale skvělá romanticko-komediální oddechovka, s vyváženou dávkou erotiky, na léto jako dělaná. Typický autorčin humor včetně spousty narážek a dvojsmyslů zde nechybí, ale tentokrát není nijak přehnaný a rozhodně nekazí vášnivé scény. Postavy jsem si v příběhu moc oblíbila a tak jsem klasicky fandila happy endu.
Je to momentálně kniha, která mě vytáhla z menší čtecí kocoviny a skvěle mě vtáhla do příběhu. Během čtení jsem měla takový ten příjemný pocit, jako když si po dlouhém dni sednete na gauč a koukáte na romantickou komedii, která vám padne do nálady. Knížka mi tak nějak zase vrátila chuť číst další Bloomovky, a tak se na další díl moc těším.
Nemám tomu co vytknout, ve svém žánru je to pecka a hodnotím 5*/5* a pokud vás od autorky odradila některá kniha z „ovocné“ série, pak určitě dejte šanci ještě této.

havrmoni
19.06.2022 3 z 5

Takové nenáročné čtení.

Klárka30
19.06.2022 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, nasmála jsem se jako oddechovku na léto určitě doporučuji už se těším na další díl

Kešu1981
04.06.2022 2 z 5

"Očekávám ta čísla dneska. Ve vzestupném pořadí. A podle abecedy."...ha, tak tohle mě pobavilo :o)

romca4180
04.06.2022 2 z 5

Jediné plus na této knize byla Luna, která měla úžasné hlášky.. Ale jinak jako asi fakt neee..

sidonka
02.06.2022 4 z 5

taková milá nenáročná oddechovka, moc hezky se to četlo

Leník95
30.05.2022 4 z 5

Podle anotace knihy jsem čekala úplně něco jiného. Spoustu humoru, zvratů a hádek. Je to první kniha od autorky, takže těžko soudit, jaká je její druhá série knih. Je to opravdu POHÁDKA. Nečekejte nic velkého. Zajímavý je pohled z obou stran hlavních hrdinů. Co kapitola, to vypráví buď Damon nebo Chelsea. Kniha je předvídatelná, místy i dost nereálná. Ale končí to happyendem, tak co už. Pro naše ženská srdce dostačující. Jediná postava, která mě donutila se u knihy pousmát byla Luna. Na druhou stranu se kniha četla opravdu rychle a nemusíte u toho vůbec uvažovat, jen se necháte vtáhnout do děje. Jako odpočinek a relax u vody je kniha vhodná.

LilyGorch
29.05.2022 2 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě od Penelope Bloom je jednou z těch knížek, kterou bych si např. při cestování v MHD asi nečetla, aby mě s ní někdo neviděl a nenabyl dojmu, že mám zálibu v podobně jednoduchých románcích.. =D Na druhou stranu - jde o naprosto nenáročné čtení, takže když člověk potřebuje vypnout hlavu, ještě pořád mu zbude dostatečná kapacita na to, aby přelouskal pár stránek. A umět vypnout a odpočinout si je taky potřeba.
Hlavní postavou je Chelsea, které se po náhodném úletu s neodolatelným Damomen narodí holčička. Damon o ní ale nemá ani tušení. Po pěti letech se Chelsea uchází o místo právě v Damonově agentuře. Když to zjistí, stojí před dilematem, zda Damonovi o jejich dceři říct nebo ne. A má vůbec zájem o to, aby její dcera znala svého otce, když je to určitě arogantní bezcitný záletník? A co když je to ve skutečnosti trochu jinak?
Kdyby nebylo květnové výzvy v rámci Závisláckého společného čtení s Knihami Dobrovský, po tomto dílku bych zřejmě nesáhla. V předvídatelném vyprávění vystupují postavy, které jsou jako podle šablony, místy jednají “bezhlavě” až lehce neuvěřitelně. Zkusit se však má (skoro) všechno a výzvy jsou od toho, aby se plnily! Jen doufám, že další výběr společného čtení bude trochu sofistikovanější.. :o))
2/5 *

Pepa0216
29.05.2022 1 z 5

Musím se přiznat že když jsem viděl v knihu v nabídce společného čtení tak jsem si přál ať se nevybere, což zde dámy nedopustili️ Stalo se. V minulosti jsou nahlížel do autorčiny série jeho a jejích věcích o čem to trochu je a vůbec se to nedalo, takže jsem neměl žádná očekávání. Hlavním překvapením pro mě je že se to dalo poměrně v pohodě přečíst. Zápletka je vážně jednoduchá. Šéf a jeho sekretářka. Komplikovaný vztah plný sexu a dvousmyslných narážek. Nevím jestli jsem víc neměl rád toho arogantního zmetka Damona či hlupoučkou a občas dost trapnou Chelsea. Na jednoduchém ději je o to horší že to má od začátku snadno předvídatelný konec a taky jsem nebyl ničím překvapen. Nějaká pozitiva? Až na občasné erotické scény je to občas až vtipné a nebo možná hloupé až k pousmání a ta kniha docela rychle odsýpá. Asi 2-3 jsem se i zasmál. Jednodušší, nenáročné čtení mě tedy vyloženě nezklamalo. Líbila se mi postava dcery Chelsea a Damona, která byla hodně sympatická svým dětským pohledem na svět a autorka dokázala že by mohla umět psát, kdyby jednou opustila tento žánr.

Andynka
24.05.2022 2 z 5

Upřímně ani nevím jestli si tahle kniha zaslouží dvě, nebo tři hvězdičky.
Je to hloupá kniha... a ač mám tyhle totální oddechovky velmi ráda. Tak nedokážu přesně říct, jestli to byl tak hloupý příběh, že mě to rozčilovalo.
Nebo to bylo tak oddechový , že mozek nemusel pracovat ani jednou svou buňkou.
Přitom ten příběh má potenciál. Ale je v tom prvním díle úplně zabitý . A na to, že to má být série.... jako proč ?
Děj, který travá cca pět let. Ale to nejhlavnější se stane během 3 týndů ? Jako opravdu ? Za mě touhle uspěchanou časovou linkou to ztratilo hodně na kvalitě. A naprosto nesnáším, když je něco tak mimo realitě, že se tomu nedá ani trošku věřit.
Kdyby to bylo víc časově natáhnutý, kdyby se mohli hlavní postavy více poznat. Prostě to je na mě tak moc mimo realitu, že jsem se těšila až to dočtu.
Ale zase musím uznat, že je to napsáno velmi čtivě, takže se to četlo lehce. Postavy jsou dost sympatický. Jen to chtělo víc času. Zvlášt, když mají být další díly.
Ale jelikož nejsem člověk, co sérii vzdává prvním dílem. Budu věřit, že ten další bude už o chlup lepší.

oresvo
23.05.2022 5 z 5

Přečetla jsem prakticky jedním dechem . Dle recenzi jsem se na to velmi těšila.
Bylo to vtipné , žádný dramatický zvrat se ale nekonal. Bylo to takové milé čtení.

AlbionFoxyFox
22.05.2022 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci společného čtení na Knižních závislácích. Podobný žánr nečtu, vyhýbám se mu, a proto jsem byla ráda za výzvu, ale akorát se mi potvrdilo, že obdobné knihy opravdu ne. Povrchní a předvídatelný příběh, umělé dialogy, postavy se zvláštním chováním. Při čtení jsem nenáviděla slovo frnda, kdyby ho muž vůči mně použil, neškrtne si :) Dvě hvězdy dávám za to, že se kniha četla rychle a poměrně vtipná byla postava Chrise. Ale takovou knihu už snad nikdy více. Asi od čtení čekám víc.

MotyckovaP
21.05.2022 5 z 5

Lehce eroticka, oddechova kniha. Skvele se mi cetla. Byly tam i usmevne pasaze. Za me urcite stoji za precteni. Takova prijemna zmena, u ktere nemusite premyslet.

Laf
21.05.2022 4 z 5

Příjemná oddychová kniha. Hned mne vtáhla a čtení jsem si užívala. Příběh má spád, i když je předvídatelný, ale i tak se mi to líbilo a nechyběly ani humorné hlášky, takže jsem se u knihy i pobavila. Je to skvělá kniha, u které vypnete a na jeden, dva večery máte o zábavu postaráno. Vřele doporučuji k přečtení :)

monishek
21.05.2022 4 z 5

(SPOILER) (Přečteno na základně společného cteni)
Pribeh byl celkem čtivý a dej odsýpal. Nicméně ten začátek byl takovy dost divny, nereálný. Rychlovka s neznámým a dítě si nechá, i kdyz ma po kariéře? Ale jinak jsem si cteni pomerne uzila. Takova oddechovka, no. Má prvni kniha od teto spisovatelky a nejsem zrovna dychtivá si hned od ni neco precist dalsiho. Ale taková výplň někde na dovče, proč ne, doporucuji.

hana1039
21.05.2022 3 z 5

Přesně taková knížka, kterou byste čekali od téhle autorky... odpočinková jednohubka :-)

kristy.books
19.05.2022

Na túto knihu som bola veľmi zvedavá. Od autorky som čítala sériu Objekty touhy, ktorá je pomerne bláznivá, preto ma zaujímalo, či rovnakým smerom pôjde aj táto séria, alebo to bude niečo iné. Žiadne prekvapenie sa nekonalo, autorka svoj štýl nezaprela (aj keď taký bláznivý príbeh ako napríklad Jeho banán to zasa nebol). Mám veľmi rada príbehy s utajeným dieťaťom, takže v tomto mi autorka ulahodila. Čo považujem za menší nedostatok, je podobnosť s príbehom Její tajemství - niektoré veci boli takmer na chlp rovnaké.

Chelsea bola super, tvrdohlavá, nebojácna, samostatná, s podrezaným jazykom, nenechala si skákať po hlave. Vyžarovala z nej pozitívna energia. Pre svoju dcéru by urobila prvé i posledné. Luna bola rozkošná, taká malá mudrlantka, čo mala na všetko odpoveď.

Damon je jej pravý opak - arogantný, chladný, odťažitý. Všetci v jeho firme sa ho boja. Už sa raz popálil, a preto si radšej drží od všetkých odstup. Vo svojom živote potreboval presne niekoho takého, ako bola Chelsea.

Jeho brat Chris... to bola asi najšialenejšia postava celého príbehu. Niekedy som nad jeho myšlienkovými pochodmi zostala stáť s otvorenou pusou. Richard/ Dick bol tiež poriadne číslo.

kikikrat
18.05.2022 2 z 5

Přečetla jsem díky čtenářké výzvě. Toto téma (zlej šéf, hodná holka) jsem četla už ve více knihách.. akorát tam bylo možná méně té erotiky. Nevadilo mi to téma ani ta erotika ale tak nějak to jak je to zpracované. Kniha se četla jednoduše, možná až moc. Vadilo mi, že lépe nepoznám Damona, Chelsie nebo jejího bratra. Celá ta věc s Lunou taky tak nějak klouzala po povrchu. Asi si od autorky nic víc nepřečtu ale určitě píše čtivě. Za mě tedy průměrné čtení.

veronika4937
18.05.2022 2 z 5

Ale jako jo, přečíst se to dalo. Před zhruba deseti lety, kdy jsem tenhle žánr hltala, bych dala určitě vyšší hodnocení, teď mi to přišlo jako stále to samé dokola, bez nápadu, naprosto ploché. Čte se rychle, nepřekvapí, nenadchne.