Druhá šance

Aria je ta nejlepší kamarádka na světě, je totiž anděl strážný. Tentokrát přijde Aria za Caroline Masonovou, kterou spolužačky šikanují. Aria hned pozná, že Caroline něco trápí. Vůdkyní kruté dívčí party je Lily Piercová, bývalá nejlepší kamarádka Caroline. Ale Aria vidí, že Lily taky něco trápí! Co si dívky udělaly? A dokáže Aria pomoci zoufalé Caroline? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308777/muj-andel-strazny-druha-sance-mIT-308777.jpg 3.912

Můj anděl strážný (2.)

Second Chances

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Albatros

book123

Čte se to dobře, akorát mi bylo líto Caroline a Lily.Erika byla fakt zlá.Caroline chtěla Whitney pomáhat, ale pak se to celé otočilo proti ní.Od Eriky bylo zlé, jak sebrala Lily telefon a napsala Caroline, at přijde na párty u bázenu.

agatha2

I tento druhý díl je úžasný. Zpracovává neméně ožehavé téma jako předchozí díl, zde se jedná v podstatě o šikanu. Dvě kdysi nejlepší kamarádky, kamarádky, které se od sebe léta letoucí nehnuly ani na krok a pak se něco stalo a ta jedna tu druhou začala ignorovat. Kdyby zůstalo jen u ignorování, budiž, ale začalo zde docházet ze strany Lily k opravdu nepěkným naschválům a ponižováním Caroline. Aria přišla pomoci Caroline vyrovnat se s touto nespravedlností a životní lekcí, ale najednou zjišťuje, že i Lily obklopuje temný mrak značící pro pomáhající anděly, že dotyčný má problém,že ho něco trápí.....Jak si s touto zkouškou Aria poradí? Dokáže pomoci dvěma dívkám současně?

JanaDor
25.10.2016

Moc se mi líbilo hlavní téma knihy. Od svých kamarádek často slyším, že jejich dcery mají problémy ve škole. Moc se mi líbí pozice Caroliny, do které se na závěr knihy dostane. Nebojí se být sama sebou a pochopí, že když přestane tiše přijímat roli školního vyděděnce, přestane jím být.
Je to nádherný příběh napsaný čtivou formou. Už se těším, až si ho přečte moje dcera. Věřím, že si z něho něco podstatného vezme a uvědomí si ještě lépe, co je důležitého v kamarádství. Jak budeme vystupovat, tak nás uvidí okolí.