Mstitel z Vysočiny

Mstitel z Vysočiny https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287522/mid_mstitel-z-vysociny-7Yv-287522.jpg 4 79 8

Murray Family série

Romantický milostný příběh s napínavou zápletkou se odehrává ve Skotsku kolem roku 1480. Ovdovělá Arianna Murrayová-Lucettová se plaví se dvěma malými hochy, svými schovanci, z Francie domů, do Skotska. Její pronásledovatelé, kteří mají za úkol chlapce zabít, neváhají potopit jejich loď a připravit o život nevinné členy posádky. Arianna s chlapci se zachrání skokem do vln. Na břehu je nalezne tvrdý válečník Brian MacFingal, který jel s bratry pro zboží převážené na stejné lodi. Jakmile Brian MacFingal pohlédne do Arianniných očí, je ztracen. Rozhodne se vdovu i chlapce dopravit k rodině Murrayů, přestože ví, že bude mít v patách pronásledovatele. Rychle vymyslí chytrý plán. Rozdělí své lidi do tří skupin a každé svěří jednoho ze zachráněných. Družiny se vydají na Scarglas, kde žije jeho rodina, avšak každá jinou cestou. Arianna jede s ním. Brian netuší, čím si v manželství prošla, a neví, že bude muset bojovat jak s jejími nepřáteli, tak o její lásku.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Oldag

Highland Avenger , 2012

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️❤️❤️

Ivusak7
04.06.2018 5 z 5

Opět krásný příběh. Všechny díly z této série úžasné. Sice tu někdo píše, že autorka již Braina jednou oženila. Ano oženila, ale v dalším díle( Pán z Vysočiny) je vysvětlení. Tento příběh doporučuji. Užila jsem si jí od začátku do konce.

ketvin
14.03.2018 5 z 5

Až na to, že Briana autorka oženila už podruhé (poprvé v díle o Gregorym), to byla krásná kniha doplňující ostatní díly. Nečetla jsem Murraye všechny, pečlivě jsem si vybírala, kdo mě zajímá a vyšla mi z toho super série :) V tomto díle se potkáváme s mnoha dalšími postavami, což je super.

mac.martina
03.09.2015 5 z 5

tahle knizka se mi libila, mam rada pribehy clenu Murrayů.
bylo hezke sledovat jak se hlavni hrdinove do sebe zamilovávají, a taky se zde objevuji hrdinove z predchozich dilů a videt jak pokracovali jejich osudy

cukrovka
29.07.2015 4 z 5

Příjemná a čtivá kniha.

ptavichripkaa
17.05.2015 5 z 5

Mám ráda knihy od Hannah Howell, líbí se mi, že v každé knize se dozvíme jak pokračuje život hrdinů z předchozích knih. Děj je předvidatelný, ale u romantiky to ničemu nevadí.

havrmoni
05.05.2015 5 z 5

Souhlasím s komentářem níže i s tou výtkou. Teď třeba chystají knihu Osud a ta je přitom úplně první v sérii. Taky jsem se pozastavila nad tím,že v knize Milenec z Vysočiny Gregorův a Ewanův bratr Brian utekl se skoro snoubenkou Gregora a oženil se sní. MacFingalů bylo hodně,ale že by se dva jmenovali Brian? Buď autorka zapomněla,že ho oženila nebo což je pravděpodobnější špatně napsali (přeložili) jméno u nás. Dost často totiž jsou v knihách překlepy ve jménech. Např. v Hříšníkovi s Tormanda několikrát udělali Normanda apod. Jinak opět hezký příběh :)

maryzka
01.02.2015 4 z 5

Kniha je čtivá, veselá zábavná. I když kupodivu je tam popsáno málo ,, akčních scén". Kupodivu je tam víc té romantiky. Novinkou této knihy je, že je tam zmínka o postavách, kteří se objevují okrajově v jiných knihách( Anděl z Vysočiny- Gallum, kterého zachránil hlavní hrdina knihy od života ,, dítěte ulice"). Bohužel jedna výtka by tady byla - opravdu tyto knihy vycházejí v českém překladu špatně v seriích. Každopádně se dá tato kniha přečíst jedním dechem