Mŕtve duše

Mŕtve duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461997/bmid_pohrbena-pravda-egY-461997.jpg 5 1400 1400

Pri rutinných archeologických vykopávkach sa nájdu ľudské kosti a pole v oblasti Black Country sa pre detektívku Kim Stonovú odrazu stane komplexným miestom činu. Po hlbšej forenznej analýze vyjde najavo, že v hrobe sa nachádza viac ako iba jedna obeť. Telá sú zahalené hrôzostrašným tajomstvom, čo dokazujú stopy po guľkách i pasciach na zver. Kim musí pri vyšetrovaní spolupracovaťs detektívom Travisom, s ktorým sa nerozišli práve v dobrom. Obaja postupne odkrývajú záhadné vzťahy rodín, ktoré vlastnia pozemky s nájdenými kosťami. Kim sa naplno sústredí na jeden z najkomplikovanejších prípadov svojej kariéry a jej tím sa zatiaľ ocitá vo víre nechutných zločinov z nenávisti. Pravda bola doteraz hlboko pochovaná pod zemou, no už viac sa ukrývať nedá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Dead Souls , 2017

LP113
02.02.2022 5 z 5

Tak to byla síla. Ze začátku jsem se teda tentokrát nějak nemohla začíst, ale trvalo to jen chvilku. Pak teda nářez, až se mi chvílema dělalo zle a to něco vydržím, miluju Cartera. Asi nejvíc mě děsí, že se to opravdu možná někde děje. Každopádně jako celek knížka naprosto super. Mám všechny, takže na chvíli mám o zábavu postaráno. Určitě doporučuji.

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Styl psaní se trochu změnil, neříkám, že k horšímu. Začátek by mohl být svižnější a Stacey méně pitomá. I když mě kniha baví, příběh je tentokrát opravdu hodně nepravděpodobný.

dencazrnu
30.01.2022 5 z 5

Další neskutečný díl, který byl plný napětí :-) Opravdu u těchto knih oceňuji, že s každým dílem se nám postupně otvírá minulost Kim. Je to taková skládačka, kdy s každým dalším dílem přidáme puzzlík do skládačky. Líbí se mi, že i tentokrát byly dvě dějové linky, které se nám na konci příběhu spojily do jednoho. Jen proboha, můžete někdo už dát Kim a jejím kolegům zbraň? Jako jít do akce jenom s nožem, to opravdu nepochopím. Každopádně posledních 100 stran jsem přečetla na jeden zátah, protože to nešlo odložit. Srdce jsem měla až v krku a užívala jsem to do poslední chvíle. :-)

MiraRunaway
07.01.2022 4 z 5

Šestý díl s Kim Stone. Trochu jiný styl psaní než u předchozích dílů a mně se tedy líbila Pohřbená pravda z celé série zatím nejvíc! Popisy a postavy, které mě v předchozích dílech rozčilovaly, tady nebyly. Zaujalo mne téma zločinů z nenávisti. Místy to bylo hrozně napínavé a i když jsem hlavního padoucha odhadla správně, při čtení závěru jsem nervy skřípala zuby :) Těším se na další díl a Kim už má své místo v mém srdci. PS. jen prosím ty neozbrojené policisty na akcích NE a NE a NE !!!

Kobzíci
02.01.2022 5 z 5

Knížka umí neskutečně vtáhnout do děje. Některé věci se dali předpokládat, jiné ne....napínavé až do konce.

baji42
29.12.2021 3 z 5

Hodně překombinované a dost nesympatická hlavní hrdinka. Je to ten druh detektivek, u kterých nemá cenu si lámat hlavu s nějakou logičností. Čte se to díky krátkým kapitolám dobře a o nic jiného tu asi nejde.

Restang
12.12.2021 3 z 5

Bohužel asi vybočím z řady, překombinované, plno zraněných a zavražděných, roztříštěné vyšetřování. Méně někdy znamená více, knihu jsem chtěla rychle dočíst. Za mne tentokrát nejslabší díl z těch všech, které jsem v sérií zatím četla. Za mne 3*

jeremies
10.12.2021 3 z 5

Osobne pre mňa zatiaľ asi najslabšia kniha zo série - zdá sa mi, že každým dielom latka klesá. Boli miesta kedy som sa pri čítaní nudil - liezla mi na nervy Stacei so svojimi myšlienkovými pochodmi a pre mňa nepochopiteľným tajnostkárením voči kolegom. Záver však autorka vygradovala perfektne, takže posledných 80 strán som doslova zhltol. Aj keď záverečná zápletka sa dala predpokladať. Paralelne s hlavným dejom v každej knihe autorka poodhalí časť Kiminej minulosti a to ma baví takže knihám to dodáva ďalší rozmer. Neviem si predstaviť čítať len tak námatkovo určitú knihu zo série a súcitím s tými kto tak urobí. Oveľa príde.

Toledo
08.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět plný počet hvězd. Musím se přiznat, že tři dějové linky mě občas štvaly, protože se skákalo od jedné k druhé, ale tím, že se nakonec spojily a všechno to vlastně dávalo smysl, to autorka opět zachránila.

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Angela Marsons opět nezklamala a šestý díl série o Kin Stoneové je opět super. Rozhodně doporučuji ke čtení.

Warty
21.11.2021 5 z 5

Opět skvělá detektivka, závěr strhující jako vždy. Autorka opět nezklamala.

oleg
09.11.2021 5 z 5

Opět napínavé,velice pěkné čtení,najednou zjistíte,že jste na konci......

hana4834
24.10.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl konečně tam nebyla Alex a víc se zapojili i další postavy

March
26.09.2021 5 z 5

I nadále spokojenost s knihami od autorky, hlavní hrdinka Kim mě baví, její tým také a ty její příběhy nemají chybu, napětí a zápletky, no paráda. U většiny knih šest dílů za sebou nedávám, ale autorka to skvěle míchá, že jdu na sedmý, zatím nejsem prekimiovana:)

astroweb
22.08.2021 4 z 5

Autorka, která mě doposud nezklamala.

Nunynka
21.08.2021 5 z 5

Knihy od této autorky vždy čtu s nadšením. Je to jako když stavíte puzzle. Nejdříve z mnoha dílků postavíte okraj a máte radost,že už tam jde trošičku něco vidět. Pak vidíte opět hromadu dílků,které zatím nikam nepasuji,ale víte,že je tam někam nakonec musíte dát. No a na konci jich zbývá už jen pár a vy máte ohromnou radost,že už jste u cíle. No a pak zbývá ten poslední dílek,který do všeho zapadne a vy máte úžasný pocit,že jste to zvládli. Tak takhle si vždy připadám s Kim. A ten konec u ní vždy stojí za to!

boruf
01.08.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Zatím asi nejlepší díl. Mělo to děj, spád i napětí. Rozdělení na tři "samostatné" linky bylo super. Dodalo to příběhu tu správnou šťávu. Nemohl jsem se od toho odtrhnout.

postrach
12.07.2021 4 z 5

Ozehave temata:Rasismus,sourozenecka rivalita,boj o preziti..predchozi dily me bavily vic...

Kami33
02.07.2021 5 z 5

Napínavé, příjemné čtení.

Adél784
25.06.2021 5 z 5

Tento díl je lehce jiný oproti předešlým, ale zároveň není o nic horší než předchozí autorčiny knihy.
Kim tentokrát bude vyšetřovat bez svého týmu a je donucena spolupracovat s bývalým parťákem, se kterým se nerozešla v dobrém. Obejde se Kim bez svého týmu? A co její tým, zvládne pracovat bez šéfky?
Pachatele jsem neodhadla:)

Celou sérii s inspektorkou Kim Stoneovou doporučuji. Autorka píše čtivě a kniha má krátké kapitoly, které téměř vždy končí nějakým zvratem:)