Mrtvá schránka

Mrtvá schránka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533514/bmid_mrtva-schranka-65e5a4841ef93.jpg 4 326 326

Legie série

Od invaze enlilského Společenství na planetu Zemi uplynuly dlouhé měsíce. Z uprchlíků se stali válečníci, z neznámých mimozemšťanů spojenci a z nákladní kraksny válečná loď. Vše, čím si posádka Vzdorující prošla, ale bledne před návratem na rodnou planetu. Jak ji pozměnila mimozemská okupace? Najdou na ní alespoň zbytky toho, čím lidská společnost bývala? Podaří se Moravcovi s Gerasimem získat spojení na povstalce zapojené do operace Valkýra? A splnit všechna poslední přání toho, kvůli komu se domů vrátili dřív, než by je samotné napadlo? Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

Racek213
22.02.2023 4 z 5

Zase dobrej díl, pár dobrých nápadů slušně zpracovaných, Děj je tak nějak zasvěcen bývalému členovi posádky, kterého jsem měl nejraději... člověk se rád ztotožňuje při čtení, že... stejně mi moc chybí.

QEDS
20.02.2023 5 z 5

Skvělé pokračování. Připadá mi, že čím více je Sněgoňová vystavena vlivu Velikána Františeka Kotlety tím více se přibližuje jeho stylu psaní. Jen tak dál. Moc jsem se bavil a užil si čtení této knihy.

Madla81
11.02.2023 4 z 5

Opět jsem se namlsala. Návrat na zemi, kde téměř nejde poznat Havířov před invazí a po invazi (kdo tam byl, ten se nediví) za plněním Vodičkových přání, která se tak úplně nepodaří. I když vlastně ano, z velké části, ale spíše díky bezděčným sklonům téhle party dostat se do průseru. Nicméně příběh až na pár logických díreček splnil očekávání. Ve správných momentech jsem se smála na celé kolo, ke konci jsem napětím ani nedýchala a opět jsem tu mezi stránkami nacházela i niternou touhu po svobodě a lidství. Chvílemi velmi dojemné, zároveň ale akční a vtipné. Co víc chtít! Nášup! Chci nášup!
Po tomhle díle snad začnu mít ráda i smažák :-)

SkillJam
09.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Nejlepší díl to určitě není, ale fajn sidequest to byl. Na zemi jsem to čekal horší, zatím se lidi docela drží a dovedl bych si představit, že by jim emzáci mohli zatopit rozhodně víc. Těším se na kontakt s legií, pirátské eskapády na italský způsob a mám chuť na smažák.
@PetrCepek, na obálce je Rudý Vrabčák, zrzka v jídelním voze Kulšešské střely s holografickým menu na stole. Nebo možná Moravec vidí takhle krásně svojí ženušku? No nevím.

tomas0851
08.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Sedmý díl série Legie úspěšně za mnou.
Ještě než jsem si díl sehnal k přečtení, mrknul jsem na první recenze a několikrát se opakovalo - nejslabší díl.
Já ten pocit nemám.
Tento díl je jiný než ostatní, dosavadní. Jiný v tom, že se naše divoká posádka vrací na Zemi. Na Zemi, ze které kapitán Moravec a poručík Gerasim pochází.
Posádka se vrací, aby splnila poslední přání Vodičky a udělala další krok k setkání s Batistou.
Jenže.....
Jenže to by nebyli naši hrdinové, aby při koupi větrníku v cukrárně nerozpoutali třetí světovou....
Sedmý díl je stále plný akce, ale je i pln nostalgie, vzpomínek.
A proto je jiný. Ale jiný v dobrém slova smyslu. A možná se mýlím, ale jak sleduji vývoj příběhu, mám pocit, že toto "zklidnění " je pomalou přípravou na další díly a počítám epické ukončení série.
Dobrá kniha. Kristýno díky

Johny_H.
04.02.2023 5 z 5

Toto je zase úžasné dílo které nejde hodnotit jinak než 5 hvězdami a patří spolu s Pánem hor a Agou k lepším v této sérii. To neznamená, že ostatní jsou špatná jsou výborná a to hodně, ale tyto tří jsou ještě o vlásek lepší. Pokud bych chtěl najít nějakou chybu což se dá opravdu těžko tak jen snad to, že deník paní Profesorky byl kratší něž obvykle což je škoda.

21olaf
04.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Mrtvá - živá schránka je fakt mrtvá. Přání tak nějak splněna, takže můžeme jít konečně nakopat p....e eMZákům. Tak kde je sakra další díl ?

duben
29.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Tenhle díl jsem si užil, země není v tak hrozném stavu jak jsem se bál, narážky na ČD, Aga a smažák, čtyřlístek, pes vzhledu sloního hadru ... paráda :)

Dudák1979
27.01.2023 4 z 5

Ale jo, libilo se, lepsi nez Sprti a frajeri.

Terva
22.01.2023 1 z 5

„Vodička si přál:
zajít do Národního divadla.
dát si smažák, hranolky a tatarku,
zapálit svíčku u hrobu svý ženy,
koupit si větrník v Labužníku.“

„Chtěl bych letět na Zemi.“

Když jsem si přečetl všechna Vodičkovo přání, asi nejvíc jsem se zarazil nad tím cituji: pomilovat Marušku z účtárny. Tak že hned na začátku tohoto příběhu jsem měl nad čím přemýšlet. Za prvé; jak Marušku z účtárny vůbec najdou, a za druhé; Kdo ji jako pomiluje? Moravec, Aga nebo snad Giuseppe? Nachcat do kopírky, tohle bude zapeklité. Rozhodně jsem se už od začátku tohoto dobrodružství strašně bál.

Malá ochutnávka:
„Budeme chtít kompenzaci,“ prohlásila babička, jako by právě k ničemu nedošlo.
„A dostanete ji,“ slíbil jí kulšeš unaveně. Když ho posílali na Zemi, nejspíš si představoval lepší kariéru než řešit v havířovském Labužníku, proč na někoho spadla plechovka, místo toho, aby tu všechny nechal postřílet.

Avšak při delším čtení mě napadalo i spousta dalších otázek. Například jsem nějak nemohl pobrat, že Havířov a jeho cukrárna skoro nejsou dotčeny invazí mimozemšťanů a výrobky nabízené jsou snad ještě pestřejší než v dnešní době. A tak ve mně začal hlodat ten negativní šotek, který mě neustále vykládal o tom, že takhle by to asi po „obsazení planety“ rozhodně nefungovalo. Už by to chtělo nějakou pravou mimozemskou invazi.

Citát: Nezapomeň, že mám veškeré rutašské znalosti a udělat z čehokoliv cokoliv je pro mě maličkost.

A pokud se tedy ptáte, jak to dopadlo s Vobornovic Mařenou a kdo jí nakonec? Odpovím vám jen, se neptejte, není to logické. A protože jsem byl už od začátku, nepřesvědčilo mě vůbec nic od toho, aby vzal tento příběh jako nejhorší v sérii Legie. A ani nostalgie z cesty Ostrava – Praha, mě nepřesvědčila a dávám tomuto nevěrohodnému příběhu jednu hvězdu. K tomu připočtěte znechucení nad tím, že Danka Krasincki do svého deníku nenakreslila Fifinku.
Převedeno na Hetšáky:( Ƹ̵̡ )

Citát: Bohudíky aspoň za to, že byl hřbitov prázdný, tedy až na ty, co tu odpočívali navěky.

tygřík2
21.01.2023 4 z 5

Skvěle jsem se bavila. Ať v Ostravě či v Praze. S bandou z Kraksny se snad nudit nelze. Smažák, Fifinka, rychlost ČD... (Jen mne mrzí , že paní autorka se stále pere s časováním sloves soustředit se a soustřeďovat se. Bo je to nějaký dialekt? :)))

nycol
18.01.2023 3 z 5

Tak úplně nevím, ale ...

John6900
15.01.2023 4 z 5

Další díl téhle povedené série je bohužel takový nemastný, neslaný. Né že by byl špatný, to ne. Přečten opět za pár večerů, ale něco mu chybělo k tomu abych zase řekl, wau, tak ten byl.... Každopádně se určitě všichni těšíme na další, no ne? :)

PetrCepek
14.01.2023 3 z 5

Kniha má moc hezkou obálku, ale netuším, zda to má být Amanda nebo Simona. Dále autorka opět dokázala, že je mistryní světa ve tvorbě sáhodlouhých souvětí na osm řádků, která je zapotřebí číst minimálně třikrát, aby čtenář pochopil, co je mu sdělováno. No, a zdá se mi to o fous lepší než Pán hor či Šprti a Frajeři, byť mne odfláknuté řešení Lloyda zklamalo. Každopádně se těším na osmý díl z pera souručenství nazvaném "František Kotleta".

Taurian
13.01.2023 2 z 5

Jak tenhle dil vlastne shrnout.. Jedete stranku za strankou, kdy se nic moc nedeje a vlastne nic moc neresi. Posadka, ktera chtela emzakum nakopavat prdele vyrazili konecne na zemi, aby si dali vetrnik. Slatanina.
Pokazdy se tesim na dalsi dil Legie jako malej kluk, ale tohle mne prislo (bohuzel) uplne prazdny. Kdyby se sem tam neobjevila opravdu vtipna hlaska, rekl bych si, ze to byl skoro az trapas. Predchozi dil byl od Snegonove uplne jinde. Jakoby chtel tenhle jen vyplnit dalsi krok k dosazeni tech vytycenych dvanacti dilu. Hold takhle vysoka meta se uz zacina projevovat a bojim se, aby cela serie nesla timhle smerem dal. Mel jsem skoro pocit, ze se vzal Cerveny trpaslik, dali mu jinej kabat a ctete.
Bohuzel pro me veliky zklamani od jinak uzasny KS.
Snad tady nebudu ukamenovan a doufam, ze LK da dalsimu dilu poradnej KICK´!!
Petragun forever!..;)

midloch
09.01.2023 5 z 5

Po slabším Pánovi hor opět jízda jak se patří. Tentokrát se letí zpět na Zemi s cílem splnit dědkova přání a získat kontakt na odboj. To první přináší spoustu komických situací a to druhé zajistí dostatek akce. I když je tenhle díl pro spoustu komentujících, jak vidím, slabším kouskem, tak já to mám přesně naopak. Pro mě je to jedna z nejlepších knih v sérii.

marketa8219
07.01.2023 2 z 5

Boha jak já zbožňuju legií, ale tenhle díl byl vážně zklamáním, aneb když jde po vás celý vesmír, není nad to dát si v kavárně větrník..

hnusák
06.01.2023 2 z 5

(SPOILER) V prvé řadě musím pochválit Agu, to , že mimozemské potvoře chutná smažák, dovedu pochopit, jinak obsah je opět neslaný nemastný, nedovede navodit atmosféru a v ničem se pomalu neliší od předchozích dílů, za mne 30%.

Lenny33
05.01.2023 4 z 5

Do tohoto světa se vždy ráda vracím. Ač mi tento díl přišel trochu "vycpávkový", tak jsem si čtení vážně užila. Kniha mi přišla tentokrát popisnější a pocitovější než jiné díly, což ovšem vůbec nebylo na škodu a k tématu se to velmi hodilo. A Aga si jen potvrdila pozici mé nejoblíbenější postavy.

Dejvos95
05.01.2023 3 z 5

Dovolím si svůj subjektivní názor. Tato kniha je za mě z celé série nejslabší. Velice se mi líbí myšlenka sepsání celého příběhu do více knih a těším se na každý nový díl. Každopádně si myslím, že se čím dál více prohlubují rozdíly mezi samotnými autory a na knihách je to znát. V Mrtvé schránce není skoro nic, co by mohlo překvapit. Děj jde v některých pasážích až příliš dobře předvídat a tak vás už vlastně ani nepřekvapí, že z absolutně klidné situace se stane šílený chaos. Což se mi u tohoto druhu knih líbí, ale tady to zkrátka není žádné překvapení. Vtipné a drsné hlášky, zdobící celou sérii, jsou někdy až na sílu a na to, jaký má kniha potenciál je to spíše na škodu. Nechci knihu úplně hanit, v mojí knihovně si místo najde, ale neměl jsem ze čtení takový prožitek jako z předešlých dílů. :)