Mrtvá schránka

Mrtvá schránka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533514/bmid_mrtva-schranka-65e5a4841ef93.jpg 4 326 326

Legie série

Od invaze enlilského Společenství na planetu Zemi uplynuly dlouhé měsíce. Z uprchlíků se stali válečníci, z neznámých mimozemšťanů spojenci a z nákladní kraksny válečná loď. Vše, čím si posádka Vzdorující prošla, ale bledne před návratem na rodnou planetu. Jak ji pozměnila mimozemská okupace? Najdou na ní alespoň zbytky toho, čím lidská společnost bývala? Podaří se Moravcovi s Gerasimem získat spojení na povstalce zapojené do operace Valkýra? A splnit všechna poslední přání toho, kvůli komu se domů vrátili dřív, než by je samotné napadlo? Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

kuruteku
20.06.2023 4 z 5

Dluh je smazán (mí sledovatelé vědí, že jsem - osel - nejdříve přečetl Operaci Petragun než tento díl) a já chápu, kde se vzal, respektive zmizel Giusseppe, souřadnice Batistovy Legie, setkání s Rudým Vrabcem. Zajímavé, měl jsem na začátku celé ságy pocit, že na nucených pracích nebyli rok a půl, ale daleko více. Ale možná že ne, je to jen brak. V každém případě baví. A smažák, Fifinka, maso, ČD, Havířov, Národní, parašutisti, no náš svět v jednom balíčku.

sharik
31.05.2023 5 z 5

Navzdory mnohým komentářům si dovolím tvrdit, že tenhle díl Legie patří (zatím) k těm nejlepším. Strašně mě baví ty popkulturní narážky, ale taky různá historická pomrkávání a hlavně je to prostě sranda, i když právě v Mrtvé schránce čímsi ještě více hořká než v předchozích částech. Jasně, není to žádná intelektuální četba, takže to, co píšu, je tu jen podtón skrytý pod dobrou zábavou. Ale přesně takhle má kvalitní oddechová fantastika vypadat: dobře napsaná, nenáročná a přitom rozhodně ne hloupá. Celá Legie je strašně dobrá záležitost, nečekal bych, že u nějaké série budu takhle přilepený a netrpělivě očekávající další části. Vlastně se mi to doteď stalo jen jako klukovi, když vycházel Harry Potter (čímž pochopitelně veškerá podobnost obou sérii i končí :)) ).

robin9739
15.05.2023 3 z 5

Zatím pro mě osobně nejslabší díl z celé série. Na druhou stranu u takto dlouhých sérií se počítá s nějakým poklesem úrovně a věřím, že další díl to opět nakopne a posádka Kraksny zažije další šílenou melu. Určitě tuto sérii doporučuji všem fandům české sci-fi, dobrého humoru a smaženého sýrů.

stanislav0373
12.05.2023 5 z 5

Jízda pokračuje, na Zemi trošku přibrzdí. Dobře našlápnutá série s perfektním dějem.

Když se to tak vezme, tak je to celkem smutný díl, vypovídající o nás a naší povaze. Protože:

1. pořád nadáváme na režim, dříve bylo líp
2. práskači se mají nejlíp, zapomínajíce na slušnost
3. smažák je top!
4. ČD se nezmění, ani kdyby se Enlilové pominuli
5. pejskaři nevyhynou

Osobně je mi líto konce, nicméně i to patří do dobrého příběhu.

LenkaVes
07.05.2023 5 z 5

Jako jooo, pokračujem v jízdě... Dobrá byla Fifinka, smažák i ČD :-))

slawa.cap
28.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Podání bylo skvělé jako vždy, je tentokrát bohužel trochu děravé se spoustou zarážejících věcí. Tou základní je asi to proč byla Země po invazi prakticky nedotčená. Možná to bylo všechno kvůli tomu aby se do příběhu dostal obyčejný pozemský humor, který ve vesmíru jaksi nemůže vždycky fungovat, ale prostě mi to přišlo trochu nereálné. Což je u sci-fi knížky opravdu divné.
Jinak všechno funguje jako vždy. Spousta hlášek, humoru. Zvraty v příběhu, dokonce i zvraty ve zvratech...
Navíc ten závěr... už mně opravdu štve, že se v příběhu objeví zajímavá postava, která by mohla být platným a užitečným členem týmu, ale nedožije se konce kapitoly.

molen
27.04.2023 2 z 5

Pro mě velké zklamání a to jsem si myslela, že už Pán hor byl špatný. Mise posádky Kraksny na Zemi byla nudná, předvídatelná a děj nikam neposunula. Zároveň mi tam spousta věcí a situací neseděla a byla až velmi těžko uvěřitelná. S většinou komentářů se neztotožňuji a pro lepší dojem z celé série doporučuji tuto knihu vynechat. Stále doufám, že v dalším díle nadšení z vesmírné posádky opět poroste. Ať žije petragun.

Marketplace
21.04.2023 5 z 5

Právě jsem dojedl smažák a souhlasím s Agou. Děj se konečně také odehrává na zemi a přišel mi docela zajímavý a docela vtipný. Ale už se těším na Kotletovku. Kristýna je sice o něco slabší než Franta, ale i tak si zaslouží 5*.

markyticka
19.04.2023 5 z 5

Smála jsem se i nahlas, zase jsme se o kousek posunuli o kousek blíže k cíli. Musím se někdy podívat do Havířova.

dr.romca
09.04.2023 4 z 5

Tenhle díl byl trošku zdlouhavý, v ději se vlastně nikam neposunul.
Nejlepší byla Fifinka a smažák :)).
Škoda jen, že nenabrali někoho nového do posádky Kraksny.

LenkaWal
05.04.2023 5 z 5

Ja prostě nemůžu jinak než plný počet. Ano humoru je tu méně než ve druhém díle, který už asi nic nepřekoná, ale tady to ani nešlo vzhledem ke smutnému tématu.
Akce si myslím bylo dost a hlášek taky dostatečně. Ja byla spokojená a vzhledem k tomu, že tohohle dílu jsem se trochu bála, tak velmi spokojená. Rozhodně mám raději knížky od Kristiny než od Kotlety, jsou pro mě stravitelnější, i když né že bych ty jeho neměla ráda. Tahle série mi přirostla k srdci, i včetně postav, takže teď už autorům zbaštím vše, co připraví. Svatba byla výborná. A vtipy na na manželství Moravce a Agy mě bavili celou dobu.
Já jako nenáročný čtenář jsem nadmíru spokojená. A už se těším na další Petragun.
Ps. Nikdy jsem neměla takovou chuť na smažák, jako teď.
A to ho jím jen opravdu výjimečně :)

Gore159
04.04.2023 4 z 5

...až na ty buzny (nemůžu si to vodpustit, ale vopravdu je potřeba je tahat i do tohodle...asik jo jinak by to nebylo dostatečne "in") tak opět parádní počtení víceméně vdechnuty za pár chvilek

markinho962
01.04.2023 4 z 5

Jako ušlo to, popisy Fifinky byly to nejlepší z celé knihy, ale jelikož se to odehrává v Čechách, tak nijak zajímavé až nudné. Ono popisování cizích planet je rozhodně barvitější a zábavnější než šedé Česko. No, ale beru to! Kristýna dostává ty těžší části celé série kde není tolik akce, ve které se využívá Leoš. 4 z 5 jelikož jsem fanda série

Belanna
26.03.2023 3 z 5

Tento díl byl pro mě dosti zdlouhavý.
Vlastně se tu až tak moc nedělo. Pár pěkných momentů se tu sice našlo, ale také dost takových, které mi připadaly dosazené na sílu.
Plus - Aga a její jídelníček :)
Uvidíme, co přinese pokračování.

tlllk
18.03.2023 4 z 5

Najviac ma mrzí že som sa toľko tešil a potom som tu knihu sfúkol za pol dňa. Po obsahovej stránke sa to nikam moc nehýbe, a takýchto a podobných dielov ešte môžu prísť dva tucty, takže podľa slov mojej obľúbenej kapely, že i cesta muže být cíl, sa teším na pokračovanie.

Jandýs
06.03.2023 4 z 5

Skvělý díl! Fifinkou podtrženo :0)

michal3736
06.03.2023 4 z 5

Za mě zase super jízda, návrat na zemi v jednom dni a ukázka toho jak lidi (Češi) opět ohnou hřbet a jdou dále. Někdo přijde, někdo odejde...prostě klasická legie :)

Bašťák
05.03.2023 4 z 5

Po díle Aga dva díly od Sněgoňové. Neřekl bych, že jsou nějak horší. Sněgonová zkrátka tolik nehláškuje, její styl je více popisný, dějový a ne tak soustružně vybroušený jako díly od Kotlety. Díky tomu, ale oblíbené postavy dostávají jakýsi 3D lidštější rozměr a obsah, který potom Kotleta dokonale využije (viz díly Vrabčák a Aga). Tedy doufám, protože se hned pouštím do kotletovské Operace Petragun. Legie zkrátka u mě zatím tímto způsobem funguje skvěle. Díky za ni.

karel bradac
03.03.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila, následující kritiku berte spíše jako zamyšlení.
V celé Legii mi přijde, že Kotletovy knihy děj někam posunují, zatímco Sněgoňové tvoří pouze výplňové texty. Vůbec netvrdím, že by jedny od druhých byly zásadně horší, nezábavnější nebo hůře napsané. Prostě tehdy, když autoři tvořili osu celé série (bylo-li to vůbec tak), si tak nějak Franta uzurpoval ty hlavní dějové události na svou stranu.
Asi po 10 letech jsem dostal chuť na smažák :-)

Merlin_CZ
24.02.2023 5 z 5

výborný díl, skvěle jsem se bavil a popis země po invazi, ten je tak krásně živě napsaný, že jsem to úplně viděl před sebou :)