Mrtvá a živá

Mrtvá a živá https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42977/bmid_mrtva-a-ziva-HMZ-42977.png 4 1089 230

Mrtvá a živá série

Sugestivní psychologický román ze starého šlechtického sídla na anglickém pobřeží o mladé ženě, která se po krátké známosti provdá za bohatého, nedávno ovdovělého muže. Manželský pár spolu začne žít na manželově rodinném sídle, kde však mezi ně na každém kroku vstupuje stín jeho oslňující, tragicky zemřelé první ženy. Vzájemné nepochopení pomine v okamžiku, kdy se oba manželé musejí ještě jednou utkat se stínem mrtvé ženy a společně čelit dramatickým skutečnostem. Mladá žena v tomto zápase vyzrává a proti všemu očekávání nad mrtvou sokyní vítězí. Kniha je plná napětí a děje a kromě vynikající psychologické kresby a působivé atmosféry podává i mnohotvárný obraz společenských poměrů v západní Anglii v době před 2. světovou válkou.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery Historické romány
Vydáno: , Baronet

Rebecca , 1938

MichelleS
06.12.2015 5 z 5

Drama, které není akční, je v atmosféře, pohledech, slovech svázaných konvencemi. Nezapomenutelný příběh.
Po přečtení dalších komentářů, ještě doplním. Překvapivě mě víc zaujala první část - do Maxova vysvětlení osudné noci.

VladkaBU
08.09.2015 4 z 5

... teta mého tatínka rušila knihovnu, a knížky jsem dostala já. Mezi nimi i tato. Neustále se opakovalo ... ano, milostivá paní... ne, milostivá paní. Hlavní hrdinka stále žije z představ, jak se určitě zachoval nebo právě řekl, kěkdo jiný, téměž žádný svůj život... zajímavý mi přišel příběh až v poslední třetině, kdy se konečně začne něco dít

Gold351
23.08.2015 4 z 5

Napínavý příběh, okamžitě jsem se do něj začetla a nemohla se odtrhnout. Filmové zpracování už mě tolik nenadchlo, nevím proč, snad proto, že jsem znala zápletku.

Hawkey
10.08.2015 5 z 5

Souhlasím, že to bylo napínavé.. nikoliv ale hororové nebo tajemné, na což jsem, nevím proč, celou knihu čekala. Příběh se ale četl jedním dechem a jen těžko jsem se od knihy odvracela. Osobnost hlavní hrdinky, jako mnohým, mi nevadila, ba naopak. Bylo zábavné sledovat, jak si bude počínat v situaci manželky vdovce. Doporučuji i přes nudnější začátek a slabší konec, protože ten mě trošku zklamal.

wooloong
04.08.2015 5 z 5

Opět žádný slaďoučký romantický příběh, ale tajemný napínavý román s prvky hororu a detektivky.

paloma
10.07.2015 5 z 5

Mě taky, ale přesto je to skvělá kniha.

tany9
10.07.2015 2 z 5

Tak nevím, ale povahou mi novomanželka lezla příšerně na nervy.Rebeka byla jiný kafe, a i když jsem se s ní nemohla plně ztotožnit, tak mi byla sympatičtější.

Kulhavá
09.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, z počátku jsem měla krapet problém se začíst, ale pak pro změnu zas od knihy odtrhnout :-) Opravdu skvělá kniha.

Luccy78
31.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha s prvky tajemna, jedna z mých nejoblíbenějších už od dětských let.

MiaVanAcid
24.01.2015 5 z 5

Skvěle napsáno, skvěle zfilmováno (původní film. verze).

lagareta
19.01.2015 5 z 5

Jedna z těch knih, ke kterým se pořád vracím....líbil se mi i film :)

Iveta Černá
18.01.2015 5 z 5

Kniha, která se velmi dobře čte, ale asi jen těžko může čtenář poznat, do jakého období děj knihy zařadit, To, že čtenář vůbec nezná křestní jméno hlavní hrdinky, je rovněž trochu neobvyklé. Některé, jak píšou ostatní čtenáři, zbytečně zdlouhavé pasáže se mi i přesto četly jedním dechem a s napětím.

gumkacik
20.09.2014 5 z 5

Probudíte se uprostřed noci, máte žízeň. Vstanete, vyjdete z pokoje a jdete potmě chodbou ke kuchyni. Náhle vás přepadne podivný pocit. Víte, že jste doma sami, ale stejně tak jistě víte, že někdo stojí přímo za vámi. Pozoruje vás a co nevidět vám sáhne ledovou rukou na rameno. Rychle se otočíte. Chodba je prázdná. Ten pocit známe všichni: vy, já, Alfred Hitchcock i skvělá Daphne Du Maurier, která z něj umí vytěžit maximum.

zebrazoma
25.08.2014 5 z 5

Jedna z mojich top kníh.

Jitush
19.08.2014 5 z 5

Napínavá kniha, kterou jsem četla téměř jedním dechem, jen ten začátek byl trochu zdlouhavý a také mě trochu naštval nedořešený konec. Každopádně knížku mohu doporučit.

ivzu77
14.08.2014 5 z 5

Kniha se mi velice dobře četla, příběh mne zaujal, bylo to mé první dílo této autorky a ráda mohu doporučit ... doporučuji i volné pokračování knihy sice od jihého autora, ale s vysvětlujícím příběhem příběhem s názvem REBEČIN PŘÍBĚH

sarekaslukova
29.07.2014 4 z 5

K přečtení knížky mě přimělo celkem kladné hodnocení tady na stránce. Asi jsem od děje čekala něco úplně jiného. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně protivná. A zbylo i než čekat, čekat a čekat, když už konečně budu u konce. Ale to čekání se vážně vyplatilo. Kolem strany 250 mi doslova spadla brada. A už jsem se nemohla odtrhnout. Byla jsem strašně zvědavá jak to dopadne. No konec mě překvapil. Se slovy na obálce ,, zvítězí láska a dobro" jsem nejdřív myslela, že to nedopadne v Maximův prospěch. Ale ...
Škoda je, že takhle dech beroucí knížka, nemohla být taková už od začátku.

svitim
27.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Když se se prolouskáte začátkem, který není moc zajímavý, čeká vás krásný příběh o lásce a nedorozumění, plný zvratů, které nečekáte. Rozhodně doporučuji.

Selinute
19.06.2014 5 z 5

Nevím, jak se mohlo stát, že tato knížka tak dlouho unikala mé pozornosti. Daphne du Maurier je úžasná vypravěčka. Její postavy doslova ožívají, vystupují z románu a můžete je sledovat jako ve filmu . Do knížky jsem se začetla tak, že už mě nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Krásný a tajemný zámek Manderley, napětí a romantika musí okouzlit každého čtenáře. Mě určitě. Proto jsem si koupila i volné pokračování této knihy od Sally Beauman Rebečin příběh. Knížku hodnotím jako naprosto svělou a určitě se k ní ráda vrátím.

pavla9879
11.06.2014 5 z 5

Přečtená jedním dechem, opravdu skvělá knížka, od které se člověk nedokáže odtrhnout :o)