Paní de Winterová

Volné pokračování slavného románu Daphne Du Maurier Mrtvá a živá (Rebeka), psané zcela v jejím duchu. Manželé de Winterovi žijí dlouhá léta v cizině a do Anglie je přivede smrt Maximovy sestry. Touha po poklidném životě na venkově je přinutí opět koupit v Anglii sídlo. Stíny minulosti manžele dostihnou i zde a brzy jsou vystaveni výhružným dopisům a vydírání. Bývalá hospodyně v Manderley a Rebečin bratranec nechtějí na dávné události zapomenout a Rebeka tak opět tragicky zasahuje do života de Winterových. Román je psaný zcela v duchu původní autorky, ale osudy jejích hrdinů se zde rozvíjejí poněkud násilně a staticky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386147/pani-de-winterova-mrtva-a-ziva-ii-EkY-386147.jpg 3.634

Mrtvá a živá 2.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Baronet

Mrs de Winter, 1993

Kniha Paní de Winterová

Paralimpomena

Začátek vypadal slibně - Susan Hill rozhodně zvládá vykreslit Maurierové poetiku, jenže pak už čtenář začne být netrpělivý, kdy se mezi těmi růžemi, fialkami a kerblíky začne konečně něco dít. A ono se dva díly neděje VŮBEC NIC. Vše, co měla autorka této "fan fikce" na srdci, se odehraje ve třetím díle, a je toho zoufale málo, a je to i zoufale zbytečné vzhledem k tomu, jaký odkaz Maurier na konci své knihy jasně definovala. Ano, je zřejmé, že Hillová kánon dobře zná - tu a tam na nás vykoukne věta nebo narážka jako starý známý, ale jedna věc je ctít originál a druhá věc je napsat pokračování. Za mě bohužel, nezvládnuto.

madem
29.01.2020

Nechápu, proč byla tato kniha napsána. Kniha nemá žádný děj, nic se v ní neodehraje. Oba hrdinové se jen přesunují z místa na místo a nic neřeší. Také se oba změnili. Hlavní hrdinka, která na konci prvního dílu nabyla jistoty a rozhodnosti, je znova bázlivá, ani manželovi nedokáže nic říci, jen se užírá minulostí. Max byl rozhodný a živý, nyní je to pouhý stín. Na konci prvního dílu měl vše vyřešeno a nyní po deseti letech se opět utápí ve smutku.
Kdo má rád první díl, nedoporučuji číst tento, zklame.

ujunka
17.04.2019

Knížka sice neměla žádný výrazný děj, ale i tak mě bavila, zajímalo mě, co bylo dál s Maximem, jeho ženou i Manderley... Hlavní hrdinka je sice pořád uťápnutá puťka, která se všeho bojí, ale občas už se dokázala pochlapit :-) Ten konec mě trošku mrzel, ale co už... Jak řekl Maxim - Spravedlnost....

wiana82
21.12.2018

Opět dobře vykreslená psychologická stránka hlavní hrdinky. Jen jsem trochu doufala, že potom, co si prožila v prvním dílu bude trochu odvážnější a méně bázlivá, v tom mě neskutečně rozčilovala. Konec bych si byla přála trochu jiný, přece jen, u prvního dílu by se to dalo pochopit i tak, že Maxim Rebeccu "zachránil" před bolestivým umíráním, což ona nejspíš i chtěla a schválně ho vyprovokovala k činu, což naznačila i věta, že se usmívala, když po ní vystřelil.

micha-ella
02.02.2017

Mně se pokračování líbilo. Povaha hlavní hrdinky se příliš nezměnila. Líbily se mi popisy a příměry, ale konec románu byl podivný, jako by autorka už měla všeho dost a tak příběh rychle uzavřela.

Jirinamac
25.02.2016

Živá a mrtvá je moje oblíbená knížka z mládí, když jsem četla tady ty negativní komentáře, tak jsem od knížky moc neočekávala, ale docela se mě líbila a nezklamala mě

Luccy78
30.05.2015

Knihu jsem si pořídila s velkou nadějí ve slibné pokračovaní mojí oblíbené Rebeky. Jaké ale bylo mé zklamání..

svitim
29.07.2014

Velké zklamání, bez zápletky, příběh měl zřejmě působit tajuplně, mě však přišlo, že postavy jsou ze začátku paranoidní, později připosr.....Sama autorka zjevně jejich lásce nepřála a konec ve stylu ,,boží mlýny melou pomalu ale jistě,, mě dorazil, od romantických knih očekávám šťastné konce. :-(