Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3041 3041

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé , 2011

irefir
10.08.2016 4 z 5

Přestože je léto, při čtení mi chvílemi běhal mráz po zádech:) Kniha se mi moc líbila, pěkné bylo střídání míst a postav, konec kapitoly často ve velmi napínavé chvíli atd. Už mám v knihovně zamluvený Kruh a těším se na další čtení.

n_i_k_i
09.08.2016 4 z 5

Kniha je čtivá a napínavá. Ráda jsem se k ní kadý den vracela. Autor někdy zbytečně moc zabředává do nedůležitých záležitostí (jako pro děj naprosto nepodstatné vyšetřování úmrtí bezdomovce - o kterém se pak stejně nedozvíme jak dopadlo, a co dělá a s kým se stýká dcerunka hlavního hrdiny).
Jedna věc mě při čtení iritovala mnohem víc: časté nesmysly, které jsou zřetelné na první přečtění (to si to po sobě autor nepřečetl?).
Například:
- hmyz, který narazil do skla v třeskuté zimě
- Maďarština = slovanský jazyk :D
- popis vraždy manželky, kdy do ní vyprázdní celý zásobník a v druhém odstavci je manželka zase zcela fit.

Přesto hodnotím velmi kladně, kniha mě opravdu moc bavila.

Micheline
08.08.2016 4 z 5

Nevím co mě dostalo víc, zda příběh nebo neskutečně reálný popis přírody, počasí, zkrátka celého "místa děje". Velmi zajímavá kniha, děkuji.

Mesič
08.08.2016 5 z 5

Naprostá pecka, většina knih co čtu jsou detektivky a musím říct, že tahle byla jedna z nejlepších. Vřele doporučuji

belina1
05.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha!!!! Už se těším až se dostanu k dalším dílům

kahuda01
05.08.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, ale četl jsem to ve slovenštině takže to nebylo ono. Asi se ke knize vrátím v češtině, teď ale čtu druhý díl tak nevím, nevím.

Dardos
02.08.2016 4 z 5

I kdyz mi chvili trvalo,nez jsem se do knihy zacetla,tak lak uz jsem ji zase nemohla odlozit :).
Napinave cteni,ktere mne bavilo do posledni stranky. Nektere zapletky jsem tusila od zacatku, neco mne dost prekvapilo.
Tesim se na dalsi knihy tohoto autora,ktere na mne uz cekaji v knihovne. Snad nebudu zklamana.
Za me muzu kazdopadne knihu doporucit :)

Arsi
02.08.2016 5 z 5

Z knihy jsem nadšená, je to strhující příběh. Nelze od knížky odejít.

Martinka79
01.08.2016 5 z 5

Jednim slovem BOMBA, knizku jsem doslova zhltla za par dni. Uz se tesim na dalsi dily.

iveta3689
01.08.2016 5 z 5

Po delší době jsem četla knihu, kdy je detektiv normální (žádný alkoholik, na drogách nebo s bludy v hlavě), což je docela příjemná změna :) Neubíralo to na zážitku. Kniha je napínavá od začátku do konce a už mám od autora přichystané další.

adicek8
28.07.2016 3 z 5

Četl jsem, že autor si naplánoval jenom začátek a konec knihy a ve zbytku improvizoval, což je zajímavé, protože právě začátek a konec se mi líbily nejmíň. Hlavně z té úvodní nesmyslně bizarní vraždy jsem cítil velkou autorovu snahu čtenáře okamžitě šokovat svojí prvotinou. Poté se to nicméně rozjelo ve velmi příjemně čtivý thriller opředený parádní vysokohorskou atmosférou. Závěr mi nesedl, přišel mi překombinovaný a nedotažený zároveň :-) Ani se mi nechtělo už Minierovi dávat šanci, ale jsem rád, že jsem se nechal zlákat pozitivními ohlasy na Kruh a i na Tmu - oba tyto thrillery už mi přišly o řád lepší.

skipiii
25.07.2016 5 z 5

Dlouho jsem knihu v obchodě obcházela ale nakonec jsem neodolala a nelituji :) Jelikož mám ráda hory, zimu a mráz tak se mi dlouhé pasáže (pro někoho možná až příliš dlouhé) velice líbily. Zápletka se mi taktéž líbila,nemám co vytknout. Za mě tedy ano!

myshmother
22.07.2016 5 z 5

Navzdory některým nelogičnostem se mi kniha četla moc dobře. Napínavé od začátku do konce. Jdu na druhý díl. ;-)

perpe2a
19.07.2016 5 z 5

Vynikající krimi, už se těším na druhý díl. Napínavé od začátku až do konce.

ZuzanaL
19.07.2016 odpad!

Na jednu stranu mě příběh strhl. Hltala jsem každou stránku a opravdu jsem si to užívala. Na druhé straně mě ale rozčilují opakující se popisy oblečení, hudební výběr a nedovysvětlené/neodkryté metody a postupy vrahů. Nicméně jsem ráno cestou do práce dočetla poslední stránku a na cestě z práce už jsem kupovala další díl. Skvěle vytvořená závislost nutící koupit pokračování pátrání po sériovém vrahovi. Stejně jako pro duo Lars Kepler marketingový klobouk dolů.

oregano
16.07.2016 odpad!

toto moze vyhlasit za dobru detektivku iba nejake dieta do 15 rokov.
Je to neskutocne zla kniha plna logickych nezmyslov /horska choroba vo vyske 2000 m ???, ako vytrepali tu mrtvolu pod ten most? je to technicky vobec mozne? vam take veci v texte vobec nevadia?/
hlavny hrdina je blb, ktory sa zozklepe od strachu, ked na neho zasvieti dialkovymi za nim iduce vozidlo??
v kuse tam niekomu bucha srdce..a toto ziskalo literarne ceny?? za co preboha??
Dakujem, dalsie knihy od Miniera ani omylom.

katy238
13.07.2016 5 z 5

Příjemně mrazivý příběh s nečekaným závěrem. Doporučuji všem milovníkům dobrých detektivek.

rene6927
12.07.2016 5 z 5

Napínavé. Zvraty dech beroucí. Moc se mi líbilo prostředí ústavu a okolní popis mrazivých situací. Určitě si přečtu další díly...

heavy66
10.07.2016 4 z 5

Francouzská odpověď na úspěch severské drsné školy! Hory, sníh, mráz, mlha, vítr, strašidelný dům, příšerné zločiny, temná tajemství, a charismatický vrchní vyšetřovatel, osamělý a frustrovaný podobně jako Harry Hole. Pravda, je to tak trochu scifi, na štíru s logikou, překombinovaný konec, tam kde Harrymu stačí chlast, je zde příliš vážné hudby, latinských citátů, a zkoumání detektivových niterných citů a pocitů. Ale příběh je napínavý, plný nečekaných zvratů, jak má správná detektivka být!

Alushka07
03.07.2016

výtečná detektivka, až do konce člověk neví, kdo to vlastně udělal :-)