Mráz

Mráz
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258204/bmid_mraz-lC5-258204.png 4 3041 3041

Martin Servaz série

Vražedné šialenstvo uprostred francúzskych Pyrenejí! Pracovníci elektrárne v Pyrenejach jedného dňa našli mŕtvolu koňa bez hlavy zavesenú na stožiari lanovky, ktorá je v oblasti jedinou prístupovou cestou. Vyšetrovanie zverili Martinovi Servazovi, veliteľovi kriminalistickej jednotky v Toulouse. Skúsený vyšetrovateľ na mŕtvole identifikoval DNA, ktorá patrí jednému z chovancov inštitútu, v ktorom zadržiavajú veľmi nebezpečných duševne chorých vrahov. Ústav je pritom tak zabezpečený, že nie je možné, aby sa niekto z chovancov mohol dostať von. Keď sa nájde prvé mŕtve ľudské telo, Servaz spolu s psychologičkou z ústavu úporne hľadajú kľúč k odhaleniu desivého tajomstva. Vynikajúca kombinácia série skutočne strašidelných zločinov, mrazivej atmosféry a húževnatého policajta robí z tejto knihy napínavé čítanie, počas ktorého budete až do konca hádať, kto je vrah.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (SK)

Glacé , 2011

AAndulka
08.10.2016 4 z 5

Pomalejší rozjezd, konec už ovšem běží na plné pecky.

MelodyFox
07.10.2016 4 z 5

Na mě malinko zdlouhavé, přesto napínavé a knihu jsem tahala všude i přesto, že má přes 600 stran. Určitě zakoupím, další díly.

vsvobo
05.10.2016 4 z 5

Výborný triller! Skvěle napsané, napínavé od první věty do poslední. Už jsem si koupila druhý díl a nemůžu se dočkat, až zase začnu číst.

DAVRE
02.10.2016 5 z 5

Kniha mne zastihla v mé čtenářské krizi, kdy jsem si rozečetl 3 knihy a ani jedná mne nechytla. Tak si říkam musím vyzkoušet čtvrtou knihu. Na základě rodinných recenzí mi padl do oka tento první díl " trilogie" a seznámení s Martinem Servazem. Ano tato kniha mne dostala z krize a já se po dlouhe době začetl jako nikdy. Četba vzhledem k velikosti knihy mne nutila si stáhnout i e-knihu, která byla vždy se mnou. Děj je svižný, napínavý a jen se čekalo na propojení starého příběhu. Čtení se mi líbilo a už se těším na další dvě knihy s tímto detektivem.

Seiers
29.09.2016 3 z 5

(Audiokniha) - Naposloucháno v pražských kolonách, kde se vám svírá vzteky žaludek, krev nemilosrdně buší do spánků a na zátylku raší chladné krůpěje potu. Pan Žák podal ve studiu uspokojivý výkon, nenudil a dokázal svižně reagovat na dějové změny. Ty však kolikrát atakovaly hranici uvěřitelnosti a - bohužel - srážely samotný příběh k vlnám průměrnosti. Hodně čtenářů připomíná podobnost Purpurových řek a Hannibala. Ani s jedním srovnáním jsem se neztotožnil; kanibal vůbec a Grangé velmi, velmi vzdáleně. "Servácovi" autor nadělil překvapivou porci policejního neumětelství (závrať ve výškách, mizerná střelba, strach ze sledování...), nicméně knize / audioknize tím neublížil. Ne všichni kladní hrdinové musí být zákonitě kříženci Supermana a ozářeného génia s úsudkem hodného nositele Nobelovy ceny. Naopak - policisté jsou také "pouze" lidé.

vaneckova.lu
26.09.2016 4 z 5

Naprosto skvělé. Ze začátku mě dost obtěžovaly popisy toho, co má Zieglerová zrovna na sobě, ale později nás toho autor naštěstí ušetřil a ani jeden odstavec mi nepřišel navíc. Kniha je čtivá, vtáhne vás okamžitě do děje a nemohla jsem ji dát z ruky (což je vzhledem k její tloušťce dost nepraktické). Martin Servaz mi sednul, i když stále to není nejlepší Joona Lina :). Dávám čtyři hvězdy jen za občasnou absurdnost a evidentní nereálnost situací.

harena
25.09.2016 5 z 5

Skvělý, napínavý, mrazivý, strhující krimi thriller. Nemůžete přestat, ještě jednu kapitolu, pak ještě jednu, je to jako by se odvíjel film před vašima očima. I při 600 stránkách jste hned na konci. Zároveň skvělý překlad. A ten konec? Už si objednávám v knihovně další díl :))).

Cituska
14.09.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale další díly už číst asi nebudu, dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a těžko jsem se rovnala s hlavním hrdinou. Po Robertu Hunterovi mi přišel nemastný neslaný.

Mia77
12.09.2016 5 z 5

A já myslela, že HH od Nesba už nikdo nepřekoná. Každopádně detektiv Servaz v Mrázu mu pěkně šlape na paty :-))) Pěkná detektivka, na konci možná malinko překombinované, ale čtivé. Už se těším na další díl ....

ankaras
11.09.2016 5 z 5

Martin Servaz a s ním Bernard Minier se dostali díky tomuto super thrilleru do mého hledáčku. Překvapilo mě, jak moc dobré to bylo. Už je v oblíbených a pohlídám si jeho knihy.

Simi
10.09.2016 3 z 5

Trochu Purpurové řeky, trochu Mlčení jehňátek. Kniha je pěkně napsaná, to ano. Děj je však předvídatelný, i to, jak se v budoucnu vyvinou osoby. Doufala jsem, že francouzská detektivka nebude tak plná sadistických psychopatů, jako severské krimi, ale bohužel. Kdo však má takové příběhy rád, určitě se bude líbit.

francouz
06.09.2016 4 z 5

Podání detektiva, který neumí střílet, má problém z výšek, rychlé jízdy má nabudit stav, kdy bychom se měli s hrdinou ztotožnit, protože ani většina z nás nejsou suprehrdinové, co dokáží všechno, občas něco důležitého taky zanedbáme, x věcí nám nevýjde na poprvé, ale je poravdou, že z něj asi nebude nikdy Harry Bosch. Na druhou stránku nelze knížce upřít spád, který opravdu letí a autor se nás snaží držet pod napětím. Je pravdou, že dějová linka 4 kamarádů,kteří uzavřeli tajný spolek my připomněla Mamon, vraždy v nedostupných místech v horách připomínají Purpurové řeky, ale nemohu říci, že bych se nudil, sice dějová linka do psychiatrické lečebny nazančila, kde bychom měli hledat pachatele, ale autor se snažil nám to ztížit a předhazoval stále nové dějové zvraty. Za tyto neustále změny tempa a tím daný spád, určitě se budu zajímat kam se Martin Sevraz posunul v dalším díle.

BarkaS
03.09.2016 3 z 5

Viděli jste Purpurové řeky? Tak tohle je velmi podobné. Podle mě to seveřani umějí líp. Mráz považuju za příliš těžkopádný. A ač je to teprve zhruba desátá kniha od Francouze, už mi to připadá jako pravidlo, že to nemají vyřešený, co se sexuality týče. Nebo jsou opravdu všichni na týhle planetě bi a promiskuitní a násilní anebo aspoň divní a osamělí?

Paulika
01.09.2016 3 z 5

Prave jsem doposlouchal nezkracenou audioknihu Mraz ctenou Jirim Zakem. No, spatne to vylozenen nebylo, ale plno nelogicnosti a nezodpovezenych otazek pribeh stahuji dolu. Nektere jsou zmineny jiz v predchozich komentarich, tak je vyjmenovavat nebudu. Dilo se mi zdalo nejak nedotazene, zbytecne moc udalosti, ktere nebyly dale vysvetleny, proc k nim doslo a zdaly se mi zcela zbytecne. Chapu, ze se jedna o autorovu prvotinu, tak se nevyvaroval jistych klise, hlavne v zaveru knihy. Kladne hodntim to, ze autor dal ctenari/posluchaci sanci tipovat, kdo je vrah (jsou vrahove) a jak k udalostem doslo a to diky postupnym odkyrvanim skutecnosti. Celkove tak dilo pusobilo ale dobrym dojmem a to hlavne diky postupne gradujicimu napeti. Zaver se uz moc nepovedl. Knihu hodnotim prumerne. Urcite dam sanci jeste dalsimu dilu tohoto autora.
Audiokniha se povedla o fous lepe, ac vypravec (a zaroven prekladatel knihy) obcas spatne artikuluje a polyka slova. Audioknize tak davam 4 hvezdy.

Petulke
31.08.2016 3 z 5

zrovna jí čtu, líbí se mi, ale jestli se v této knize nedozvím pachatele, bude mě to mrzet.

klokan.1905
31.08.2016 5 z 5

Mráz od Bernarda Miniera?
Za sebe můžu rozhodně doporučit a zcela jistě sáhnu i po dalších dílech ;-) Nenechte se odradit počtem stran - rozhodně se do toho začtete a pak to pěkně odsýpá... :-)

zpevSusannah
25.08.2016 5 z 5

Wow! Pro mě tedy byla tato kniha téměř dokonalá.
Každá stránka byla mrazivě ledová, každé slovo útočilo na můj mozek a naplňovalo můj čtenářský chtíč. Ještě teď mám husí kůži, když si vzpomenu na některé pasáže.
Velikým plusem byla perfektně vykreslená atmosféra Pyrenejí - děsivá a zároveň tak krásná.
Celkový dojem mi jen malinko narušil konec a nezískání některých odpovědí. Ale mám takový pocit, že Kruh všechno přebije a časem si na žádné nedostatky ani nevzdechnu :-). Takže hrrrrrrr na něj!

felia
24.08.2016 1 z 5

Jsem zřejmě vadnej. Bohužel mám na knihu jiný názor, než ostatní čtenáři. Dal jsem jednu hvězdičku za rozsah knihy. Těch písmenek. Připadalo mi to poměrně nesourodé a srovnatelné s ostatními áutorovými knihami. Vytvořil detektiva, který se bojí téměř všeho, neumí se prát, neustále něco zapomíná, pistole, ze které stejně neumí střílet, mu často padá do bláta. Trpí různými neduhy a hnutími mysli, je týrán zločinci. Má štěstí na pracovité kolegy, kteří si nezapomínají nabít mobil a umí střílet. Než se pustím do další francouzské detektivky, musím si odpočinout u nějakého thrilleru se statečným hlavním hrdinou.

serpent6
18.08.2016 4 z 5

Krimi thriller jak se patří. Strhující, akční, atmosférický, s občasnými hororovými prvky. Líbil se mi způsob, jakým Minier zakomponoval do příběhu psychopatologickou problematiku i jak pracoval s psychikou obou hlavních postav. Za negativum považuji z mého pohledu zbytečnou přebujelost příběhu a tomu poplatnou místy zjevnou snahu autora neustále rozšiřovat objem skutečností, které na děj nemají takřka žádný dopad. Celková zjednodušenost procesu policejního vyšetřování nebyla zas tolik na škodu, až na pár momentů, které mě donutily poklepat si na čelo (zatčenému podezřelému, proti kterému mluví spoustu nepřímých důkazů, přece nedovolí jen tak opustit vazbu, i kdyby přednesl nějaké podstatné informace do vyšetřování, stejně tak by nemohl detektiv pokračovat ve výkonu práce pod vlivem narkotika, nebo hypnotika). Ale je to pochopitelné, komu by se chtělo číst krimi thriller, v němž by jedním z nejvíce vzrušujících momentů bylo sepisování protokolu nebo týdenního hlášení. Přesto je Mráz nepochybně kvalitní počin se zajímavými a neotřelými motivy. Kvůli tomu dokážu zkousnout i tu rozvláčnost a hogo fogo vyšetřování.

Azmodan
14.08.2016 5 z 5

I když podvědomě cítím, že střípky do sebe nezapadly jako ozubená kolečka v pražském orloji knihu považuji za vynikající!!! Pro mě úchvatné prostředí, psychyatrická léčebna, naprosto šokující vraždy a jejich pozadí, prostě pecka. Doporučuji!!!