Možná v jiném životě

Možná v jiném životě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262046/bmid_mozna-v-jinem-zivote-262046.jpg 4 600 186

Podmanivý příběh o mladé ženě, jejíž osud závisí na tom, jak se rozhodne, když znovu potká svou první lásku. Ve střídajících se kapitolách se před námi odvíjejí dva možné scénáře – s překvapivě rozdílnými výsledky. Hannah Martinové je devětadvacet a stále ještě netuší, co se životem. Od promoce žila v šesti různých městech a vystřídala bezpočet zaměstnání. Poté co se v New Yorku zaplete se ženatým mužem, rozhodne se vrátit zpátky do rodného Los Angeles. Zabydlí se u své kamarádky Gabby, která ji zavede na večírek s dávnými přáteli. Právě tam se Hannah setká se svým bývalým přítelem Ethanem. Gabby chce ale už po půlnoci domů a Hannah se ocitá před těžkou volbou – buď odejde s kamarádkou, anebo zůstane s Ethanem. Váhá. Co se stane, když odjede s Gabby? A co se stane, když ne? Od této chvíle se kniha štěpí na dva různé příběhy s velikými důsledky pro Hannah i pro lidi kolem ní. A jak se obě odlišné reality rozvíjejí, vyvstávají v příběhu hlubší otázky o osudu a pravé lásce: Platí, že co se má stát, to se stane? Jak moc náš život určuje náhoda? A existuje něco jako spřízněná duše? Hannah věří, že ano. A v obou světech je přesvědčená, že ji našla.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Maybe in Another Life , 2015

Pedruska01
24.03.2020 5 z 5

Kniha mě chytla hned od první stránky, skvěle a rychle se četla. Od autorky jsem četla už jednu knihu - Jediné pravé lásky, která se mi velmi líbila, a tak jsem se těšila na další její výtvory, přesto jsem to dokázala stále odkládat. Zpětně nevím proč. Překvapil mě způsob "vyjádření/vyobrazení" příběhu/ů, ale po dočtení chápu, že tomu tak bylo. Napadlo mě, zda nečíst jeden a pak druhý, ale ve výsledku je to hloupost. Čtěte to prostě tak, jak jdou stránky. :) Forma, respektive ten nápad je naprosto originální. S takovým jsem se v knize a v běžném příběhu ze života ještě nesetkala. Když se to tak vezme, je to přece stará věc, všichni o ni víme, ale přestože má člověk vždy na výběr, vždy jsou nějaké dvě cesty/alternativy, tak nikdy nad tou druhou, kterou si nezvolil, nepřemýšlí. Až na výjimky. Proto, když už na to "téma" přijde, je to pro něj vlastně novinka. Myslím si, že je to skvělé. Bravurní. Myšlenka i zpracování. Představuju si to jako značku pro nekonečno. Vždycky se dvě "situace/věci/osoby" v nějakém bodě potkají a pak jdou svojí cestou, a pak po nějaké době třeba znovu. Přesto je každá jiná a nelze je spojovat, a to o sobě neví. Ale dost teoriím. :)
Hlavní hrdinku Hannah jsem si oblíbila. Nepřikláním se, kterou její verzi jsem měla radši, protože obě její vyprávění mě chytli za srdce, v každé byla víc než dobrá a obávám se, že to ani nejde. Bylo to drsné, bolestivé, překvapující, nadějné a jako bonus sladká tečka. Tedy šťastný konec. Dostala jsem dva různé příběhy se stejnými postavami, navzájem propletené. Nemám ani páru, který ten příběh je lepší, respektive, který "druhý" svět/vesmír vyhrává, který život si Hannah zasloužila. V obou se stalo mnohé, mnohé důležité, mnohé zlé a i dobré. Nemůžu si vybrat. A s tím souvisí vlastně i druhý, mužský hlavní hrdina. Získali si mě oba. Ethan i Henry.
U takovéhle knihy se člověk musí pozastavit a popřemýšlet. Nejen o tom, co zažila hrdinka, ale především o té teorii - realitě. Prostě to tak je. Člověk si najednou začne pokládat otázky typu "a co by se stalo, kdyby...". Stalo by se toho tolika jiného, co nikdy nezjistíme.
Však zpět ke knize, mám tendenci pořád odbočovat. :D Jsem vážně spokojená s tím, co jsem dostala do rukou. Nečekala jsem to, a o to je lepší pocit. Chtěla jsem vědet, co bude dál, těžko jsem odkládala knihu a na momentální poměry jsem ji zdolala rychle. Autorka mě podruhé přesvědčila, že její knihy stojí za čas, takže se rozhodně pustím i do její třetí a tohle prostě doporučím. :)

Lucie89
13.02.2020 4 z 5

Hodnocení spíše 4.3 :)

První stránky mě popravdě moc nebavily a zvažovala jsem, zda jsem volila správně. Avšak jak se příběh začal rozvíjet, bavil mě čím dál víc. Určitě super četba pro ty, kteří si říkali, že by chtěli nějaké rozhodnutí udělat někdy jinak...a vlastně i pro ty, co ne. Závěr mě mile překvapil. Jedna z mála knih, u které jsem nevěděla až do konce, jak to vlastně dopadne.

Monšíl
09.02.2020 5 z 5

Knížka se četla skoro sama a v každé části neztrácela na zajímavosti, nahrává tomu i její délka. Mě osobně baví tyto rozvětvené příběhy a s tím jde ruku v ruce hlavní myšlenka, a to mnohovesmírnost. Více už ale nebudu prozrazovat. Knížka vede k zamyšlení nad našimi rozhodnutími, osudovostí a nadvládou nad svým životem.

helenkan
15.01.2020 5 z 5

Ze začátku jsem měla trochu pochybnosti zda to dám,ale ono se mi to zalíbilo. Je to zvláštní číst příběh Hannah ve dvou liniích a docela dobrý a zajímavý nápad ho tak napsat.

letadlosknihou
09.01.2020 3 z 5

Taková oddychovka, která neurazí. Nápad je skvělý a neotřelý, klišé o lásce už méně.

Madluska
08.01.2020 4 z 5

Když nečekáte žádnou velkou literaturu,ale hledáte jen takovou milou jednohubkou pro oddych a pohodu, tohle by vás nemuselo zklamat (pomineme-li skořicové rolky a občas vykonstruované zvraty a zápletky). Čte se to skoro samo, nápad s paralelními liniemi je osvěžující a hlavní hrdince i přes její otravný fatalismus vlastně držíte palce. Mile mě překvapilo SPOILER!, že nakonec se ty cesty Hannah rozdělily a každá šla svou vlastní cestou a byla přesvědčena o správnosti svého kroku. Přesně to si člověk prostě občas potřebuje přečíst. A jsem ráda, že jsem si to přečetla právě teď, někdy se to tak sejde, že si vás kniha najde ve správný čas (a ne, já fatalista nejsem). A moc se mi líbilo poděkování autorčině manželovi - tím byl ten cukrkandl v závěru trochu snesitelnější. :-)
P.S. Další zmínka o Princezně nevěstě!

Heli20
24.11.2019 5 z 5

Moc hezky se to četlo

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Já jsem si to zamilovala! Dovedlo mě to k zamyšlení jak může jedno rozhodnutí ovlivnit celý život. Kniha je čtivá a hlavní postavy sympatické. Líbil se mi taky styl jakým autorka píše a tak to nejspíš nebude jediná kniha od této autorky, kterou si přečtu.

zuza_cte
17.10.2019 4 z 5

SPOILER
Knížku jsem četla na doporučení a musím uznat nezklamala. Autorka má dobrý styl psaní, který je hodně čtivý a jak říkám “já bych jenom četla ,, V každém paralelním světě bylo něco ale stejně se mi víc líbilo, když odešla s Ethanem Henry mi byl svým způsobem nesympatická a náhrada za Ethana. Jediné co vlastně mám za menší výtku je to že jediné co dokázala ovlivnit bylo s kým zůstane a tak se tam ty pasáže opakovaly, protože stejně by se to stalo. Doporučuji a určitě stojí za přečtení.

veronika.buk
16.10.2019 4 z 5

Milé oddechové čtení na léto. :)

Terrez93
15.10.2019 4 z 5

Super oddechovka.. necekala jsem zazraky, takze knizka nezklamala ..bohuzel v jede rovine pribehu mi byla hlavni hrdinka hrozne nesympaticka, ale t oje asi jenom muj problem... cekala jsem lepsi konec, nejaky boom na konec, ale to se bohuzel nekonalo.

eliska2126
09.10.2019 5 z 5

U téhle knihy jsem si strašně moc odpočinula. Nehledě na to, že jsem ji přečetla na 3 zátahy, což u mě není moc obvyklé a přiznám se, že by to bylo klidně na 2 nebo možná i na 1. Až tak skvělé to bylo! U obou příběhů jsem si našla něco, čemu jsem se ze srdce zasmála, čeho jsem litovala a v obou příbězích jsem Hannah bezmezně fandila. Navíc nikdy jsem nečetla nic takového, kde bych střídala pohledy z paralelních světů. A úplně otevřeně říkám, že už hodně dlouhou dobu jsem se po dočtení knihy necítila tak šťastná. Navíc jsem dostala chuť na skořicovou rolku.

Adell-ka
27.09.2019 5 z 5

Kniha o tom, jak mohou malá rozhodnutí zcela změnit běh našeho života... Krásné, milé čtení.

kopretitinka
13.09.2019 3 z 5

Jako oddechovka dobré. Snad jen... je lepší nezamýšlet se nad tím "co by, kdyby".

Oceňuji to, že autorka dokázala krásně rozlišit obě dějové linie. Nezamotávala jednu linku do druhé. Člověk prostě četl a přesně jste věděli, ve které lince se pohybujete. Super nápad s kapitolami, které střídavě popisovali život z jedné a v další kapitole z druhé strany.

hlavajda93
03.09.2019 5 z 5

Tato knížka mě opravdu chytla za srdce. Kniha o tom, jak by se mohl život vyvíjet, kdybychom se rozhodli o trošku jinak. Krásný příběh, kde se prolínají 2 dějové linky.

Mojepočteníčko
03.08.2019 3 z 5

Oblíbená kniha, oblíbená autorka. Nějak se s tou oblíbeností nemůžu ztotožnit. Něco málo jsem si z tohoto příběhu odnesla - lhala bych, kdybych tvrdila, že mi nepřinesla vůbec nic. Líbil se mi autorčin nápad, respektive způsob, jakým se příběh rozhodla zpracovat. Ale na zadek jsem si z toho tedy nesedla...Bohužel.

Andynka
25.07.2019 5 z 5

Tohle byla dokonalá romantika na léto. Ten nápad ze se děj odehrává v paralelních světech. To je vážně originální. A mě až trochu bolí srdce, jak to bylo dojemné a plné naděje, že i když je Vám nejhůř, vždy se můžete zvednout ze dna a jít si za svými sny. Stačí jen chtít. Doporučuji všemi deseti.

Sorrow
23.07.2019 3 z 5

Taková kvalitnější romantika, která hezky pracuje s otázkou osudu, předurčení a vlastních rozhodnutí. Na mě sice příliš prvoplánově sladké (jako ostatně většina knih žánru), ale za přečtení jistojistě stojí. Trochu mi vadilo nepříliš kvalitní zpracování knihy (tenký papír, nestandardní okraje a hlavně - dvě linky příběhu jsou sice odlišeny fontem, v půlce ale nastává chyba a fonty se najednou změní - to načas opravdu rušilo).

kikikrat
04.07.2019 5 z 5

Tahle kniha byla tak zvláštní, oddechová a přitom tak k zamyšlení. Nemůžu jí dostat z hlavy a musím pořád přemýšlet. Autorka zde ukazuje kouzlo přátelství, lásku nebo složitý vztah s rodiči. Je tu vlastně mnoho vážných témat. Ano tahle kniha mě uchvátila. Doporučuji.

kacka29
04.07.2019 5 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka a já ji po přečtení rozhodně doporučuji dál. A rozhodně si přečtětě i celé poděkování, stojí to za to ;) Už dlouho jsem nečetla žádnou romantickou oddechovku a tahle je opravdu povedená. Líbil se mi nápad rozdělit příběh na 2 paralelní děje. Bavilo mě, že jsem věděla něco z prvního děje, co se prolínalo i v tom druhém, aniž by to hlavní hrdinka věděla. Kniha mě přiměla se zamyslet nad tím, jak každičké sebemenší rozhodnutí ovlivňuje můj život a jak bych si měla dávat pozor, abych se rozohodovala správně. Jsem ráda, že mám Knihu knih - Bibli, díky které vím, co je správné a jak se rozhodovat.

"Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému" - Římanům 8:28