Moudrost starých psů

Moudrost starých psů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396165/bmid_moudrost-starych-psu-P5S-396165.jpg 5 110 39

Psi jsou úžasní – v každém věku! Život se starým psem nám otevírá oči a srdce víc, než si umíme představit. Staří psi nás mohou mnohému naučit: Například brát každý den jako dar, ničeho nelitovat, starat se o svou smečku, poznat, na čem skutečně záleží, ale také odpouštět nebo brát věci tak, jak jsou. Elli H. Radingerová vypráví napínavé a dojemné příběhy o důvěře, trpělivosti, pozornosti, vděčnosti, intuici, lásce a vtipu, které se pozvolna vytrácejí z našeho uspěchaného života. A ukazuje nám, jak se díky našim čtyřnohým společníkům můžeme naučit zacházet se smutkem a ztrátou. Moudrost starých psů je srdečný a hřejivý kompliment nejlepším přátelům lidí – psům!... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Mladá fronta

Die Wessheit alter Hunde

Nickyheat
01.10.2019

Nádherná kniha, brečela jsem jako želva...

LeTour
29.08.2019 5 z 5

Krásná kniha o životě a loučení s nejlepšími přáteli člověka.

ankaras
29.07.2019 5 z 5

Krásná a naprosto pravdivá knížka. Během čtení jsem pořád odbíhala mazlit tu moji 11-letou seniorku, životní parťačku...

Alena_S
09.07.2019

Krásná a uklidňující kniha o nehrocení a vůbec přístupu ke světu, životu a k druhým, navíc s rozkošnými obrázky. Po jejím přečtení už možná další literaturu tohoto směru nebudete potřebovat, prostě se jen zeptáte - co by udělal můj pes? - A máte jasno.
Jen na mě coby cynického kočkaře je paní fakt až moc zasněná, ale na to už jsem byla připravená z Moudrosti vlků :-)

Corly
12.05.2019 5 z 5

Silné, dojemné až se někdy ani číst nedá... , ale hlavně pravdivé a tolik poučné , protože oni takoví jsou a oni nás učí...:-)

lara25
12.05.2019 5 z 5

Knihu jsem si před pár dny koupila a hned v úvodu jsem plakala dojetím. Nádherná a silná publikace psaná srdcem a k tomu kouzelné fotky psích čumáčků. :-)

Petra2808
18.04.2019 4 z 5

Krásná kniha pro pejskaře.

vterinka
14.04.2019 5 z 5

Fantastická kniha nejen pro pejskaře, ale pro všechny milovníky zvířat.
V knize jsou úžasné příběhy, fotografie a myšlenky.
Miluji autorčiny knihy. Jednou se k nim zase vrátím. :-)

Olous1
06.04.2019 5 z 5

Strašně moc moc krásná kniha,ještě teď si utírám slzu. Mám 8letou retrívří slečnu a musím říct, že čím dál víc si pejskem rozumíme.Máme jí vlastně jako dítě a musím říct, že s náma zažila moc věcí a dokáže je vracet už jen svojí přítomností. Moc jí milujeme a jsme rádi, že ji máme.

Vladii
19.03.2019 5 z 5

Kniha, která rozhodně není na cesty do tramvaje nebo vlaku. Na tuhle knihu člověk musí mít soukromí a nejlépe čtyřnohého parťáka u nohou. Velmi silná a dojemná kniha, která vžene slzy do očí a za chvíli vykouzlí úsměv na tváři. A k tomu přináší návod, co by měli lidé odkoukat od svých psích přátel. Žít teď a tady, radovat se z maličkostí, nemyslet na to, co bylo včera nebo bude zítra. Opravdu úžasná kniha, která je navíc doplněna překrásnými fotografiemi.

harena
15.03.2019 5 z 5

"Dar, který nám staří psy dávají, spočívá v tom, že nám ukazují: Dnes je dobrý den k životu. A nedělejme si starosti, jak asi bude vypadat zítřek. Další den přinese svoje radosti a problémy."

Knížka s mnoha fotografiemi pro milovníky psů a tedy i pro mne. Naše rodina se rozloučila už se dvěma psími kamarády a i když jsem se hodně snažila u konce neplakat, slzičky samy tekly. Ale neobávejte se, není to smutná knížka. Určitě se i pobavíte. Například si představte, že byste nechali při prudkém lijáku stát přede dveřmi svého psa a ještě svého přítele. A když pak otevřete, kdo vás s láskou uvítá?

"Psí moudrost štěstí: Dej mi kost a jsem šťastný - dej mi místo ve svém srdci a budeš šťastný TY."

AloneJane
12.03.2019 5 z 5

"Psi jsou ztělesněná bezpodmínečná láska." Kniha která pobaví, donutí člověka se pousmát i zamyslet. Každého jednou čeká duhový most, ale podstatné je, jak využijeme ten čas, který máme. Rozhodně příjemné čtení s osobními příběhy autorky a jejích čtyřnohých přátel. To vše doplněno o krásné fotografie.

čef
08.02.2019 5 z 5

Tuto knihu asi ocení lépe starší pejskaři, kteří se dopracovali vlastními zážitky a chybami k mnoha poznáním uvedených v této knize. Přesto je hodně dobré si je opětovně zas a znova připomínat, nejlépe tak utříděnými a formulovanými krásně pregnantně a hlavně dojímavě jako zde. Určitě si všichni hodně popláčí nad scénami loučení s milovaným pejskem, ale to určitě není hlavní smysl těchto úvah. Myslím, že jde o víc – autorka nás ujišťuje, že pozorováním života a chování našich miláčků zjistíme, co je v životě důležité, ačkoliv očím neviditelné. Rozhodně si po dnešku budu všímat naší Kiry o hodně pozorněji.

jarrmilla
29.01.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha nejen o moudrosti starých psů, konejšivá, něžná a jemná, Bože díky za ní, tolik věcí mi došlo a ještě se odplavilo se slzami, tolik se toho ještě dočistilo a tak se mi ještě v mnohém doulevilo. Dopochopila jsem ještě pár věcí z té smutné doby, kdy "přítelkyně mé duše" odcházela až nakonec odešla... Díky Elli za tu knihu, za vše co napsala a jak to napsala, za postřehy a životní moudra ... nejen o psech... některé mé pocity dostaly svá vysvětlení, svá slova, své významy, bylo to velmi potřebné, jak jsem zjistila a velmi uklidńující a osvobozující zárověň. Upřímné a hluboké DÍKY.

4tlapky
23.01.2019 5 z 5

Číst Moudrost starých psů pro mě bylo velmi těžké. Loni v létě jsem svého psího dědouška doprovodila za duhový most a při čtení jsem náš společný život a jeho poslední měsíce znovu prožívala. A ano, i já jsem po jeho boku pochopila mnoho věcí, které by mi jinak nedošly.

genie
14.01.2019 4 z 5

Opět velmi pěkná a citlivě napsaná kniha. Nemohu se však ubránit srovnání s knihou o vlcích, ta mi přišla o něco lepší (záživnější).

Iva-JU-KA
07.01.2019 5 z 5

Kniha mi byla velmi blízká.
Dochovala jsem fenku pudlíka do 19 let. Čím jsme byly starší, tím jsme si víc rozuměly.

KAREL6725
30.12.2018 5 z 5

Pro pejskaře povinná četba. Pěkná kniha, plná pěkných myšlenek. Vlci byli lepší, ale i tak plný počet hvězd. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení.

kneslova
25.12.2018 5 z 5

Krásná kniha, plná dobrých myšlenek a tak vůbec. Pro milovníky psů obzvláště.