Moudrost Silvána z Athosu

Moudrost Silvána z Athosu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182919/moudrost-silvana-z-a-182919.jpg 5 5 2

Svatého Silvána není možné si pustit blíže k srdci a zůstat nezměněn. Vyjadřuje se sice prostě, ale nedejme se zmást formou. Promlouvá k nám jako ten, kdo poznal Boha a dlouho kráčel po jeho cestách, proto má moc oslovovat lidská srdce a uvádět je do Božích tajemství. Bude nás přitahovat, uzdravovat i šokovat svou dětskou průzračností, zapalovat žhavou láskou k Bohu, oslovovat i zahanbovat svou hlubokou pokorou a milosrdenstvím ke všem lidem. A bude nás vést nejen k zamyšlení, ale rovnou před Boží Tvář; dovolím si předpovídat, že se při četbě budeme cítit jako učedníci na cestě do Emauz.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Pisanija starca Siluana

Hanka_Bohmova
16.12.2020 5 z 5

„Pro krutost svého srdce si lidé i o Bohu myslí, že je takový jako oni, a úplně ztrácejí víru v Boha. Kdyby to jen bylo možné, ukázal bych jim Pána a řekl: ‚Podívejte se, jaký je Pán! Před tváří jeho lásky duše člověka roztává.' Ale tuto lásku nelze uzřít prostým rozumem; lze ji poznat pouze v Duchu svatém.
Pane, dej, ať prolévám slzy za sebe a za celý svět, aby tě lidé poznali a žili věčně s tebou. Pane, učiň nás hodnými daru pokorného Ducha svatého, ať pochopíme tvou slávu.“

PAVEL z BRNA
12.12.2017 5 z 5

Tyto texty mystika a extatika jsou určeny zvláště lidem, co ztratili milost Ducha sv., což je můj případ a tak jsem mohl přemýšlet o tom, co mám dělat, abych tuto boží milost znovu získal. Hlavními léky jsou prohlubování pokory a láska ke všem bytostem včetně nepřátelů , démonů či zvířat.