More Than Culture – Více než kultura: Diverzita v mezinárodní práci s mládeží

More Than Culture – Více než kultura: Diverzita v mezinárodní práci s mládeží https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415025/mid_more-than-culture-vice-nez-kultura--84Y-415025.png 5 1 0

Jak zacházet s předsudky, stereotypy a diskriminací při mezinárodních setkáních mládeže? Seznamte se s konceptem a metodami vědomé práce s diverzitou! Tato příručka si klade za cíl vysvětlit, co může znamenat vědomá práce s diverzitou ve vzdělávání v oblasti mezinárodní práce s mládeží. Naším cílem je popsat tuto perspektivu, tento postoj a související témata tak, aby bylo toto východisko srozumitelné i lidem bez rozsáhlých odborných (pedagogických) znalostí a aby bylo užitečné pro jejich vlastní praxi a seberefexi. Příručka se hodí zejména jako doplnění a doprovodný materiál pro další vzdělávání k danému tématu nebo pro přímou výměnu zkušeností s dalšími vedoucími seminářů. Nenabízí žádné recepty ani rychlá řešení, spíše může být čtenářovým „průvodcem na cestě“. Příručka je určena všem, kdo doprovázejí procesy učení v mezinárodních souvislostech a při tom chápou také sami sebe jako učící se jedince. Prostřednictvím naší perspektivy a nápadů chceme oslovit všechny lidi, kteří realizují mezinárodní setkání mládeže, stejně jako aktivity dalšího vzdělávání pro multiplikátory z oblasti mezinárodní práce s mládeží.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Vzdělávání
Vydáno: , Koordinační centra česko-německých výměn mládeže Tandem

More than culture. Diversitätsbewusste Bildung in der internationalen Jugendarbeit. Eine Handreichung für die Praxis. , 2016

pedagogika pro mládež mládež vzdělávání mezinárodní spolupráce

2016  100%More Than Culture – Více než kultura: Diverzita v mezinárodní práci s mládeží
2016  0%Více než kultura