Moře klidu

Moře klidu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167554/more-klidu-167554.jpg 4 871 225

Dva a půl roku. Tolik času uplynulo od té hrozné tragédie. Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi Kashnikové zbyl jen stín holky, kterou byla předtím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi pěkně daleko od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem Bennettem. Je osamělý stejně jako ona. A neuvěřitelně přitažlivý. Joshův příběh zná kdekdo: všichni lidé, které miloval, zmizeli z jeho života. Teď má sedmnáct roků a zůstal úplně sám. A když je vaše jméno synonymem pro smrt, lidi se s vámi moc nebaví. Až na Nastyu. Ta se naopak Joshe drží jako klíště a postupně se stává součástí každé stránky jeho života. Táhne je to k sobě, jiskří to mezi nimi stále silněji. Ale zároveň se Josh začíná zamýšlet nad tím, jestli se někdy dozví všechna tajemství, která před ním Nastya skrývá. A vlastně ani sám neví, jestli se je dozvědět chce.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Sea ​​of ​​Tranquility , 2012

seredomi
25.11.2015 5 z 5

Úžasné... spánek musel zkrátka opět počkat ;)

vsvobo
29.10.2015 5 z 5

Zboňuju tu knížku! Úžasné, napínavé čtení. Líbily se mi dialogy, líbil se mi styl lásky mezi těma dvěma a prostě všechno. Plus dávám postupnému rozkrývání "té" události.

kazatell
17.10.2015 5 z 5

Pěkná čtivá kniha, druhou půlku jsem docílil do dvou do rána protoze jsem se nemohl odtrhnout. Přiznávám že jsem si v průběhu čtení musel několikrát zkontrolovat koule, jestli ještě nějaké mám a jestli jsem pořád chlap.

Sarance
07.10.2015 5 z 5

Zajímavý příběh, čtivé, sice pro mládež, ale i já si přišla na své, pátá hvězda za pointu.

Beni
02.10.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTEROU VÁM DOPORUČIL KAMARÁD

Úžasná kniha se silným příběhem. Vím, že jsem ji určitě nečetla naposled, protože kniha si zasložila čestne místo v mé knihovne.. Káji, musím ti poděkovat, žes mi doporučila zrovna tuhle

EvaSupovic
20.09.2015 5 z 5

Nádherná knížka, nádherný příběh :-D

evelýny
15.09.2015 5 z 5

Již dlouho mě žádná kniha tak nedostala. Příběh se opravdu zdá být mnohdy nevěrohodný, někdy trochu rozvleklý, překombinovaný, ale mě rozhodně nenudil. Místy vás rozesměje svou vtipností, mnohdy vás donutí přemýšlet o životě - smrti, druhých šancích, jak je někdy složité vypořádat se s minulostí. A poslední stránka knihy mě úplně emocionálně roztříštila. U mě plný počet bodů už jen za postavu Joshe Bennetta.

mi-nul-o
13.08.2015 5 z 5

Ten konec mě dostal a náhle mi i celá knížka přijde výjimečná. Nemůžu ji dostat z hlavy.

Pedros
12.08.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem...může být nějaká knížka dokonalejší než tahle? S tím krásným zakončením mi to ale přineslo i podvědomě zklamání, protože si říkám, že na tak úžasnou knížku, jako je tahle už dlouho, dlouho nenarazím...kdo ví jestli vůbec někdy. Budu na ní dlouho vzpomínat a chci si ji ještě určitě víckrát přečíst. Je dokonale propracovaná a líbí se mi postupně rozuzlívání... ostatně líbilo se mi na ní vše. Snad první knížka, kde nemám žádné námitky. 5 hvězdiček bez rozmýšlení!!!

Sušenka1556
11.08.2015 4 z 5

Opravdu zajímavá a nedá se hodnotit ,co se mi líbilo a co ne! Bylo to prostě zvláštní příběh ,ve kterém si každý něco musí najít.
Mě se líbilo kouzlo knihy a proto dávám 4 hvězdičky!
A za ten konec ,patří autorce veliké DÍKY!

Mirime13
30.07.2015 5 z 5

Páni snad nexistuje jiná kniha, kterou bych milovala a zároveň nenáviděla víc. Nevím co víc o téhle knize říct. Snad jenom, že se mi už hodně dlouho nestalo, abych knihu přečetla za dva dny. Myslím, že bych ji přečetla i dřív nebýt spánku :D.

petvet
19.07.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila-našla jsem si ji tady na databázi a zaujala mě,takže jsem si ji co nejdříve vyzvedla z knihovny.
Nápad na knihu by dobrý,dobře do skončilo,ale nemohu říct,že bych byla z knihy unešená,nebo mě nějak extra nadchla.Škoda.Do 150 stránky byla nudná (o ničem,dost jsem přeskakovala pasáže),pak se to dalo. Byla to oddechovka,ale můj šálek kávy to není.Hodnotím na 3*.

Alexxxxx
17.07.2015 4 z 5

Krásné!!!Moc mě to překvapilo.Nečekala jsem od toho nic moc.Vážně skvělý.Příběh byl hodně originální a propracovaný.Mnoho nečekaných věcí.A ten konec k tomu nemám slov.

misbyxo
16.07.2015 3 z 5

No, od téhle knížky jsem čekala víc. Prvních sto stránek je úplně nevyslvětlených a tak mi vůbec nedávalo smysl proč sakra nemluví, kde má mámu a proč se chová s prominutím tak debilně. Protože to nikde nebylo proč nemluví,nebo jestli vubec mluvit může tak to na mě na chvíli udělalo dojem že je asi fakt němá. No, od dvoustý stránky to už trošku šlo když se tam začal víc objevovat Josh. Ale pořád jsem nechápala proč nemluví ale píše lístečky, což mi přišlo absurdní. Tak nějak chvilku to šlo. Ale na závěr? Strašně přehnaná zápletka, a vůbec jsem nepochopila Nastino chování, neviděla jsem důvod pro to co dělá a přišlo mi to skoro jako kdyby ani autorka nevěděla co vlastně dělá ale hlavně ať tam je ""akce"" . Až ke konci se teda konečně dozvídáme co se stalo a konečně si můžeme odpovědět na otázky na které jsme se ptali na začátku. No konec mě zklamal, ne jenom jak to skončilo ale prostě mi to přišlo strašně přehnaný. No dala bych tak 2,5hvězdičky ale v hodnocení žádné 0.5není tak za hezké momenty s Joshem dávám 3*

hanouch
28.06.2015 1 z 5

Po přečtení anotace a množství nadšených hodnocení jsem se na tuto knížku dost těšila. Musím ale říct, že jsem byla celkem zklamaná a nejednou jsem knihu chtěla odložit a už se k ní nevracet. Asi jsem čekala víc.

rajen
25.06.2015 5 z 5

Tak tato kniha je moje srdeční záležitost. Je naprosto neskutečná, naplnila mě strašnou spoustou emocí a na konci i husí kůží. Byl to náhodný výběr v knihovně, čekala jsem oddechovou americkou středoškolskou romanci, ale tohle má fakt hloubku a TO něco navíc. Hodně navíc.
Strašně se mi chce o této knize stále něco psát, ale pořád nenacházím TA slova. Takže to nechám jak to je a napíšu už jen, prosím, přečtěte si ji. Já to udělám znova a znova..

Mozkovna
15.06.2015 5 z 5

Troufnu si říct, že to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Nastya (to jméno je fakt příšerné, vždycky si vzpomenu na Mrazíka) byla zezačátku taková nesympatická a hned mi bylo jasné, že to nebude normální holka s normálními problémy. Po pár stránkách jsem si ale její styl oblíbila a celou knihu jsem ji vlastně obdivovala. Tak strašně bych chtěla být sebevědomá a drzá vůči lidem, co mě štvou, ale naopak jsem ten typ holky, které někdo začně nadávat a ona sice opětuje palbu, ale připadá si trapně, zrudne a chce se jí brečet (nepočítám falešné pocity, že mě nikdo nemá rád). Navíc obdivuju, že dokázala nemluvit. Já to zkoušela a nevydržela jsem ani den. Asi se mi bude muset přihodit něco strašnýho.
Joshe jsem si taky hned na začátku oblíbila a Nastye jsem ho záviděla. Ten vztah mezi nimi, který začal hned, jak se poprvé objevila u něj v garáži (nebo snad ještě předtím na tom školním dvoře), byl tak neskutečně krásnej, vtipnej a očekávanej, že nešlo se nad těma dvěma rozplývat. A Sluníčko - myslím si to jenom já, nebo je to tak úžasná a roztomilá přezdívka (která mimochodem k Nastye zezačátku ironicky vůbec nešla)?
A Drew - to je kapitolka sama o sobě. Je sen mít takovýho kámoše. To samý jako Clay.
Ta knížka je fakt nádherná, nemůžu si pomoct ❤

Markét.t
08.06.2015 4 z 5

Krásné čtení. :)
Kniha vtipná i smutná zároveň.
Dobře napsaná a velmi čtivá.
Plná skvělých myšlenek.

"Zajímalo by mě, jestli to tak mám jenom já, nebo všichni. Jestli pokaždé, když někdo umře, lidi počítají, jak dlouho už tady není.
Nejdřív to počítáte na minuty, pak na hodiny. Pak počítáte dny, měsíce a jednoho dne si uvědomíte, že už nepočítáte a že ani nevíte, kdy jste přestali.
V tu chvíli je dotyčný pryč"

sofinka4264
31.05.2015 4 z 5

Já nevim. Možná mi to nepřišlo nic moc, protože jsem neměla ráda Nastyu. Snad až na konci. Za příběh bych dala 3 a za Joshe 1 hvězdu...

little.chemik
27.05.2015 4 z 5

Příběh traumatizované dívky a záhadného chlapce, jež jsou poznamenáni temnou minulostí. Vytváří se mezi nimi velmi křehoučké pouto. Mají svou "neviditelnou bublinu", mají garáž, mají dřevo, mají čerstvě upečené sušenky, mají noční běhání, a to nejdůležitější - mají jeden druhého... Líbí se mi jejich snaha bojovat a nepoddat se špatným a smutným myšlenkám, což je v některých situacích obzvláště těžké.
Nutno podotknout, že si paní autorka nebezpečně zahrávala s mou trpělivostí :-) měla jsem hlavu plnou otázek, na které poskytovala odpovědi velmi pozvolna. Celkově na mě knížka působila kladně.