Moravané nebo Češi?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je první prací, jež se soustavně a uceleně zabývá vznikem a rozvojem českého národního vědomí na Moravě v 19. století. Kapitoly Osvícení vlastenci, buditelé, Osmačtyřicátnící, Slované, Čechoslované a Češi naznačují strukturu práce. Ačkoli tehdejší potýkání s německým vlivem je věcí minulosti, je dobré si některé skutečnosti připomenout i dnes. Aktuálnost knihy je podtržena novou podobou územněsprávního členění České republiky. Důkladně zpracovaná studie, kladně hodnocená našimi významnými historiky, přiblíží politické i kulturní dění na základě četných pramenů, které autor pečlivě prostudoval. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/149222/moravane-nebo-cesi-149222.gif 3.43
Žánr
Literatura naučná
Vydáno, Doplněk
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Moravané nebo Češi?

KejmlP
08.06.2017

Ve svém oboru vcelku dobré dílo. Autor v něm vrhá světlo na málo známé skutečnosti ohledně odlišného vývoje na Moravě v době tzv. národního obrození. Ukazuje, proč se u Moravanů nevyvinulo samostatné národní vědomí, ale přihlásili se k českému hnutí.
Kniha je psaná odborným jazykem, a rozhodně je určena spíše odborníkům a studentům, kteří již mají nějaké předchozí znalosti o daném historickém období. Osobně se domnívám, že přehlednosti práce by rozhodně prospělo rozdělení do podkapitol, a celkově členitější strukturování témat.