Interpretace Francouzské revoluce

Interpretace Francouzské revoluce https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65633/bmid_interpretace-francouzske-revoluce-Qxu-65633.jpg 3 7 1

Reprezentativní sborník příspěvků ze dvou konferencí pořádaných Historickým ústavem FF MU, Historickým ústavem AV ČR a CDK. Publikace shrnuje vývoj poznání o fenoménu revoluce v západní i východní Evropě prostřednictvím rozboru děl významných autorů (E. Burke, J. Michelet, A. Tocqueville, F. Furet, M. Ozouf, L. Hunt a další), ale také prostřednictvím rozboru základních výkladových paradigmat (romantismus, pozitivismus, marxismus, „nová historie“ aj.). Autoři příspěvků jsou předními odborníky na danou problematiku (D. Tinková, R. Slabáková, J. Válka, R. Vlček, M. Hlavačka, F. Holeček, M. Řepa a další) a přinášejí do českého prostředí nové interpretační akcenty.... celý text

medvídě
28.08.2019 3 z 5

Knihu jsem četla s původním záměrem do školy. Publikace je rozdělena do dvou částí - na 19. a 20. století. V každé je několik příspěvků zaměřující se buď na určitou osobnost či skupinu lidí, kteří se Francouzskou revolucí zabývali, čím byli ovlivněni a jak se na to dívali.
Ne všechny příspěvky se mi četly lehce a často jsem se do toho musela hodně nutit. Vím, že se ke knize už nevrátím a tak ji dávám pouze 3*, i když jsem se rozhodovala mezi 3-4, tak to vidím spíše na 3.