Rytíř ve zlaté zbroji

Rytíř ve zlaté zbroji https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94072/bmid_rytir-ve-zlate-zbroji-b3Z-94072.jpg 4 269 52

Montgomeryovi série

< 19. díl

V průběhu prázdninového výletu do Anglie zradí Dougless Montgomeryovou její milý a ona se ocitá bez prostředků ve starobylém venkovském kostelíku. Bezradně se rozpláče na náhrobní desce sira Nicholase Stafforda, popraveného roku 1564, a její zoufalství jej dokáže přivolat přes propast času. Brzy se však ukáže, že sir Nicholas potřebuje pomoc ještě více. Je falešně nařčen, obviněn královnou Alžbětou ze zrady a odsouzen k smrti. Pro jeho záchranu se Dougless vydává za ním do hlubin věků, kde prožije milostné dobrodružství, které její srdce poznamená na celý život. Cyklus rodu Montgomeryů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Knight in Shining Armor , 1989

Analady
01.11.2023 2 z 5

Tuto knížku jsem poprvé četla v 18 letech a tehdy se mi moc líbila. Vlastně díky ní jsem našla zálibu ve čtení. Dlouho jsem si říkala, že si ji jednou musím přečíst znovu. A teď kvůli čtenářské výzvě k tomu byla ideální příležitost. Těšila jsem se na romantiku, ale překvapivě mě tentokrát čtení ani zdaleka tak nebavilo. Škoda.

dasa8349
21.05.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla už po několikáté. Neschází v nich smutek ani
humor. Tuto autorku mám ráda.

Anor505
22.01.2023 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Hledala jsem něco jednoduššího, protože 16. století není můj šálek kávy. A jsem kupodivu docela spokojená, knížka splnila svůj účel.
V první polovině jsem se i zasmála, pak přišlo ono 16. století, kterým jsem se nečekaně rychle prokousala až do konce. Sice to byla blbina, ale v tomhle žánru to rozhodně nebylo špatné. =)

ZUZANA-123
04.01.2023 5 z 5

Napínavé až do konce.

reader.007
02.08.2022 1 z 5

Přečíst se to sice dalo, i když hrdinka byla výstavní slepice a hrdina ani děj se nevyznačoval ničím světoborným, nicméně za české zpracování (minimálně to z roku 2008, to starší ale asi taky, když je to ten samej spolek břídilů) by zasloužil vyhodit nejen editor, ale pro jistotu celá redakce, protože kontrola se rovnala čisté nule.
Vrcholem bylo "... že by si doktoři a porodní báby měli mít ruce."

evik91
06.01.2022 4 z 5

Doporučuji

Gabi1122
15.08.2021 5 z 5

Četla jsem několikrát. Tato kniha mě nikdy neomrzí.

LenysekC
06.08.2021 2 z 5

Četla jsem na základě doporučení kamarádky. A i zdejší recenze byly pochvalné, tak jsem to zkusila, když se mi dostala do ruky. Ale paní Deveraux asi není pro mě.
Já chápu, že lidi mají různé slabosti a nejsou dokonalí. V dobře napsané knize to člověk chápe a fandí jim, aby to překonali. Ale tady? Dougless byla prostě úplná pipka a Nicholas namyšlenej blbec. A nic víc. Nějaké posuny v myšlení? Vývoj? Přehodnocení? Ne. Prostě neustálé přetahování o moc, o to, kdo má pravdu, kdo má právo být uraženej... Jak pětiletí na písku. A to nemluvím o tom, jak strašně jsem jim to nevěřila. Nic. Ani lásku a vášeň, ani strach, ani zmatení. Příliš rychle lítali z jednoho do druhého. A vrcholem bylo, jak si pořád vykali...

Eliwen.Nika
18.01.2021 5 z 5

Tuto knížku mi půjčila kamarádka a odstartovala tím u mě lásku k historickým románům. Stará Anglie, láska, cestování v čase, záhady a nakonec osud - co víc si člověk v knize může přát.

marcus0379
29.11.2020 5 z 5

Deverauxve vrcholné formě. Krásný popis středověkých reálií, Asi nejhezčí , co kdy napsala. Za mě plný počet.

vladka16
06.11.2020 5 z 5

Četla jsem ji již před lety, moc se mi příběh líbil. Takové lehké romantické čtení, s trochou napětí i humorem. Příjemné...

Artep071
05.08.2020 4 z 5

Romantická přeslazená pohádečka , no proč né :D

Terry11
28.07.2020

Tak nejak jsem se dostala mimo své čtenářské meze. Cestovani časem je mé oblíbené téma, romantiku mám taky rada, ani mi nevadí happy endy. Ale toto jsem vydržela cist do 31%. Hloupoucke, neustale se opakujici dialogy, malicherne hádky, předvídatelny děj. Hrdinka střídavě pláče, vyčítá , nechá sebou vláčet, fňuká, vyhrožuje a lituje se. Nema v sobe kouska hrdosti, ani ženské rafinovanosti. Stylisticky je to tak slaboucke, ze neustále čtete stejna slovesa a naivni prirovnani. Žádný moderni prvek, zadny vtip. Autorka, aby nedoslo k mýlce, vše vysvetli, takže ani nemáte o cem premyslet. Cetla jsem v elektronicke podobe, coz me trochu omlouva, urcite by me jinak odradil vzhled knihy. Nebudu hodnotit, protoze v deseti by se mi to patrně libilo.

kacenka6144
08.06.2020 4 z 5

Nemám sice úplně v lásce knížky o cestování v čase, ale tady byl příběh docela zajímavý. Mám ráda, když v knížce nechybí trocha napětí, jak to dopadne. I když u tohoto literárního stylu by asi bylo překvapením, kdyby to neskončilo dobře.

OnlyFour
28.04.2020 5 z 5

Bála som sa, že to bude blbosť, ale to bolo také pekné. Aj sa pobavila, držala D&N prsty. Záver bol rýchlovka, čakala som či predsa len sa Niekto osobne neobjaví, ale takto sa mi to asi páčilo viac.

pip11
25.04.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh o spřízněných duších, cestách v čase a reinkarnacích. Bylo zábavné sledovat Nicholase jak poznává současnost…Konec byl trochu useknutý, ale zachycoval vše, co krásně završilo celý příběh.

miruska1
08.03.2020 5 z 5

nooo,docela zažitok. Začiatok ma pekne vytočil, dufam že takeho idiota ako bol priateľ hlavnej hrdinky nikdy nestretnem, a ta jeho dcera,no hruza. Ďalej už bol pribeh skvely. Veľmi čtivy,zaujimavy a zabavny. Čitala som do rana do 4, poslednu hodinu som prebulela. Ten zaver ma dorazil, nechcela som aby to takto skončilo..........V podstate je to happy end, ale i tak ten dobry pocit z toho ako to dopadlo sa nedostavil. Podľa mňa skvela kniha, stoji za prečitanie....

luci2
05.01.2020 5 z 5

Než jsem začala číst tento příběh, říkala jsem si, ze to bude asi pěkná slátanina, ale již po pár stránkách mě příběh tak vtáhl do děje, ze jsem veškeré své předsudky odložila stranou a s každou stránkou se mi líbila více a více. Pokud se čtenář povznese nad vším nadpřirozenem je to nádherný romanticky příběh, který chytne za srdce. Emoce ve mě vířili, až jsem se divila, jak často se mi mění nálada od pobavení a smíchu, k roztrpčení, až k slzavému údolí. Kniha obsahuje vše co se mi na tomto žánru líbí a možná i trochu víc. Kdo váha, neváhejte...nebudete litovat. Nicholas “Colin” byl přesně ten hrdina, který se Vám vryje do paměti, neboť “Má duše si najde Vaši”, nad těmito slovy musí zaplesat každá romantická duše. Říkám si jestli to nemělo skončit trochu jinak, ale když nad tím stále přemýšlím, tak myslím, ze to nakonec takhle stačí. Však naší další představivosti se meze nekladou...

Jiřina18
13.12.2019 5 z 5

Jude Deveraux prostě umí psát. Její příběh vždycky strhne, ale tahle kniha je od ní má nejoblíbenější. Četla jsem ji asi čtyřikrát a vždycky v ní najdu něco nového za čas přečtu zase :-)

petraj30
22.07.2019 5 z 5

Moje první kniha od Jude, nevím jestli ji nějaká jiná překoná, je ten konec mohl být tak o 2 stránky delší, ale i to stálo za to

Anglie 16. století cestování časem

Jude Deveraux (p)
americká, 1947
2013  79%Černý lev
2008  86%Rytíř ve zlaté zbroji
2009  81%Levandulové ráno
1998  78%Dědička
1999  78%Síla lásky

Kniha Rytíř ve zlaté zbroji je v