Rytíř ve zlaté zbroji

Rytíř ve zlaté zbroji https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4841/rytir-ve-zlate-zbroji-4841.jpg 4 269 52

Montgomeryovi série

< 19. díl

V průběhu prázdninového výletu do Anglie zradí Dougless Montgomeryovou její milý a ona se ocitá bez prostředků ve starobylém venkovském kostelíku. Bezradně se rozpláče na náhrobní desce sira Nicholase Stafforda, popraveného roku 1564, a její zoufalství jej dokáže přivolat přes propast času. Brzy se však ukáže, že sir Nicholas potřebuje pomoc ještě více. Je falešně nařčen, obviněn královnou Alžbětou ze zrady a odsouzen k smrti. Pro jeho záchranu se Dougless vydává za ním do hlubin věků, kde prožije milostné dobrodružství, které její srdce poznamená na celý život. Cyklus rodu Montgomeryů.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Knight in shining armor , 1989

marketa4469
18.03.2019 5 z 5

Moc krásná knížka.. Úplně mě uchvátila.

babystar
30.10.2018 5 z 5

Moje zamilovaná kniha, kterou jsem už četla několikrát a stále se vztekám na neurvalého Douglessina přítele a fandím Nicholasovi.

NathalieVerdun
14.10.2018 5 z 5

Nádherné, chvíľami som mala dojem, že sa i rozplačem, potom som sa musela smiať vtipným hláškam, len ten koniec nebol nejak podľa môjho gusta.

laura
11.08.2018 5 z 5

... dočteno. Ještě skoro v polovině knihy jsem si říkala, že nechápu, proč má ta kniha tak vysoké hodnocení. Ano, byla hezká. Ano, hezky se četla. Ale příběh nebyl zase tak zvláštní, aby si zasloužil tolik chvály - od autorky jsem četla příběhy, které měly rychlejší spád děje a byly nabité humorem. Tady toho humoru tolik nebylo, a přesto... Přesto...

Přesto si mě v druhé polovině ta kniha získala. A už vím, proč čtenářky tak nadchla, už vím, proč se k ní stále vracejí. I já se budu vracet - a to i přesto, že posledních asi 50 stran jsem probrečela.

Něco mě chytilo za srdce. Něco mi to srdce roztrhalo na kusy. Jako bych o něco přišla, o něco, co jsem nikdy neměla. A moc to bolelo. A zároveň to bylo tak nepopsatelně krásné, že tahle kniha bude patřit k těm nejlepším, co jsem v tomhle žánru četla.

Má duše si najde vaši... A kdy si najde mou?

lydia2900
08.06.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia kniha. Pravidelne sa k nej vraciam už 20 rokov.

mStationka
07.04.2018 4 z 5

Kniha je ctiva, zajimava, plna humoru, zklamani, duvery, lasky...
Co vic si prat

švédka538
19.01.2018

V půlce knihy jsem skoro neviděla písmenka a vývoj děje mě tak naštval, že jsem chtěla přestat číst :) Ale vydržela jsem:) Příběh je krásný, láska i dějiny změní. I když ten konec no !......ale logicky to jinak dopadnout nemohlo:-)

účetní
13.11.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, čtivá, krásně romantická a dojemná, krásný příběh o lásce Dougless a Nicholase navzdory vzdáleným časům. Také mnou cloumaly emoce, zvláště u Dougless, byla tak nesobecká, taková laskavá duše. Mám ráda knihy o cestování časem a i když mám k této autorce výhrady, tato kniha se jí povedla. U této knihy jsem byla ráda, že jsem věděla zhruba, co na konci očekávat, protože jinak bych to asi obrečela.

lalela
06.11.2017 5 z 5

obvykle nečtu romantické knihy, ale tuhle jsem už přečetla několikrát a stále jsem fascinována, jak krásně je napsaná, fascinována příběhem, který plyne, že na konci knihy chci, aby pokračovala dál. U této knihy se vždycky dokážu tak moc vžít do děje, že se mnou doslova cloumají emoce.

Pavlína70
18.09.2017 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha. Čtu ji na Vánoce...

Kakatja
05.09.2017 5 z 5

Ach ... první červená knihovna ... v první řadě zajímavá zápletka, vtipné, postavy se mi líbí a navíc Nicholas ... No prostě rytíř ve zlaté zbroji. I když už jsem knihu četla minimálně 3 x pořád se k ní budu vracet ... Je to moje první. Přestože jsem cynik, realista a málokdy snílek, tak posledních pár stránek vždycky probulím. Chtěla bych jiný konec, ale pak by ten příběh asi ztratil kouzlo. A jak píše DUNIKO ty citáty si budu pamatovat NAVŽDY JAK JEN TO ČAS DOKÁŽE.

Marci_Vaj
27.04.2017 5 z 5

krásný příběh. K této knize se ráda někdy opět vrátím :-)

Havrnka
06.04.2017

Mám ráda knihy Jude Deveraux a v minulosti sem přečetla většinu jejich knih u nás vydaných. Jen se mi nikdy nepodařilo sehnat tuto knihu. Jsem ráda, že jsem měla možnost si jí přečíst, protože opět nezklamala. Prolínání časů moderních a středověkých bylo úchvatné. Čtenář je postupně do děje vtahován a já měla pocit, jako bych s hrdinkou byla v šestnáctém století a živě jsem si představovala Nicholase, jak "zápasí" s modernem. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

palomakatka
28.03.2017 5 z 5

Nadherna kniha,rada se k ni vracim.

Luccy78
17.01.2017 5 z 5

Tak toto je rozhodně moje "topka" od Jude :-) Opravdu nádherný, dojemný a romantický příběh, o cestování v čase a nápravě a záchraně jednoho rodu. Možná bych si přála trochu jiný konec, líbilo by se mi spíše, kdyby spolu hlavní hrdinové mohli v jedné nebo druhé době zůstat a žít spolu, ale možná to tak bylo správné.. Prostě úžasná kniha, mohu vřele doporučit..

DUNIKO
04.01.2017 5 z 5

Četla jsem jí už hodně dávno ale pořád si pamatuji některé vzkazy co jí nechal jako například "MA DUŠE SI NAJDE VAŠI!", nebo "NEEXISTUJE ČAS LÁSKA PŘETRVÁ". Zábavné jak se sprchovala v kašně.Pak jak ho potká v letadle a dojde ji že je to on to nemá chybu. Poslední stránku jsem přes slzy neviděla. Nemělo to chybu krásné nádherné nejhezčí co napsala.

Tom.Majka
27.07.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila,ať si tu píše kdo chce co chce.Mám ráda anglickou historii,zvlášť Tudorovce a tady byla historie,romantika i trochu erotiky a kniha je krásně napsaná.Chápu,že se jedna kniha nemůže líbit všem,ale za mě super.

locin
22.04.2016 4 z 5

Na začátku cože??
Ke konci vlastně proč ne..

decemlineata
19.01.2016 odpad!

Byla chudá,ale čistě zaplátovaná a nakonec si ji vzal boháč.
Takhle jsem vždy definovala červenou knihovnu.
Rytíř je jediná kniha,kterou jsem vydržela dočíst až do konce.Na svou obhajobu musím přiznat,že jsem byla nemocná.Asi se mi choroba vrazila na mozek.
Prý se to čte kvůli odreagování a pohlazení.Víra,že každá dojdeme svého štěstí mnohým ženám pomáhá.
Každý potřebuje občas pohladit,ale pokud bych měla opět číst něco takového, tak do mě raději kopněte.
Nechápu jak někdo (např. moje matka) dokáže utrácet peníze za něco,co má jen cenu papíru do sběru.

Leena
04.10.2015 5 z 5

Nejlepší kniha od této autorky, čas od času se k ní ráda vracím, moc hezky napsané:-)

Anglie 16. století cestování časem

Jude Deveraux (p)
americká, 1947
2013  79%Černý lev
2008  86%Rytíř ve zlaté zbroji
2009  81%Levandulové ráno
1998  78%Dědička
1999  78%Síla lásky

Kniha Rytíř ve zlaté zbroji je v