Vražedný lék

Autorka thrilleru z lékařského prostředí několik let pracovala jako sestra na pohotovosti. Prostředí nemocnice dokonale zná a své zkušenosti využívá při psaní. I hrdinka Vražedného léku Molly pracuje jako sestra na pohotovosti a koronerka v jedné osobě. V nemocnici se začnou množit případy podivných sebevražd. Sebevraždy spáchali i lidé, kteří k podobnému rozhodnutí nemají žádný důvod - naopak mají mnoho důvodů žít. Molly se snaží přijít podivným sebevraždám na kloub. Brzy zjistí, že se někomu její počínání nelíbí. Molly se nevzdává a s vytrvalostí buldoka pokračuje v pátrání, i když za to málem zaplatí životem. Odhalení je víc než překvapivé......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95061/big_vrazedny-lek-cy0-95061.jpg 2.728

Molly Burke 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Bad Medicine, 1995

Kniha Vražedný lék

čef
16.01.2020

Situace na nemocniční pohotovosti jsou mnohdy chaotické a tak se začátek knihy zdál rovněž jaksi neuspořádaný. Nakonec se však příběh velmi dobře rozvinul, napětí stoupalo až do závěrečné bitky a odhalení zloduchů. Téma mnohokráte zvěčnělé o páchání lukrativního dobra zlotřilými farmaceutickými společnostmi, ale určitě zpracováno originálně a čtivě. Nemám, co bych dodal, doporučení je na světě.

Han-nah
31.08.2019

V knize je sice hodně postav,ale mě zaujalo popisování práce na pohotovosti a hlavně pocity Molly z minulosti, jak to zasahovalo do jejího současného života a její boj za spravedlnost.

haki34
20.01.2018

na mně moc žoviální, postavy se mi pletli, najednou se objevovali z ničeho nic, chovali se, jako by jsme je měli znát, chvíli jsem proto uvažovala, zda knížka není ze série s nějakou Molly a hodilo by se mít za sebu první díly...a ono asi že jo....tak třeba chyba bude tam ?? (ještě jsem nepátrala, která v sérii je tahle..) nepochopila jsem narážky na alkohol - Molly byla v minulosti závislá ?? no a zkorumpovaný farmabiznis a smečka právníků, z nichž jeden není až takový padouch jak se zdá....nebyla to úplná tragédie, ale ani výhra... taková červená lehká knihovna zasazená do "zajímavého "prostředí a šmrnclá detektivkou/thrillerem....autorku už asi nevyhledám,.

bagel
10.11.2017

V polovině jsem to vzdala.

moudivlacek
01.04.2017

Není to tak špatný příběh, ubírám hvězdičku za příliš mnoho postav, které mají velmi podobná jména, takže se člověk občas v nich ztrácí.
Ale jinak případ, který zas není v dnešním světě asi až tak výjimečný. Velké peníze hrají prim a je jedno na čí úkor. I jestli by se jednalo o zdraví člověka.
Jsem moc ráda za Molly a lidi jí podobných, kteří nechtějí nechat vyhrát zlo.
Jen jsem nevěděla dost dlouho, co si mám myslet o Frankovi.
Docela jsem zvědavá na další díl.

Prateri
01.01.2017

Do nového roku s touto knihou nevstupuji - vzdala jsem to :-(.

malen
21.07.2016

Protože se mi velice líbil 2 . díl série, byla jsem dost natěšená. Ale očekávání se nenaplnilo, pro množství postav a té , i když vtipné, vaty kolem jsem se v ději často ztrácela , nebylo to ono. Přesto docela dobrá detektivka

Melivie
05.10.2015

Zase úžasně napsaná detektivka této autorky. Od začátku do konce je napětí a hlavně nepředvídatelnost. Stojí za přečtení.