Moje první kniha rostlin

Moje první kniha rostlin https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144427/moje-prvni-kniha-rostlin-s-medvidkem-pu-a-jeho-prateli-144427.jpg 3 1 1

Kniha ze série Moje první kniha s medvídkem Pú a jeho přáteli, která je tvořena souborem 15 knížek - kniha savců, země, nebe, moří, řek a jezer, hmyzu, rostlin, ptáků, vody, lesů, ročních období, pouští, stepí, polárních oblastí, mořských živočichů a plazů a obojživelníků. Z původního anglického vydání nakl. Disney Enterprises přeložila Markéta Foktová. Kniha má spíš encyklopedický charakter – různé citace z původního medvídka Pú jsou doplněny odpovídajícími fotografiemi a jednoduchým textem. Každá z knih je tématická – viz název, v závěru je doplněna hádankami.... celý text

nightlybird
07.01.2013

Mezi svátky jsem tady měl vnučku, která si ssebou přitáhla v batůžku tři Púovské knížky - jednak aby se pochlubila a jednak aby mi předvedla jak umí číst - obojí byl velkolepý zážitek. Takže knihy série Moje první knížka (platí to pro všechny tři, které jsem vkládal) mají v podstatě s Medvídkem Pú společného pramálo - jen vždycky krátkou citaci na stránce s původní ilustrací, která je doplněna v návaznosti stručným textem a fotografiemi. Jako jakási encyklopedie pro prcky je to dobré a pěkně udělané, myslím si ale, že by jim měl být před tím přečten klasický Pú, aby se dětičky orientovaly a byly v obraze. A je to vlastně moje první setkání s Púem, v dětských letech jsem se s ním nepotkal (netuším proč - asi byl v zimním spánku !), chápu ale, proč je možné jej číst i v dospělosti.
A další poznatek - čtení se teď učí úplně jinak. Hleděl jsem na vnučku jako puk, když začala p-ú Pú p-ř-e-m-y-š-l-í přemýšlí a pokračovala obdobným stylem. Oni skutečně teď začínají výuku čtení hláskováním, takže nechat si od takového prcka předčítat je opravdu úděsnost . No, snad ji to do konce roku přejde a bude číst normálně (v to doufám).
Velikonoce - sláva vnučka už čte!!! Čte pomalu, ale jen proto, že hláskuje v duchu, takže to není tak úděsné.

Walt Disney
americká, 1901 - 1966
1992  90%Dobrou noc
1991  89%Kuchařka kačera Donalda
1995  92%Lví král
1991  84%Veselé Vánoce
2008  63%Prasátko má narozeniny

Kniha Moje první kniha rostlin je v