Modrý kámen

V osmi strhujících, volně na sebe navazujících nevšedních příbězích, jež spojuje motiv krásného modrého drahokamu, se před námi plasticky odvíjejí klíčové okamžiky historie. Od chvíle, kdy tento kámen, který v podobě meteoritu proplul galaxiemi a přistál na rodící se Zemi, zvedne pračlověk a s jeho pomocí dospěje k převratnému pochopení vzájemného vztahu příčiny i důsledku, a poté člověk z prvobytně pospolné společnosti dokáže díky němu čelit nevysvětlitelným přírodním živlům, putuje magický kamenný svědek dalšími etapami - přes dobu bronzovou, antiku, středověk, renesanci, osvícenství, osidlování amerického Západu - až po naši současnost. A není jen pasivním pozorovatelem... v lidech, do jimž na své pouti vývojem zkříží cestu a zasáhne do jejich života, naopak probouzí vnitřní sílu, dodává jim odvahu a víru, učí je moudrosti, aby jim umožnil stát se skutečnými pány svého osudu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264420/modry-kamen-264420.jpg 4.1253
Literatura světová, Povídky, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Blessing Stone, 2002

Kniha Modrý kámen

danka13
14.11.2021

Asi jsem čekala trochu něco jiného, ale vcelku se mi kniha líbila, tuto spisovatelku mám ráda.

eva-lupen
01.10.2021

To byla taková blbost, že kdyby to nebylo víc příběhů, tak bych to určitě nedočetla. Na konci každého jsem si řekla Proboha, co to bylo! Jediné, co mne zaujalo, byly ty oleandry a zajímalo by mne, jestli by to bylo možné.

Hmrazulka414
24.03.2021

Moje první knížka, kterou jsem od této spisovatelky četla a moc se mi líbila. Určitě si přečtu další díla. Vyhovovalo mi, že se jedná o jednotlivé příběhy.

Morgainne
14.03.2021

Nemám moc ráda povídky, jsou na mě příliš krátké a většinou nezanechají žádný dojem.
Tentokrát to bylo jiné - tady všech osm příběhů propojuje magický modrý kámen, který putuje časem od pravěku až do současnosti. Každý příběh je jiný, ale všechny mají něco společného - modrý kámen jeho vlastníkům (většinou ženám) dodává vnitřní sílu a sebedůvěru. Klidně bych četla další a další příběhy.

Nejvíc mě zaujal první příběh, kdy se u pravěkých lidí formovaly první náznaky myšlení, a potom sedmý příběh z Martiniku.

Miro67
12.01.2021

(+ SPOILER) Osm pohádek pro dospělé napříč historií lidstva, které propojuje kámen z vesmíru. Je uctíván jako srdce bohyně, je mu přisuzována magická moc, stává se součástí šperků i bezcenou tretkou. A ve většině příběhů je v majetku žen, jejichž síla nepramení z magického kamene, ale z jejich srdce a mysli . Převorka Winifred: "Nepochybovala, že Bůh stvořil muže jako prvního, ale už nevěřila, že ho nutně stvořil i chytřejšího"

gabriela8591
29.12.2020

Velké zklamání... zbytečně dlouhé, většina příběhů hodně nudných. Od autorky bych čekala lepší zpracování.

ADE138
21.11.2020

Povídky, které se odehrály napříč dějinami. Všechny spojuje modrý kámen. Jak už to u povídek bývá, některá se mi líbila víc, jiná míň. Ale knížka mě bavila.

Amízek
05.11.2020

Čekala jsem víc, ale zklamaná jsem nebyla. Takový průměr. Vlastně kniha o vývoji lidstva. Nudnější části i lepší části. Nic převratného, to bohužel nebylo. Několik příběhů, v jedné knize, co na sebe navazujou, je to fajn.