Modrý dům

Modrý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5156/bmid_modry-dum-TPq-5156.jpg 4 353 115

Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina. Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje charismatická a silná osobnost - jejich matka. Staré paní je sedmasedmdesát let, oplývá moudrostí a láskou, a přestože svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti. Příběhy členů jedné rodiny se odkrývají v průběhu tří svátečních dnů. Někdy opravdu stačí tak málo času, aby se toho v životě tolik změnilo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Modrý dom , 2006

lapagerie
25.03.2019 2 z 5

Oddechovka na jedno odpoledne. Ke staré paní se na Vánoce sjíždí celá rodina. Ona vzpomíná na svůj dosavadní život, na dětství svých dětí. Přemýšlí, jak je čas změnil. Rodina se postupně sjíždí, na povrch vyplouvají i různé neshody.
Celkem čtivá záležitost, která ale nezanechá hlubokou stopu.

Bauriska
20.03.2019 4 z 5

Kniha je obyčejná. Ale v nejlepším slova smyslu. Vypráví o jedné obyčejné rodině se spoustou lásky i trápení. Myslím, že si v tomto příběhu každý najde něco sobě známého. Je velmi mile a čtivě napsaná a pro předvánoční čas ideální. A třeba si člověk připomene krásu a důležitost rodinné lásky☺

Danago
08.01.2019 4 z 5

Zajímavá a čtivá kniha.

Pavouček2
02.01.2019 4 z 5

Už jsem jí jednou četla, teď jsem si jí přes vánoce přečetla schválně znovu, právě pro ten pěkný rodinný vánoční čas :-)

rajen
30.12.2018 4 z 5

Milé čtení. Je to má druhá kniha od této autorky a musím říct, že se mi její knihy začínají dost zamlouvat. Líbí se mi, že píše o skutečném životě a v postavách můžete vidět sebe nebo někoho ze svého okolí. Modrý dům mi sice přišel až takový víc do pohádkova, přece jen, jedna tak špatná postava mezi takovými čistými a dobrými dušemi, no, tak to asi fakt na světě nechodí, ale ta představa je přece jen krásná, kdyby to tak bylo. Číst tuto knihu v období vánoc je moc příjemné, opravdu navodí krásnou atmosféru a já jsem si jí vychutnala. Doporučuji.

JancaMia
20.12.2018 4 z 5

Laskavé vyprávění o babičce a její rodině ..

Pechule
04.12.2018 5 z 5

Příjemné čtení v předvánočním čase...

Helča17
16.11.2018 5 z 5

Knihy této autorky jsou pro mě vždy moc příjemné čtení. A i tento příběh se mně moc líbil, protože je o členech jedné velké rodiny, vztazích a odehrává se v tom kozelnem vánočním čase.

helena1147
07.11.2018 4 z 5

Docela pěkná kniha.

Len28
05.11.2018 2 z 5

Odpočinková četba. Idealizovaný příběh. Přes "barevný" název knihy jsou charaktery postav vylíčeny černo-bíle. Kniha se snadno čte, ale žádný hluboký literární dojem nezanechá

HankaJóga
16.10.2018 5 z 5

Nádherný lidský příběh. Hlavní hrdinka si mě úplně získala a v mnohém mi připomněla moji babičku a vlastně mě přivedla k přemýšlení o síle rodinných pout i mé vlastní rodině. Už se těším na vánoce.

evago
05.10.2018 4 z 5

krásná, milá kniha k zamyšlení

M100
25.09.2018 5 z 5

Krásný příběh o rodině a vztazich. Jak je důležité nezapomenout na sve kořeny a uvědomit si co je opravdu důležité. Kniha byla takové pohlazení po duši.

LeTour
14.09.2018 5 z 5

Kniha k zamyšlení, o důležitosti rodiny a zázemí. Psáno z pohledu babičky. Četlo se samo.

hapac
14.09.2018 4 z 5

Mám ráda takové knížky. Setkání rodiny během vánoc spolu se vzpomínáním bylo pro mne opravdu milé čtení.

malen
10.08.2018 3 z 5

Trošku slabší, než jsem čekala. Ale poplakala jsem si příjemně . :)

Aleh
05.08.2018 4 z 5

Mám ráda takové životní příběhy. Velká rodina. Ale už jen občas, jako třeba tentokrát v čase vánočním. Kolik toho mají společného! Čas dětství a dospívání do doby než se každý ze sourozenců vydal svou cestou a začal žít ten svůj život. Těch příležitostí vidět se všichni pohromadě už je jen poskrovnu, ale mnohdy nám řeknou ( a to i o nás samotných) to, co jsme ani netušili. Zajímavá sonda známé autorky do života jedné rodiny.

zdenaR
28.06.2018 4 z 5

Příjemní čtení, tak jak je zvykem u této autorky.

stanza
12.06.2018 4 z 5

Dlouho už jsem od autorky nic nečetla a náhodou se ke mě dostala tato kniha a připomněla mě jak laskavě a pravdivě píše. Pěkný pohodový příběh o jedné velké rodině a vánocích nad kterým se každý zamyslí.

IVANA0123
30.05.2018 4 z 5

Moc pěkná knížka a tématem je mi velice blízká. Být součástí velké rodiny není vždy snadné. Nikdy nejste sami a nic se neobejde bez rad a komentářů ostatních, ale v tom je asi i to kouzlo - že nikdy nejste sami a nic se neobejde bez rad a komentářů ostatních. A právě o tom je tato kniha. A taky o lásce, soudržnosti a úctě. O tom, že každý potřebuje k někomu patřit a mít někde kořeny.
(5/18)

Vánoce rodina babička laskavost