Modrý dům

Modrý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5156/bmid_modry-dum-TPq-5156.jpg 4 353 115

Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina. Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje charismatická a silná osobnost - jejich matka. Staré paní je sedmasedmdesát let, oplývá moudrostí a láskou, a přestože svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti. Příběhy členů jedné rodiny se odkrývají v průběhu tří svátečních dnů. Někdy opravdu stačí tak málo času, aby se toho v životě tolik změnilo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Modrý dom , 2006

Kerberos
21.04.2018 4 z 5

Povedené vánoce,co všechno se stačí za tři dny pokazit a nebo vyřešit na rodinném setkání .Pěkný příběh.

Michlle
18.04.2018 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Téma z běžného života. Žádná přehnaná "love story". Kniha mi sedla.
Moje první kniha od této autorky a určitě si přečtu další.

Květi62
14.01.2018 5 z 5

Další pěkné čtení od oblíbené spisovatelky. Příběh je zasazený do období vánoc. Příběh velké rodiny, která se o vánocích setkává v "Modrém domě". Stará paní, která všechny spojuje, je moudrá a už ví, co je v životě nejdůležitější.
"Vánoce..přijeli všichni. Jsou rodiny, které nestojí o to, aby trávily Štědrý večer spolu..jsou lidé, kteří jsou i dnes, v této kouzelné chvíli, opuštění.. a ona potom přestává být kouzelná. Vždyť kouzlo okamžiků spočívá právě v lásce a sounáležitosti.

Rednee
29.12.2017 5 z 5

Tak tahle kniha může dát čtenáři více než očekáva. Moc se mi líbila moudra a prozřetelnost staré paní a její vyrovnanost. Krasné počtení při víkendových dnech rozhodně nezklame. Tuto knihu jsem přečetl za 3 dny jedním dechem. Líbil se mi moc děj knihy a povahové rysy postav. Zde jde vidět, že rodina je to nejdůležitější, co máme a někdy si to ani neuvědomujeme. Za mě jedna z nejlepších "oddechových" knih. :)

novakovaterka22
10.12.2017 4 z 5

Pokud chcete knžku, kde je velké rodinné pouto obyčejné rodiny a chcete se naladit na Vánoce, tohle je moc dobrá volba. Já se u knihy zamyslela, a dokonce jsem díky ní našla odpověď na otázky :) Doporučuji. Dávám 4.5 hvězdičky

lienka.lienka
04.11.2017 5 z 5

Líbila se mi. Potřebovala jsem už číst a vnímat něco jiného, než se kolem pořád nabízí, tedy něco jiného než násilí, krimi, vraždy. A číst o někom, z koho si člověk může vzít příklad a ztotožnit se s ním, nebo o někom, o kom si člověk může myslet, že je v mnohých věcech lepší než on sám. Prostě si neplnit duši negativními věcmi :-)

Marika Vanova
02.10.2017 3 z 5

Čtivý příběh, jen na mě trochu moc sladký.

Analady
29.09.2017 3 z 5

Milý příběh, kde se stará paní zamýšlí nad svým životem a životem svých blízkých. Je to takové odpočinkové čtení, které pohladí.

babiočka
19.07.2017 5 z 5

Krásné člověčí vyprávění :o)

gargamelka
30.06.2017 5 z 5

Sice jsem si k čtení knížky neuvařila mátový čaj, ale kniha je neskutečně empatická a pohladí po duši! Díky ní si uvědomí/připomene čtenář nejdůležitější hodoty života. Celou dobu drží pohromadě neskutečně laskavá, vstřícná a spravedlivá babičká. Děj probíhá ve dvou dnech na Vánoce s mnoha tajemstvími a vzpomínkami. Doporučuji

Pajalada
25.06.2017 5 z 5

Kniha me zahrala u srdce a pripomnela mi moji babicku. Nejednou jsem pri cteni zatlacila slzy dojeti....prekrasna kniha

Dagmar58
19.05.2017 5 z 5

Laskavý příběh o velké rodině, která díky babičce drží pohromadě a schází se v jejím "modrém domě" ... Krásně se četlo, doporučuji.

Jirinamac
07.04.2017 4 z 5

Krásná rodina a babička velká autorita, co dokáže rodinu udržet. Knížka se čte moc dobře.

PinkAlicorn
30.03.2017 4 z 5

Jednou jsem na dovolené neměla co číst, tak mi mamka podala tuhle knížku, kterou si s sebou dovezla ona. Moc mě bavila, osudy postav byly zajímavé a knížku jsem za tři dny zhltla. Doporučuju :)

knihovnička007
28.03.2017 5 z 5

kniha přečtená skoro hned (jako všechny knihy této autorky). Při čtení mne napadlo, že bych taky chtěla takovou modrou chaloupku na samotě u lesa a takovou rodinku :) Moc hezká kniha. V dnešní rychlé době příjemné zastavení a zpomalení.
Ne vše se dá koupit za peníze a tato kniha příjemně pohladila na duši.

Děkuji! :)

mariva
23.01.2017 5 z 5

Podle popisu jsem myslela, že mě kniha moc bavit nebude, ale velmi příjemně překvapila. Laskavý a dojemný příběh spojený s vánoční atmosférou.

luciefeix
21.12.2016 4 z 5

skvělé vánoční , občas mi tedy vadilo přeskakování v ději ale k příběhu to patřilo

gossipavlina
27.11.2016 3 z 5

Vcelku milý příběh nejen o vzpomínkách staré paní na svá mladá léta, na manžela, a vlastně i na celý její život dětstvím počínaje. Její myšlenky o jejích dětech. Příběh početné rodiny, jejich vztahy, vč. otevírání Pandořiny skříňky, hysterických scén, ale i lásky a porozumění.
Ale dost mi vadila ta patetičnost, s jakou je příběh napsán. Ubíralo to na reálnosti a měla jsem z toho trochu husí kůži.

Mišule_11
23.11.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem..! :) Byla jsem nadšená, líbila se mi a ta vánoční atmosféra v rodinném kruhu, i když s komplikacemi a problémy, byla k neodložení! :)

peťa96
15.11.2016 5 z 5

Krásně se četla. Připomínka toho, že rodina je všechno a je potřeba vycházet s celou rodinou, protože ta je nejdůležitější, podrží, pohladí po duši a to tahle knížka popisuje. :-)

Vánoce rodina babička laskavost

2011  82%Dva životy