Modrý dům

Modrý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5156/bmid_modry-dum-TPq-5156.jpg 4 353 115

Příběh se odehrává na samotě, v modrém domě, kde se na Vánoce setkává velká rodina. Postupně se před námi odvíjejí nejen osudy, ale i charaktery lidí, které spojuje charismatická a silná osobnost - jejich matka. Staré paní je sedmasedmdesát let, oplývá moudrostí a láskou, a přestože svoje děti miluje, vidí i jejich nedostatky a slabosti. Příběhy členů jedné rodiny se odkrývají v průběhu tří svátečních dnů. Někdy opravdu stačí tak málo času, aby se toho v životě tolik změnilo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Modrý dom , 2006

aneta5030
25.12.2020

O tom, jak jsou rodinne vztahy propletene a nekdy i bohužel popletene. Pribeh je vyprávěn očima matky nekolika deti, vraci se v myslenkach v case a uvazuje, jak se ji vychova ne/podarila. Z knizky sala teplo z Modreho domu o Vanocich...doporucuji vsem matkam :)

mekkejla
22.12.2020 4 z 5

Krásný vánoční příběh, který zahřeje na duši.

Krisařka
27.10.2020 4 z 5

Zatím se mi možná libila asi nejvíc, co jsem od autorky četla.

Lenka339
09.09.2020 5 z 5

Nádherné čtení, úžasné pohlazení po duši.

Lka
21.04.2020 5 z 5

Moc krásná kniha, která pohladí po duši. Jen lituji, že jsem ji nečetla o vánocích. Moc se mi líbilo, že členy rodiny spisovatelka představovala postupně. Neměla jsem vůbec guláš v hlavě, vyznat se v tolika jmen. Jak to bývá v jiných knihách. Jen mě mrzelo, že zrovna moje jmenovkyně byla zlá. Ale jinak moc krásná kniha, určitě doporučuji...

Petule5
18.04.2020 5 z 5

Jako vždy má nejoblíbenější spisovatelka nezklamala....krásný příběh od začátku do konce.

Beruska18
10.02.2020 5 z 5

Mám ráda tyto pohodové rodinné příběhy o jedné velké rodině a vánocích nad kterým se každý zamyslí.

medlovice
20.01.2020 4 z 5

Stará paní sedí s mátovým čajem v domě a vzpomíná. Je čas vánoční a ona čeká na své děti a jejich rodiny. Všechny vzpomínky, co se jí vracejí prolínají do děje a její život a rodinu jí může mnoho z nás závidět.
Na čas kolem Vánoc dobrá , uklidnující kniha, úplně jiná než běžné příběhy od autorky.

Allla9
14.12.2019 5 z 5

Krásné předvánoční pohlazení po duši.

Knihomolka506
04.12.2019 5 z 5

Někdy je potřeba se sejít pohromadě i s těmi, s kterými si nemáte roky co říct a vyřešit staré spory. To, že to funguje najdete v knize .

cori
02.12.2019 3 z 5

Na Vánoce přijíždí za starou matkou její čtyři dospělé děti a jejich partneři a vnoučata. Rodinná pohoda však v sobě skrývá staré rány (sourozenecká rivalita, nevěra, tragická nehoda, adopce, nesnesitelná tchyně,...).Matka však neztrácí víru ve své děti a rodinnou sounáležitost a všechny problémy vyřeší osobní promluvou do duše. Na můj vkus moc červená knihovna.

jankasvanka
03.09.2019 5 z 5

jedním slovem úžasná kniha.Úplně se mi vybavilo dětství a moje babička.Četla ji i moje maminka a má úplně stejný názor,taky ji to vyprávění vtáhlo do dětství a to bude mít 70 let.Doporučuji všem co mají rádi obyčejný příběh ze života

Radka1911
25.06.2019 4 z 5

Krásný životní příběh rodiny vyprávěný z pohledu staré ženy - matky.

tabaluga
06.06.2019 4 z 5

Kniha byla moc hezky psaná, příběh jedné velké rodiny. To je můj sen, protože na světě bez rodiny nejsme v podstatě nic. Rodina je to, co nás kotví k místu, lidem... Taky mám takové rodinné sešlosti nejraději, ale Lenka mne tam opravdu štvala...

knihovniceS
06.06.2019 4 z 5

Knihu jsem četla před časem, jen jsem zapomněla vložit komentář. Autorka píše moc pěkně, její knihy mám ráda. Modrý dům se mi moc líbil.

vikaa
06.06.2019 4 z 5

Příběh modrého domu je příběhem jedné velké rodiny, na který vzpomíná stará paní obklopená svými dětmi a vnoučaty, kteří k ní přijeli, stejně jako každý rok, oslavit společně vánoce. V rámci jedné rodiny je mnoho různých povah a osudů, ale rodina je rodina a dobré vztahy jsou to,na čem nejvíc záleží...

ivanaci
08.05.2019 4 z 5

Ze života, příjemná oddychovka

Pajina68
06.05.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem této knize nedávala moc šancí, tak mne překvapila a hrozně moc se mi líbila. Přečetla jsem ji za jediný den, nemohla jsem ji odložit. Zřejmě to bylo tím, že se v knize odehrávalo několik příběhů najednou v rámci jedné rodiny. Opravdu moc hezké čtení.

Zlatinka.Emilly
03.05.2019 5 z 5

Příběh mě doslova chytil za srdce. Ta představa, mít takovou rodinu, děti a vnoučata, která by se nezdráhala přijet na vánoční svátky za svou mámou a být nadšeni z toho, že rodina je spolu..... no, docela to mnou zahýbalo. Všem postavičkám jsem fandila, i Lence, která se potrestala sama za svoji prostořekou pusu. Navíc mě dojímalo to, že v knize byly tři a půl jména z mé rodiny.

bagel
05.04.2019 3 z 5

Celkem pěkný příběh, ale postavy byly moc černobílé a na mě to bylo až moc pozitivní.

Vánoce rodina babička laskavost

2011  82%Dva životy