Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV.

Krásná Anna: Nečekaná láska Karla IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32420/bmid_krasna-anna-necekana-laska-karla-iv-653dfb7665139.jpg 4 77 10

Anna zdědila nevšední krásu, důležitá území a hrdý majestát. Není proto divu, že ruku nejkrásnější ženy Evropy chtěl pro svého syna Václava český král Karel IV. Jenže Václav umírá a vzápětí i králova druhá manželka. Karel zůstane sám. Aby upevnil své postavení, požádá Annu o ruku. Stačí jediné osobní setkání s okouzlující Annou a z mocného krále se rázem stane oddaný vazal.... celý text

Parwana
06.05.2023 3 z 5

Další oddechovka od Hany Whitton, tentokrá o Anně Svídnické, vychovávané na dvoře uherského krále, která se stala českou kárlovnou a další láskou Karla IV. Opět přečteno za den.

emilieselden
21.12.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila, jako všechny od Hany Whitton, které jsem doposud četla. Je fajn, že se člověk trošku poučí o české historii a skvělé je na konci to vysvětlení co byla pravda a co bylo poupraveno a změněno kvůli návaznosti příběhu. Za mě super oddechová a lehce naučná knížka.

Mandlevest
28.09.2019 5 z 5

Pokračování série z druhé světové války, odehrávající se z velké části v Paříži a z části na francouzském venkově. Knížka se čte velmi dobře a hlavní hrdinka Lea, naivní, lehkomyslná dívka, v nejkrutějších letech války, vlivem tragických událostí rychle dospívá. Doma mám půjčený i třetí díl této velmi čtivě napsané rodinné ságy a těším se na něj.

cibulka 8
17.02.2015 4 z 5

Mně se knížka líbila. Je jasné, že se vše neodehrálo tak romanticky, ale základ příběhu stojí na historických faktech. Není to příběh, který bych přečetla jedním dechem, ale v hlavě mi uvízl. A taky už si teď nebudu plést manželky Karla IV., jak tomu bylo doposud.
Četla jsem vydání z roku 2011 a žádné překlepy jsem nezaznamenala.

vikaa
15.07.2014 4 z 5

Oproti prvnímu dílu autorka pouze nekopíruje Jih proti Severu, což beru jako klad. Postavy včetně Lei se válkou vyvíjí a mění a v krizových situacích se ukazuje, že v člověku se od nepaměti pere dobro se zlem a nic není pouze černobílé... A to zvlášť v krizových situacích, kterých je ve válce nepočítaně. Za mě tak 3 a1/2.

Sarah01
06.02.2014 1 z 5

Ano, přesně tak, překlepů nepočítaně, někdo v tiskárně asi hodně spěchal. Mě ale knížka i tak příliš nenadchla, jeden román jako druhý, přečetla jsem všechny knihy autorky o Karlu IV. a teď s odstupem asi půl roku bych vůbec nedokázala říct, jak se která lišila. Myslím, že nejvíc se paní Whitton povedla knížka Hrdost do vínku, ta se mi opravdu líbila ze všech nejvíc.

AndyG
04.01.2014

Další krásný příběh s odkazem velkého Karla IV. Bohužel s takovým množstvím překlepů, že jsem knihu chvílemi chtěla odložit nedočtenou. Četla jsem první vydání z roku 2007, chcete-li si příběh o neobyčejné české prinzezně vychutnat, sáhněte po jiném vydání.

Marika Vanova
21.02.2013 5 z 5

Druhý díl mě oslovil více než první, Lea je dospělejší a už se nedává každému jako v prvním díle, což je pro mě přijatelnější. Její láska k Tavernierovi roste, ač o tom sama pochybuje a vždyť ona "miluje Laurenta". Konec Raphaela Mahla je překvapivý a ušlechtilé je, že nakonec neudal hlavního odbojáře pátera Delmase, strýce Lei a zemřel mu naopak před očima rukou spoluvězňů. Válka je fakt hrůza.

RADOST
20.08.2012 5 z 5

Válka je stále krutější, myšlení a jednání lidí se stále více polarizuje. Hlavní hrdinka vyzrává, občas krotí svou impulzivnost a více přemýšlí Na každém kroku číhá přímé nebo budoucí nebezpečí. A to vše se autorce podařilo vypsat tak, že čtenář chápe kroky jednotlivých postav. Je třeba žít, přežít - každý si hledá svou cestu. Asi to tak opravdu bylo.

katynais
25.02.2011 5 z 5

moc dobrá kniha, ale určitě to chce si přečíst všechny díly