Modrý bicykl 1

Modrý bicykl 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32419/bmid_modry-bicykl-1-rlG-32419.jpg 4 50 15

Modrý bicykl série

Sedmnáctiletá Lea, dcera bordeauxského vinaře, má pocit, že se jí hroutí svět. Dosud žila klidně uprostřed nádherných vinic v kraji, který milovala, rodiče ji hýčkali, všichni místní mladíci obletovali a najednou – muž, kterého miluje, si bere jinou! Nic horšího se jí nemohlo stát. Jenže Lea netuší, že skutečné tragédie ji teprve čekají. Píše se rok 1939 a právě vypukla válka. Pro Francii tím hrůzostrašnější, že rozdělila zemi – polovina Francouzů doufá, že Francii zachrání maršál Pétain, jenž sjednal s Němci příměří, ovšem za cenu kolaborace, druhá polovina se upíná k de Gaullovi, jenž hodlá bojovat. Dilema ovšem neřeší jen země, ale i řada jejích obyvatel. Lea, která na vlastní kůži zažila několik nepřátelských útoků se stovkami mrtvých a těžce raněných, s desítkami vypálených domů a zbořených mostů, začíná pomáhat francouzskému odboji. A zároveň prožívá svá první milostná vzplanutí... První díl třídílné francouzské ságy o osudech rozvětvené francouzské rodiny na pozadí tragických událostí druhé světové války.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Knižní klub , Ikar (ČR)

La Bicyclette Bleue , 1981

Olga8480
17.08.2022 5 z 5

Jelikož jsem tuto trilogii viděla zfilmovanou asi před dvaceti lety. Byla jsem moc ráda, že jsem si ji mohla od uživatele Opatov koupit i v knižní podobě.
Pro mě překrásná kniha i když plná utrpení války a jejich důsledků.

Opatov
02.08.2021 5 z 5

Nádherná trilogie zasazená do období druhé světové války. Ano, je tam podobnost s Jihem proti severu. Ale možná právě proto se krásně čte. Určitě doporučuji.

gabriela8049
18.07.2021 5 z 5

Jedna z naj knih ake som citala. Ked sa prenesiete cez 50 stran, kde je to ako Odviate vetrom, tak je to uzasna kniha, ktora opisuje zivot vo Francuzsku pocas druhej svetovej vojny. Zivot obycajnych ludi

hrosik3
21.03.2020 1 z 5

Nevím, zda to dokážu dočíst. Leze mi na nervy, že je to okopírovaný Jih proti severu. Stejné situace, postavy.

Mandlevest
11.08.2019 5 z 5

Mně se knížka moc líbila. Po začátku, který na mě působil trošku rozpačitě, jsem se nakonec nemohla od knížky odtrhnout. Jih proti severu jsem nečetla , viděla jsem kdysi filmové zpracování, které si detailně nepamatuji, takže mě níže uváděná podobnost s tímto dílem nerušila. Závěrem: druhého Slavíka v této sérii z druhé světové války z francouzského prostředí nenajdete, ale líbit se Vám ,myslím, bude. Již mám rezervaci dalších dvou dílů a těším se na ně.

Babo
27.11.2018 3 z 5

Za svůj život jsem už přečetla docela dost knih,ale neuvědomuji si , že bych četla knihu , která je "předělaná " . Ano , jak tady mnozí píší , je to Jih proti severu , zasazený do druhé světové války .
Zajímalo by mě , jestli bych si to uvědomila bez těchto komentářů .
Moc mi to vadilo . Nedokázala jsem se přenést z občanské války v Americe do Francie .
Pořád jsem před sebou viděla Scarlet a pořád jsem tyto dvě knihy srovnávala .
Zajímalo by mě , proč to autorka udělala . V této chvíli nemám chuť pokračovat 2. dílem. Možná někdy .
Kdo ale Jih proti severu nečetl může být spokojený .
Kniha se čte dobře .

kristyna.b
10.02.2017 5 z 5

Modrý bicykl je u nás v rodině opravdu tradice. Někteří jí četli několikrát. Neuvěřitelný děj, který vás strhne od začátku do konce. Srdcová záležitost.

IYv
30.09.2015 1 z 5

naprosto bez skrupulí obšlehnutý Jih proti Severu, jsem ráda, že to soudí i jiní čtenáři :-)

bookcase
12.05.2014 4 z 5

Příběh zasazený do reálií II. sv. války. Hlavní hrdinka opravdu trochu připomíná Scarlett, tou svou lehkomyslností. Jinak příběh se mi líbí, je čtivý.

vikaa
20.11.2013 3 z 5

Může někdo poradit?
Knihu jsem začala číst teprve včera a jsem značně rozpačitá. Přečetla jsem cca 70 stran a autorka zatím pouze kopíruje postavy a situace známé z knihy Jih proti Severu. Připadá mi, že přejmenovala postavy, děj situovala do Francie a válku Jihu proti Severu vyměnila za II. světovou. Četl někdo i další díly? Je to takhle "zkopírované" až do konce. Kdybych chtěla číst příběh o Scarlett, přečtu si ho od Mitchellové. Má cenu shánět další díly, když Jih proti Severu mám doma?.
Knížku už jsem dočetla a ohodnotila. Dala bych 4 hvězdičky, kdyby mě ta podobnost se Scarlet tak neiritovala:-)

Venezia
23.06.2013

Všimol si niekto, ako sa tento príbeh podobá Odviate vetrom / Jihu proti severu od Margaret Mitchellovej?

Hřibče
10.06.2013 5 z 5

Bylo i zfilmováno, kniha i seriál jsou povedené, ale kniha je samozřejmě výpravnější. Velmi čtivá francouzská sága, jejíž děj je zasazen do období druhé světové války. Čte se jedním dechem!

Marika Vanova
17.02.2013 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře, poutavý příběh z období, kdy leze mráz po zádech, období strachu, smrti, zrady, falše, odvahy, života, i malých radostí a lásky.... Jen jediné mi vadilo-podobná situace jako v Severu proti jihu - ONA miluje jeho, ale on si vezme jinou a JI miluje jiný, s kterým nakonec je, i když ho "prý" nemiluje - na mě trochu rozmazlené chování francouzské slečinky- s Leou se nemohu ztotožnit, ale celkově se to čte pěkně.

RADOST
11.07.2012 5 z 5

Přesvědčivé a poutavé čtení o životě za války. Autorka mistrně vystihla dospívání rozmazlené dívky a její přerod v ženu zodpovědnou za své blízké, rodinný majetek i budoucnost vlasti. Přesto nic neztrácí na své živočišnosti a čtenář prostě věří každému napsanému slovu.

katynais
25.02.2011 5 z 5

Všechny tři díly jsou opravdu velmi strhující