Modrý bicykl 3: Ďáblův smích

Modrý bicykl 3: Ďáblův smích https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32421/modry-bicykl-dabluv-smich-32421.jpg 5 33 6

Modrý bicykl série

< 3. díl

V roce 1944 dosahuje válečný střet vrcholu: dramatická situace na frontách se odráží i ve zvýšeném napětí v zázemí. Francouzi jsou rozděleni do dvou táborů - jedni spolupracují s Němci, druzí se aktivně účastní odboje. Lea je svědkem válečných hrůz, poznává však také statečnost svých spolubojovníků a zároveň v sobě objevuje nenávist k vraždícím gestapákům i svým kolaborujícím rodákům, kteří dokážou být leckdy daleko krutější než Němci. Lea pomáhá bojujícím krajanům, musí se ale vyrovnat s tragickou smrtí Camilly a převzít péči o jejího synka Charlese. Radost z osvobození Paříže je zkalena faktem, že zabíjení nebere konce. Lea se proto rozhodne, že vstoupí do francouzského Červeného kříže; v jeho službách se dostává až do rozbořeného Berlína. Tam se znovu setkává s Françoisem Tavernierem a začíná doufat, že tím její válečné utrpení končí. Tím spíš, že po návratu do Francie s dojetím zjišťuje, že i Montillac vstává z mrtvých...... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Le Diable en rit encore La Bicyclette Bleue , 1985

JJJ007
24.09.2022 5 z 5

Celá série se mi líbila, chvílemi bylo pro mě čtení těžší, ale příběh je velmi čtivě napsaný. Válka - nikdo po ní nebyl stejný. Jsem ráda, že jsem měla možnost přečíst si válečný příběh z jiného státu. Doporučuji

Mandlevest
01.12.2019 5 z 5

Tak tato válečná trilogie dočtena. I když poslední díl mě zaujal asi nejméně, dávám plný počet hvězdiček, protože jako celek to bylo dobré čtení. Škoda, že jsem neviděla televizní zpracování ve třídílné mini sérii, s chutí bych se na něj podívala. Kdo má rád romány z období 2 světové války a nebude mu vadit výrazná romantická linka, která tvoří základ této rodinné ságy, bude určitě spokojený.

Francois17
18.08.2017 5 z 5

Hezké a dojemné čtení. Všechny tři díly 100%.

marimari
09.08.2016 5 z 5

Přiznám se, že i mně chvílemi vadilo ztvárnění hlavní postavy, ale na dramatičnosti příběhu to neubralo. Líbí se mi emocionální pohled na účastníky odboje, postoje a chování lidí ve vypjaté situaci -ohrožení života, odvaha, statečnost, zbabělost, zodpovědnost... Nikdo neví předem jak se zachová a určitě platí, že ,, po bitvě je každý generál".

Marika Vanova
01.03.2013 4 z 5

Tak jsem přečetla celou trilogii, bylo to zajímavé čtení o osudech lidí v druhé světové válce - spousta věcí, okamžiků, skutků hrdinů a hrdinek je pro mě nepochopitelných, možná bych tomu rozuměla ve válce a nebo taky ne, nechtěla bych to ani zkoušet. Tak si říkám, jak je možné, že se z těch válečných hrůz taky někdo vzpamatoval.Klobouk dolů přede všemi, kteří si ve válce stojí za svým i za cenu smrti.

VendyM
22.04.2012 4 z 5

Zajímavá trilogie, jiný, osobitý pohled na válku.

druhá světová válka (1939–1945) zfilmováno Francie kolaborace protifašistický odboj

Régine Deforges
francouzská, 1935 - 2014