Ženíchov svedok

Ženíchov svedok https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290329/bmid_zenichov-svedok-5fq-290329.jpg 4 325 90

Modrá volavka série

Hlavná hrdinka Faith Hollandová sa po dlhoročnej známosti má vydávať za Jeremyho, lenže jej nastávajúci v kritickej chvíli prezradí prítomným svoje tajomstvo. Svadba sa teda nekoná a Faith krátko po tom, ako ju ženích nechal stáť pri oltári, opustí rodné mesto a usadí sa v San Franciscu. Po čase sa však vráti do vinice Volavka. V krásnej prírode bojuje s duchmi svojej minulosti, ale zároveň si dožičí aj pohárik dobrého červeného, podobne ako Levi Cooper, miestny policajný veliteľ a najlepší priateľ jej bývalého snúbenca. To on kedysi dávno zabránil jej sobášu a teraz sa stáva aj dôvodom, prečo sa Faith rozhodne zostať vo Volavke. Román Ženíchov svedok je prvá časť série o vinici Volavka, z ktorej vyšlo už päť dielov. Zaradili sa medzi najčítanejšie romantické príbehy medzinárodne uznávanej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Best Man , 2013

dyger
06.04.2017 5 z 5

Jedním dechem v jeden den... :-)

Lee7
06.04.2017 4 z 5

Kniha mě bavila, takové pěkné čtení do vlaku. Trocha dramatu a hlavně dostatek humoru :)

simaja
04.04.2017 5 z 5

Vtipná oddechovka.

zdehan
31.03.2017 5 z 5

Kniha se dobře četla taková pěkná oddechovka.

alzbeta4340
25.02.2017 5 z 5

Přesně takový druh romance ze současnosti mi vyhovuje. Přes všechna žánrová pravidla a klišé jsou všechny postavy uvěřitelné, jejich radosti i starosti jsou dobře ukotvené v realitě. Žádný z hrdinů netrpí nezvyklými úchylkami čehokoliv. Vlastně je Návrat na vinici "jen" běžný příběh o sblížení - plný lásky, přátelství a humoru. Místy jsem se opravdu smála. Knížka se mi četla moc dobře a určitě nevynechám další díl.

kalinka99
11.09.2016 5 z 5

Po dlouhý době mě opět zaujala nějaká autorka, která má jiný styl vyprávění a to se odráží i na čtivosti knížky. Rozhodně si za to zaslouží 5 hvězd :)

EvaSupovic
08.08.2016 5 z 5

Krásná čtivá knížka :-D

LilliBell
19.07.2016 5 z 5

skvela zabavna kniha, autorka ma uzasny rozpravacsky styl, vyborne sa cita... zabavna kniha, precitane na jedenkrat bez odlozenia knihy

Zusaninka
28.05.2016

Skvela kniha s celkom realnym pribehom a problemami ludi! Velmi sa mi paci autorkin styl, tesim sa na pokracovanie. Odporucam, za mna 5 hviezd.

modranka
23.05.2016 5 z 5

Originál knihy vyšiel v Harlequin Books - preto som mala obavu, že to bude niečo sladké. Omyl, kniha je zrkadlom dnešnej "západnej" spoločnosti, v ktorej sa odvíjajú kadejaké tvary lásky a medziľudských vzťahov. Celkom sa mi páčilo, že hoci rodina patrila k tým bohatším, všetci sa zapojili do manuálnej práce okolo viníc. Tak trochu to pripomínalo dobré európske romány. Čitateľ, ktorý bude hľadať sladkú romantiku, bude sklamaný, ten, kto si myslí, že príbeh je nejakým spôsobom dobrodružný - nie je. Dej sa približuje hodne realite aj so všetkými spoločenskými nuansami a nástrahami ako sú gejovia, transvestiti, lesbický manželský pár a najmä neschopnosť mladých žien nájsť si toho pravého, hoci nemajú na partnera vysoké nároky. V príbehu je pár úsmevných momentov.
Už sa teším na pokračovanie. Druhá časť by sa mala venovať Honor Hollandovej. A verím, že bude ešte lepšia.